• Magazyn
  • Fryzury ślubne 2013 - trendy ślubne na przyszły rok

Fryzury ślubne 2013 - trendy ślubne na przyszły rok

Trendy ślubne na 2013 roku już wyznaczone. Zobacz co króluje wśród fryzur - ich wybór również jest bardzo ważny!

  • Uroda
  • Po ślubie
  • Fryzury ślubne
  • 2013

Każda Panna Młoda marzy o tym, by w dniu ślubu wyglądać przepięknie. Największego uroku dodają jej oczywiście towarzyszące wówczas emocje. Łzy wzruszenia, szczęście odzwierciedlone w szczerym i szerokim uśmiechu są jej największą ozdobą. Jednak wszystko wymaga równie pięknego uzupełnienia. No i oprócz sukni ślubnej kolejnym bardzo ważnym i widocznym elementem jest fryzura przygotowana specjalnie na ten dzień.

zapisz
Fot. Robert Wróblewski
Publikacja

Na początku Panna Młoda powinna dobrze przemyśleć, czy w dniu ślubu chce mieć fryzurę stworzoną z długich włosów, czy może z krótkich. Włosy zawsze można obciąć, ale z ich wydłużeniem (jeżeli nie chcemy wydawać na to dodatkowych pieniędzy i przedłużać włosy w salonie fryzjerskim) jest już nieco trudniej. Jeżeli więc zdecydujemy się na ślub i chcemy mieć dłuższe włosy niż obecnie warto jest od samego początku dać im szansę zdrowego wzrostu. Konsultacje z fryzjerem mogą być bardzo pomocne – dobór odpowiednich kosmetyków najczęściej wiąże się z pomocą specjalisty.

zapisz
Fot. Priscilla Hosaka

Wybierając fryzurę ślubną należy wziąć pod uwagę wygląd sukni ślubnej. Fryzura powinna do niej pasować. Podstawowa zasada mówi o tym, że im bogatsza suknia, tym delikatniejsza  i skromniejsza powinna być fryzura. Ze strojnością nie należy bowiem przesadzać. Oczywiście zasada ta działa również w drugą stronę – przy skromnej sukni „bogata” fryzura wygląda bardzo dobrze.

Trendy poprzednich sezonów ślubnych skupiały się przede wszystkim wokół mocno wystylizowanych fryzur, w których każdy włos był pod kontrolą. Królowały przede wszystkim koki, które ewentualne zastępowały rozpuszczone, proste włosy lub wyraziste i grube loki. Fryzury ślubne 2013 odchodzą od tego typu uczesań. To co w nich istotne, to skupianie się na naturalnym pięknie nieco niesfornych włosów, na tym, żeby fryzura wyglądała dziewczęco, nie dodawała Pannie Młodej lat, a wręcz przeciwnie, ewentualnie by kilka odjęła.

zapisz
Trendy ślubne 2013 nie przewidują tak mocno wystylizowanych fryzur. Źródło: www.sposamania.it

I tak głównymi reprezentantami  fryzur ślubnych 2013 są niedbałe sploty i upięcia przybierające różne formy.  Są one niedbałe jednak tylko z pozoru. Wrażenie to jest niezwykle mylne, ponieważ ich zrobienie wymaga ogromnej wprawy i cierpliwości. Takie fryzury może wykorzystać każda Panna Młoda. Psuja one do różnych fasonów sukien ślubnych, ponieważ charakteryzują się bogactwem upięć. Dodają Pannie Młodej młodego i dziewczęcego wyglądu.

zapisz
"Niedbałe" sploty posiadają niesamowity urok. Fot. Matias Rivara

Kolejnym trendem są  swobodnie rozpuszczone włosy, które nie zostały sztucznie wystylizowane.  Fryzura taka jest zazwyczaj utrwalana lakierem czy innymi środkami, jednak wygląda ona na bardzo luźną i naturalną. Oczywiście w tym przypadku możliwe jest również stosowanie delikatnych podpięć włosów. Takie fryzury świetnie sprawdzają się w przypadku Panny Młodej w stylu hippie.

zapisz
Fot. Margo Tlałka

Misterne sploty, to kolejny wariant wśród ślubnych fryzur. Dominują tu przede wszystkim warkocze, plecionki i pomysłowe upięcia. Ich główną zaletą jest niezwykła trwałość.  Mamy więc pewność, że  fryzura do rana wytrzyma. Niestety tego typu sploty i warkocze najlepiej sprawdzają się na gęstych włosach. Te fryzury bez odpowiedniej objętości nie osiągną wymarzonego efektu.

zapisz
Źródło: www.pianetadonna.it

Jednocześnie dają one możliwość stworzenia oryginalnej fryzury, która będzie w 100% odpowiadać preferencjom Panny Młodej.

zapiszfryzury ślubne 2013
Śliczny misgterny splot. Źródło: www.yourphoto.de

Koki nie odeszły jednak w zapomnienie. Trendy ślubne 2013 przewidują je również. Jest to taki sposób upięcia włosów, który tak naprawdę nigdy, wśród ślubnych fryzur, nie przestał być modny. Wariacji na temat koków jest wiele. Tworzone są zarówno z prostych włosów – i to są te najbardziej klasyczne – jak i z włosów kręconych. Tradycyjnie układane są z tyłu głowy, jednak tak jak trendy ślubne ostatnich lat, taki i trendy ślubne 2013 promują asymetryczne upinanie koków.  Wówczas obok elegancji (odpowiada ona tradycyjnemu kokowi) mamy również pewien rodzaj nonszalancji, i nietuzinkowości. Należy podkreślić, że jest to również bardzo trwałe upięcie włosów, z których każdy jest pod kontrolą.

zapisz
Koki nadal pozostają klasyczną fryzurą ślubną. Źródło: www.sposalicious.com

W przypadku krótkich włosów fryzury również mogą być różne.  Taka długość włosów sprawia, że są one bardzo podatne na modelowanie – można jest np.  bez problemu natapirować, postawić do góry, zaczesać na gładko do tyłu. Ważne jednak, by w tym wyjątkowym dniu zostały one ułożone przez wprawną rękę dobrego stylisty. Fryzura może być grzeczna lub zadziorna. Wszystko zależy od stylu kreacji Panny Młodej, a także od jej temperamentu i usposobienia.

zapisz
Z którkich włosów również można wyczarować fantazyjną fryzurę ślubną. Źródło: www.donnaclick.it

Pamiętajcie również, że o włosy należy zacząć dbać na ługo przed ślubem! A wszystko, co powinnyście wiedzieć o przygotowaniach, wyborze i tworzeniu fryzur ślubnych zawarte jest w naszych 12 poradach. W naszej galerii znajdziesz więcej propozycji fryzur ślubnych 2013!

Tu znajdziesz listę salonów kosmetycznych i fryzjerskich na ślub.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!