Jak i z kim wybrać suknię ślubną? Kilka porad!

Wybór sukni ślubnej jest bardzo ważną decyzją dla przyszłej Panny Młodej. To zdecydowania jedna z najważniejszych kreacji w życiu kobiet. Jak, więc spełnić marzenie o idealnej, białej sukni ślubnej?

Jak i z kim wybrać suknię ślubną? Kilka porad!
fot. Fotografia z Miłości
  • Style sukien
  • Polska

Wybór sukni ślubnej to nie lada wyzwanie. Bowiem, jest to wyjątkowa kreacja, w której będziemy celebrować najważniejszy dzień w życiu. Można nawet uznać, że jest to ona punktem kulminacyjnym przygotowań do ślubu, a już na pewno najważniejszym momentem dla Panny Młodej. Jak zatem sprawdzić, by w obliczu tak trudnej decyzji zdecydować się na tę jedyną? Z kim wybrać suknię ślubną? W dzisiejszym artykule kilka porad na ten temat!

Bądź spokojna

Spokój, to najważniejsze, co możesz sobie dać podczas przygotowań przedślubnych. Jedną z rzeczy, która daje go najwięcej, jest dostatecznie wczesne rozpoczęcie poszukiwań. Unikniesz nerwowej atmosfery przymierzania sukien ślubnych na czas i nie będziesz się stresować każdą, kolejną poprawką. Suknię ślubną warto rozpocząć szukać około 8 miesięcy przed ślubem.

Zainspiruj się

Wybierając salę weselną, samochód do ślubu, czy zaproszenia – przeglądamy dostępne oferty. Od tego samego powinnyśmy zacząć wybór sukni ślubnej. Przejrzyj inspiracje i fasony, aby zorientować się, co ci się podoba. Może od zawsze chciałaś suknię z trenem? A może jednak bardziej podoba ci się krój księżniczki z szerokim dołem? Wstępne zorientowanie się w ofercie sukien dostępnych na rynku, znacznie ułatwi wybór tej jedynej.

Wybierz fason sukni ślubnej

Podczas poszukiwania inspiracji wybieramy przede wszystkim fason sukni ślubnej, który najbardziej nam się podoba. Na rynku jest dostępnych kilka stałych fasonów, które znajdziesz zawsze, niezależnie od panujących trendów. Suknia ślubna w stylu księżniczki (princessa) to kreacja, która charakteryzuje się dopasowanym gorsetem i mocno rozkloszowanym dołem. Suknia ślubna o kroju litery A jest dopasowana w biuście, taliowana w pasie, a jej dół przyjmuje kształt trapezu. Model o fasonie rybki (syrenki) to suknia dopasowana w biuście i biodrach i rozkloszowana zwykle od połowy uda. Wybór fasonu, który podoba nam się najbardziej, to klucz do sukcesu.

Nieodpowiednie nastawienie

Nie nastawiajmy się tylko na jeden, konkretny krój. Często po założeniu wymarzonego modelu okazuje się, że nijak nie pasuje on do naszej figury. Bądź otwarta na porady specjalistki w salonie sukien ślubnych i nie zamykaj się na jeden, określony model.

Suknia odzwierciedleniem duszy

Wiele Panien Młodych decyduje się na podążanie za najnowszymi trendami – zarówno w kolorystyce wesela, kompozycjach kwiatowych, jak i sukniach ślubnych. Oczywiście warto być zorientowaną, co jest modne w aktualnym sezonie, ale najważniejsze to znaleźć kreację, która oddaje twój styl, a po założeniu jej, czujesz się po prostu sobą. Jeśli wybierzesz model, który jest modny, ale nie ma nic wspólnego z twoim gustem, to będzie to zauważalne i odebrane za fałszywe. Co istotne, to Ty, jako najważniejsza osoba w tym dniu, nie będziesz czuć się komfortowo i dobrze. Nigdy nie decyduj się na nietypowy fason sukni ślubnej tylko dlatego, że jest najmodniejszy w tym sezonie – chyba, że taką właśnie sobie wymarzyłaś. Podążaj za tym, co podpowiada ci intuicja. Niech suknia ślubna będzie odzwierciedleniem twojej duszy.

zapisz
fot. Fotografia z Miłości

Przymierzaj, przymierzaj i jeszcze raz przymierzaj

Nie ma złotej zasady na znalezienie sukni ślubnej. Tylko poprzez mierzenie, czasem nawet kilkunastu modeli, jesteśmy w stanie dokładnie określić, co chcemy, a czego nie. Dobrym sposobem jest również przymierzenie kilku sukien ślubnych, które nam się nie podobają. To idealna szansa, aby się w tym zdaniu utwierdzić i być pewną, że odrzucamy suknie ślubne, które nie są dla nas. Nie sugeruj się wyglądem sukni na wieszaku!

Z kim wybrać suknię ślubną?

Wybór tej jedynej kreacji może okazać się wyczerpujący. Warto mieć blisko siebie kogoś, kto wspomoże radą i wsparciem. Pamiętajmy jednak, że im więcej pomocników, tym więcej opinii. Wprowadza to niepotrzebny chaos i zamieszanie. W głowie Panny Młodej rodzi się coraz więcej znaków zapytania, a to nie wróży niczego dobrego. Wybierz maksymalnie dwie, bliskie ci osoby i celebruj ten czas w najważniejszym gronie.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!