Fryzury ślubne dla gości - na co się zdecydować?

Czy tylko Panna Młoda chce podczas ślubu i wesela wyglądać pięknie? Oczywiście, że nie tylko ona.  Goście również starają się wyglądać ładnie, gustownie i modnie. W przypadku pań, oprócz wyboru sukienki czy innego stroju oraz wszelkiego rodzaju dodatków, sen z powiek może spędzać również  wybór fryzury.  Jeżeli zastanawiacie się, jakie uczesanie będzie najlepsze dla Was w dniu ślubu kogoś z Waszej rodziny czy znajomych, to może właśnie wśród propozycji Zankyou znajdziecie coś odpowiedniego.

1. WŁOSY DŁUGIE I PÓŁDŁUGIE 

Swobodnie opadające na ramiona delikatne fale

Łatwa w wykonaniu i efektowna fryzura dla gości ślubnych. Źródło: www.polki.pl

To rozwiązanie szczególnie polecamy paniom o długich i gęstych włosach. Takie włosy same w sobie są już piękne i niesamowicie się prezentują, a fryzura ta jest dość łatwa do wykonania. Co więcej, jeżeli posiada się piękne, długie i zdrowe włosy, to po prostu szkoda jest ich nie zaprezentować w pełnej klasie. Delikatne fale i pojedyncze podkręcone kosmki włosów swobodnie opadające na ramiona sprawiają, że każda z nas wygląda delikatnie i dziewczęco.

Koki w wersji bardziej lub mniej klasycznej

Koki nadal modne. Źródło: www.fryzury.qever.com

Można odnieść wrażenie, że koki nigdy nie przestaną być modne. I to wrażenie nie wydaje się być mylne. Jest to fryzura, która bardzo mocno wpisuje się w obchody szczególnych wydarzeń. A ślub kogoś nam bliskiego jest właśnie takim wydarzeniem. Kok i mogą być różne. Te najbardziej klasyczne, misternie upięte są bardzo eleganckie i świetnie sprawdzą się np. w połączeniu z elegancką prostą sukienką. Koki asymetryczne idealnie komponują się z kwiatami, które są w nie wpięte. Dzięki temu zyskują one niesamowitej delikatności. Bardzo ważna w przypadku koków jest również trwałość – ta fryzura całonocną zabawę! No i jeszcze jedno – kok można wykonać zarówno z włosów długich, jak i półdługich!

Warkocze i plecionki w różnej formie

Warkocz łączy w sobie zarówno delikatność, elegancję, zmysłowość i dziewczęcość. Żródło: MaxMara

Moda na warkocze powróciła w spektakularnym stylu! Są to niesamowicie delikatne i romantyczne fryzury. Nie można odmówić im skojarzenia z folklorem, który obecnie gra ważną rolę na modowej scenie. Jest to również fryzura niezwykle zmysłowa, a jest to efektem ich fantazyjnego upięcia. Co więcej warkocz czy plecionka może być główną ozdobą kobiety – taka fryzura niesamowicie przyciąga uwagę. Pasuje ona niemal do każdego rodzaju stroju – zarówno do zwiewnej i delikatnej sukienki w kwiaty, jak i do eleganckiej kreacji, czy marynarki. Jest to kolejna fryzura, która bardzo dobrze wygląda w połączeniu z wpiętymi we włosy kwiatami. Na jej wykonanie pozwolić sobie mogą panie o włosach długich i półdługich!

2. WŁOSY KRÓTKIE

Panie posiadające krótkie włosy nie powinny wychodzić z założenia, że mają mniej możliwość wyboru fryzury niż ich koleżanki posiadające włosy długie. Z krótkich włosów również można ułożyć różne fryzury.

Zadziorny irokez

Irokez w połączeniu z wieczorną kreacją to bardzo modne rozwiązanie. Źródło: www.studio-mody.com.pl

Jeżeli chcemy osiągnąć efekt rockowy i buntowniczy wówczas możemy pokusić się o natapirowanie włosów i postawienie ich do góry na wzór irokeza. Jest to fryzura odważna, ale i niezmiernie efektowna. Świetnie komponuje się np. z eleganckim i klasycznym strojem wieczorowym.

Bałagan pod kontrolą

Misternie stworzony nieład to rówież świetne rozwiązanie dla Pań o krótkich włosach. Źródło: www.polki.pl

Innym rozwiązaniem jest stworzenia na głowie “bałaganu pod kontrolą”, w którym eksponujemy pojedyncze kosmki włosów.  Efektem jest fryzura pozornie niedbała, a jednocześnie niesamowicie elegancka. O takie rozwiązanie mogą pokusić się zarówno panie o włosach krótkich, jak i półkrótkich.

Grzeczna fryzura

"Grzeczna" i elegancka fryzura, to klasyczne rozwiązanie dla Pań mających krótkie włosy. Źródło: www.stylistka.pl

Oczywiście w przypadku włosów krótkich również możemy mówić o “grzecznych” fryzurach. Są to najbardziej klasyczne i eleganckie fryzury wieczorowe przeznaczone dla Pań majacych krótkie włosy. Pasują niemal do każdego rodzaju stroju!

Tak naprawdę każdy ruch jest tutaj dozwolony, a to, który zostanie wybrany zależy w dużej mierze od Was samych, od Waszego stroju i charakteru. Pamiętajcie jednak, że Wasz wizerunek  musi stanowić spójną całość. Dlatego warto jest dobierać fryzurę do stroju, w jakim macie zamiar udać się na ślub i wesele. Pamiętajcie również, że to, co jest teraz najmodniejsze to delikatność i naturalność. Należy pamiętać o zachowaniu pewnego umiaru. Przepych na głowie to istne faux-pas i należy go unikać z całych sił!

Zobaczcie również jakie trendy ślubne w strojach gości weselnych obowiązywać będą w 2013 roku!

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

10 perfum dla 10-ciu różnych Panien Młodych! Wybierz swój zapach w najważniejszy dzień!
10 perfum dla 10-ciu różnych Panien Młodych! Wybierz swój zapach w najważniejszy dzień!
Najbardziej pożądane zapachy roku! Znajdź swój!
Jak wybrać kierunek podróży poślubnej? 5 podstawowych zasad dla wyjeżdżających!
Jak wybrać kierunek podróży poślubnej? 5 podstawowych zasad dla wyjeżdżających!
Podróż poślubna to bez wątpienia jedno z najważniejszych doświadczeń w życiu. Zaraz po ślubie, para wybiera się w podróż oficjalnie jako mąż i żona. Jest to idealna okazja do odpoczynku po czasochłonnych i męczących przygotowaniach do ceremonii ślubnej oraz do celebrowania nowego etapu Waszego związku.
Targi Ślubne UROCZYSTOŚĆ – czyli współczesne spojrzenie na branżę ślubną
Targi Ślubne UROCZYSTOŚĆ – czyli współczesne spojrzenie na branżę ślubną
W dniu 14 kwietnia w Reducie Banku Polskiego odbędą się Targi Ślubne UROCZYSTOŚĆ. Podczas drugiej odsłony tego wydarzenia spotkać się będzie można z ponad 50-cioma wyselekcjonowanymi Wystawcami z branży ślubnej oraz poznać najnowsze trendy ślubne.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji