Fotografia ślubna- czy warto korzystać z usług profesjonalisty na ślubie i weselu?

W dzisiejszych czasach dostęp do profesjonalnych aparatów fotograficznych jest bardzo łatwy, można je kupić, pożyczyć od znajomego lub w ostateczności- skorzystać z wypożyczalni sprzętu fotograficznego.Czy to oznacza że każdy jest w stanie sfotografować dobrze Wasze wesele? Przede wszystkim, jak wygląda dobrze sfotografowane wesele? Odpowiedź jest prosta, jednak tylko profesjonaliści znają na nią odpowiedź…

Fot. Jakub Woźniak, KupSlub.com

Bardzo istotną sprawą podczas przygotowań do Waszego ślubu jest wybór odpowiedniego fotografa. Pomimo, że dość często ślub planujemy na rok, dwa lata do przodu, warto już wtedy zainteresować się ofertami fotografów- niektórzy z nich potrafią zapełnić swój kalendarz co najmniej rok do przodu.

Czy warto skorzystać z usług profesjonalisty?

Fot. Jakub Woźniak, KupSlub.com

Odpowiedź jest prosta, oczywiście że tak! Nawet jeśli ktoś z zaproszonych gości  jest fotografem amatorem i posiada sprzęt z najwyższej półki, nie zastąpi to nam profesjonalisty. Dlaczego?

Po pierwsze, większość fotografów a może nawet i wszyscy robią zdjęcia nie tylko zarobkowo, ale przede wszystkim z pasji co powoduje, że w swoją pracę wkładają bardzo dużo zaangażowania i pomysłowości! Czy Wasza ciocia, kuzynka lub wujek którzy mieli by go zastępować są równie kreatywni co profesjonalny fotograf?

Po drugie,  profesjonalny fotograf ślubny dobrze wie co, gdzie i kiedy fotografować tak aby końcowy materiał przekazany do klienta spełniał jego oczekiwania. Nie jest to w końcu zbiór przypadkowych „fotek”, gdzie co drugie zdjęcie jest zrobione z tego samego miejsca. Te fotografie muszą opowiadać historię, powinny być starannie wyselekcjonowane tak, aby nie nudziły, lecz wzbudzały zachwyt i ciekawość za każdy razem kiedy będziecie po nie sięgać.

Po trzecie,  każdy zawodowiec ma ze sobą zapasowy sprzęt, nie dopuszczalna jest praca z jednym aparatem- bądź co bądź- to tylko aparat zawsze może się popsuć.

Jeżeli już podjęliście decyzję odnośnie fotografa, musicie pamiętać o  ważnej rzeczy- nie dajcie się skusić ogromną liczbą zdjęć oferowaną przez niektórych z nich. Jeżeli ktoś proponuje Wam  500,1000 czy 2000 zdjęć ze ślubu, należy go omijać szerokim łukiem. Niektórzy zapytają dlaczego? Otóż odpowiedź jest prosta, nie wykonalnym jest zrobienie pięciuset dobrych zdjęć w ciągu jednego dnia! A przecież nie o ilość lecz o jakość nam chodzi, prawda?  Rozsądną liczbą jest 100-250 zdjęć, wtedy możemy być bardziej pewni tego, że będziemy zadowoleni z efektów pracy naszego fotografa.

Fot. Jakub Woźniak, KupSlub.com

Fotograf to jedna z ważniejszych pozycji na Waszej liście przygotowań, bo przecież gdy już światła zgasną a goście rozejdą się do domów, zostaną tylko wspomnienia, warto aby były pięknie podane…

Fot. Jakub Woźniak, KupSlub.com
Fot. Jakub Woźniak, KupSlub.com
Fot. Jakub Woźniak, KupSlub.com

blog slubny Zankyou

 

Teksty i zdjęcia: Jakub Woźniak z Kupslub.com

 Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Więcej informacji o

Komentarze (2)

Skomentuj artykuł

Fotograf ślubny w Krakowie! The best!
Fotograf ślubny w Krakowie! The best!
Wspaniali twórcy zdjęć ślubnych z Krakowa! Zapraszamy!
Sesja narzeczeńska: jej tajniki, porady fotografa i fantastyczne przykłady!
Sesja narzeczeńska: jej tajniki, porady fotografa i fantastyczne przykłady!
Zdjęcia, które przygotowuje ten fotograf mają w sobie wielką klasę i niezwykły szyk. Uwagę zwraca to, w jaki sposób wykorzystuje kolory. Są nieokreślone jest w nich pewnego rodzaju niedopowiedzenie, co sprawia, że tym bardziej intrygują.
Last minute: moc i piękno ślubu oraz ich przygotowań zaraz przed. Zapraszamy!
Last minute: moc i piękno ślubu oraz ich przygotowań zaraz przed. Zapraszamy!
Dzisiejszy materiał jest naprawdę nietypowy. Łączy w sobie różne reportaże ślubne ukazując piękno ceremonii i tego w jak piękny sposób łączy ona ludzkie życia. Wystarczy milczeć i się zachwycać.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji