• Magazyn
  • Jak poradzić sobie z teściową? 5 najlepszych porad!

Jak poradzić sobie z teściową? 5 najlepszych porad!

  • Organizacja

Z pewnością większość z Was zna film “Sposób na teściową”, przedstawiający toksyczną relację synowej z matką partnera. Otóż, wiele Par Młodych boryka się z podobnym problemem w rzeczywistości. Jak znaleźć rozwiązanie? Przedstawiamy 10 najlepszych rad, które rozwiążą Wasz problem.

zapisz
Problemy z teściową, Foto: Shutterstock
  • Odseparuj się
Publikacja

Spróbuj odsunąć się na drugi plan i spokojnie przemyśl sytuację. Może to jednak Ty jesteś winna? Postaraj się znaleźć kompromis i spróbuj zrezygnować z niektórych rzeczy. Nie decyduj pod wpływem emocji, ponieważ możesz tego żałować.

  • Nie bierz wszystkiego do siebie

Zachowanie teściowej niekoniecznie musi świadczyć o stosunku skierowanym bezpośrednio do Ciebie. Wiele matek nie może zaakceptować faktu, że ich synek stał się mężczyzną i próbuje założyć rodzinę. W oczach zaborczej matki stajesz się rywalką. Postaraj się traktować jej zachowanie lekko z przymrużeniem oka.

  •  Nie daj się zwariować

Nie pozwól aby Twoja relacja z teściową wpływała na Twoje małżeństwo i relację z dziećmi. Nie próbuj odseparować ich od babci, jednak nie trać energii. Nie ulegaj jej humorom i docinkom.

zapisz
Problemy z teściową, Foto: Shutterstock
  •  Męska ręka

Porozmawiaj z partnerem o Twoich uczuciach i upewnij się, że Cię rozumie. To właśnie mężczyzna powinien bronić rodzinę i dbać by czuła się jak najlepiej. Jemu również łatwiej będzie porozmawiać z matką

  • Bądź ostrożna

Nie daj teściowej powodów do narzekania. Dbaj o to, by wszystko było idealne, a w końcu zmęczy się szukaniem niedoskonałości. Będziesz miała satysfakcję, że zamknęłaś jej buzię bez większego wysiłku.

A wy jakie macie pomysły na rozwiązanie problemów z teściową?

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!