Goździki w bukiecie i dekoracjach ślubnych. Sprawdź!

Najnowsze trendy wśród bukietów ślubnych, znajdziesz tutaj!

  • Bukiety ślubny
  • Polska

Młode pokolenie zapewne w ogóle nie wie o co chodzi z tymi goździkami i dlaczego ich rodzice czy dziadkowie wspominają je z rozrzewnieniem, wymieniając jednym tchem razem z rajstopami.

Szczyt popularności goździka przypadł na lata 70. Ktoś kto je hodował lub choćby tylko nimi handlował jako pierwszy w mieście jeździł mercedesem, w ciągu jednego dnia zarabiał na wczasy.

Takim szczególnym dniem na pewno był Dzień Kobiet, kiedy to każda kobieta dostawała  rajstopy i właśnie goździk. W latach 80. został on wyparty z rynku przez gerberę a teraz niewątpliwie króluje róża. Jednak coraz częściej goździk jest wybierany przez Panny Młode.

zapisz
Fot. Aneta Garbowska

Kwiaty te mimo całej swojej przeszłości kojarzą się z młodością, mają piękne żywe kolory, z których tworzyć można zarówno ciekawe bukiety jak i całe dekoracje ślubne i weselne. Bardzo lubiane są miniaturki, a doprawdy zachwycają te ogromne głowy, cieniowane czy z kontrastowymi brzegami. Mogą być i eleganckie i szalone, pudrowe i niezwykle energetyczne.

zapisz
Fot. Agnieszka Teresa Białko

Z ogromną przyjemnością patrzę na goździka w klapie Pana Młodego. Jego ojciec i dziadek niejednego wręczyli swoim ukochanym.

 

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Garbowska Fotografie Fotograf ślubny

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!