Grzeczne dziewczynki idą do nieba, a niegrzeczne... do ślubu!

Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne – tam, gdzie chcą. Każda z tych opcji jest równie atrakcyjna i każda oferuje wspaniałe możliwości, również w dziedzinie mody.

Różnie się nas- kobiety- klasyfikuje. Dziś razem zajmę się najbardziej ekstremalnym podziałem i wykażę, jak możemy, tę często pejoratywną ocenę naszego temperamentu wykorzystać.

Źródło: abcslubu.pl Fot. Anna Ciupryk

Anioły i Diabły. To tak, jakby przeciwstawić sobie smak słodki i ostry. Są amatorzy i na jedno i na drugie. Co to ma wspólnego z modą?

Strój nie służy nam już głównie do okrycia nagości, ochrony przed zimnem i słońcem, ale do zaakcentowania naszej indywidualności.

Coraz częściej Para Młoda organizuje swój ślub i wesele tematyczne w konkretnej stylizacji. Anioły i Diabły także mogą być tematem przewodnim wesela. Oto kilka inspiracji dla Panny Młodej.

Fot. Anna Ciupryk

Głównym atrybutem anielicy mogą być pióra- symbol anielskich skrzydeł.  Anielska szata bardziej przypomina strój antyczny lub prostą, lejącą suknię, bez zbędnych ozdób. Z cała pewnością anielica nie założyłaby rozłożystej „bezy”, a nagie ramię czy dekolt obnażyłaby raczej nonszalancja prostego, luźnego stroju, niż seksowny jego charakter. Głowę może ozdobić zgrabny toczek z piór, lub możecie wpleść te najdelikatniejsze, w rozpuszczone, lekko falujące włosy. Anielska stylizacja może być naturalna i niewinna, podkreślająca Wasz romantyczny charakter, ale może również być mocna i przerysowana. Makijaż może być blady i monochromatyczny, na przykład białe brwi i usta, leciutko tylko zaróżowione policzki. Perłowe kolory także będą pasowały do tej ślubnej stylizacji.

Fot. Anna Ciupryk

Diabelska stylizacja wymaga więcej dyplomacji. Rogi na głowie Panny młodej nie byłyby dobrze widziane zarówno w kościele jak i w urzędzie stanu cywilnego, więc z tego atrybutu proponuję zrezygnować. Z ogonem inna sprawa, łatwo go ukryć pod suknią. Generalnie broni się tu każda prowokacja, bo diabeł może być jawny, lub można go mieć za skórą. Znam Panny Młode, które dawały upust swojej diabelskiej naturze, ubierając do tradycyjnej sukni ślubnej buty Louboutine’a z krwisto czerwonymi podeszwami, ale jeśli jesteś odważniejsza, możesz zrezygnować z tradycyjnej bieli na rzecz czerni lub purpury.  Możesz założyć krótką, wyzywająca suknię ślubną, do niej koniecznie buty na niebotycznie wysokich obcasach, czarna woalka, zamiast welonu i płomienny bukiet, uczynią z Ciebie Diablicę w dniu ślubu. Bogata, balowa, purpurowa suknia z tafty lub satyny, wykończona czarnymi koronkami, cekinami i kamieniami imitującymi czarne szafiry, na głowie czarny diadem, awansują cię na królową piekieł. Szczytem wyrafinowania byłby tu długi, ciągnący się po ziemi, czarny welon, a w ręku, zamiast bukietu kwiatów, wachlarz z czarnych lub bordowych piór. Nie ma diablicy, bez diabelskiego oka. Makijaż musi być ostry, wyzywający, w ciemnych kolorach. Nie bójcie się tu przesady. Obowiązkowych jest kilka kompletów sztucznych, najdłuższych rzęs i bardzo mocne usta. Wampirzyca, młodsza siostra diablicy, trochę mniej płomienna, o bladej cerze, ale głodnym, namiętnym spojrzeniu, również wchodzi w grę, jako przykład demonicznej stylizacji.

Źródło: abcslubu.pl Fot. Anna Ciupryk

Zgodnie z tradycją, Panna Młoda nie pozwala się zobaczyć swojemu narzeczonemu w pełnym stroju przed ślubem. Mam jednak taką sugestię, aby uprzedzić o swoim pomyśle Pana Młodego i gości, może dołącza się do zabawy, a już z całą pewnością uchroni ich to przed problemami z krążeniem.

Źródło: abcslubu.pl Fot. Anna Ciupryk

Być może zaproponowane przeze mnie rozwiązania są dość ekstremalne, ale moją ideą jest namówić was, drogie panie, do wpuszczenia w przygotowania ślubne odrobiny zabawy i luzu. Można się nieźle odstresować, fantazjując sobie na temat ślubnej stylizacji. W końcu nikt nie każe nam tego potem realizować.

Produkcja: Fashion Color / abcslubu.pl
Fotografie: Anna Ciupryk
Pomysł, realizacja, stylizacja i organizacja: Aleksandra Zubrzycka
Makijaż: Oskar Bachoń
Fryzura: Wojtek Kasprzak

Źródło: abcslubu.pl Fot. Anna Ciupryk

Źródło: abcslubu.pl /www.abcslubu.pl /http://www.facebook.com/abcslubu

 

Chcesz poznać więcej ślubnych propozycji i ciekawostek? Śledź nas na Twitter albo Blip, oraz dołącz do nas na Facebook’u! 

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Jaką muzykę wybrać na wesele? Oto 5 naszych najcenniejszych rad!
Jaką muzykę wybrać na wesele? Oto 5 naszych najcenniejszych rad!
Muzyka jest jednym z najważniejszych elementów wesela. Oddaje uczucia, ilustruje sytuacje, a przede wszystkim w jej rytm się tańczy. Nie zapominaj również o tym, że muzyka ma ogromny wpływ na życie w ogóle- może ograniczać lub zwiększać wszelkiego rodzaju odczucia. Chcesz znaleźć najlepszy soundtrack na swój ślub? To kontynuuj czytanie tego tekstu i poczuj rytm!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji