Goździki w bukiecie i dekoracjach ślubnych. Sprawdź !

Młode pokolenie zapewne w ogóle nie wie o co chodzi z tymi goździkami i dlaczego ich rodzice czy dziadkowie wspominają je z rozrzewnieniem, wymieniając jednym tchem razem z rajstopami.

Dowiedz się więcej “”
Fot. Katarzyna Zydroń

Szczyt popularności goździka przypadł na lata 70. Ktoś kto je hodował lub choćby tylko nimi handlował jako pierwszy w mieście jeździł mercedesem, w ciągu jednego dnia zarabiał na wczasy.

goździki na ślubieDowiedz się więcej “goździki na ślubie”
Fot. Aneta Garbowska

Takim szczególnym dniem na pewno był Dzień Kobiet, kiedy to każda kobieta dostawała  rajstopy i właśnie goździk. W latach 80. został on wyparty z rynku przez gerberę a teraz niewątpliwie króluje róża. Jednak coraz częściej goździk jest wybierany przez Panny Młode.

Fot. Aneta Garbowska

Kwiaty te mimo całej swojej przeszłości kojarzą się z młodością, mają piękne żywe kolory, z których tworzyć można zarówno ciekawe bukiety jak i całe dekoracje ślubne i weselne. Bardzo lubiane są miniaturki, a doprawdy zachwycają te ogromne głowy, cieniowane czy z kontrastowymi brzegami. Mogą być i eleganckie i szalone, pudrowe i niezwykle energetyczne.

Fot. Aneta Garbowska
Fot. Agnieszka Teresa Białko

Z ogromną przyjemnością patrzę na goździka w klapie Pana Młodego. Jego ojciec i dziadek niejednego wręczyli swoim ukochanym.

Najnowsze trendy wśród bukietów ślubnych, znajdziesz tutaj!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Jesienne owoce i warzywa w dekoracjach (i nie tylko) na weselnym stole
Jesienne owoce i warzywa w dekoracjach (i nie tylko) na weselnym stole
Poznajcie kilkanaście propozycji na wykorzystanie jesiennych owoców w dekoracjach weselnego stołu, bukietu i ozdób. Są przepiękne!
Fotograf ślubny w Poznaniu- TOP 10!
Fotograf ślubny w Poznaniu- TOP 10!
Najlepsza fotograficzna, poznańska dziesiątka na Twoje wesele!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji