Filmowe podziękowanie dla rodziców

Jeżeli szukacie pomysłu na oryginalne i ciekawe podziękowanie dla rodziców na ślubie, dobrym sposobem będzie wcześniejsze nagranie filmu, który wyrazi Waszą wdzięczność dla trudu wychowania i pomoc w przygotowaniu ślubu i wesela. Zobaczcie, jakie pomysły miały pary, które właśnie w taki sposób podziękowały rodzicom!

Obecnie najmniejszym zainteresowaniem cieszą się formy, w których przyszli Państwo Młodzi  wypowiadają bezpośrednio do kamery swoją wdzięczność, przemyślenia. Najczęstszą przyczyną wskazaną przez zapytane pary okazały się brak zdolności narratorskich czy krępacja przed wygłaszaniem często osobistych deklaracji lub po prostu obawa przed uzyskaniem nieinteresującej formy podziękowań (tzw. “gadające głowy”).

Kadr filmowy: Marry Me studio

Ciekawym rozwiązaniem okazały się coraz popularniejsze formy podziękowań dla rodziców, podczas których narzeczeni przedstawiają kluczowe hasła na kartkach papieru.

Kadr filmowy: Marry Me studio

W ten sposób przygotowane filmy pozwalają uniknąć krępujących wypowiedzi, których projekcja odbywa się najczęściej przy pełnej sali gości weselnych natomiast umożliwiają dostarczenie interesującej choć okrojonej treści skierowanej bezpośrednio do rodziców Państwa Młodych. Vimeo czy Youtube obfitują w przeróżne wersje filmów, gdzie przyszli Nowożeńcy prezentują na trzymanych kartkach różne ważne dla nich hasła, jednak poszukiwanie kolejnych inspiracji, pomysłów na ukazania wdzięczności rodzicom na filmie powinno trwać nieprzerwanie przyczyniając się do rozwoju poziomu filmów, pomysłowości twórców oraz konkurencyjności kamerzystów na wesele. Aktualna realizacja filmowego podziękowania dla rodziców, którego kadry wykorzystano w  niniejszym artykule, jest ciekawym rozwiązaniem umożliwiającym uniknięcie krępujących recytacji, a jednocześnie wykraczającym poza typowe korzystanie z papieru, jako nośnika kluczowych haseł.

Kadr filmowy: Marry Me studio

Jak powszechnie wiadomo, wszelka wdzięczność najszczerzej się sprawdza jako czyn, nie jako same słowa. Można sobie więc wyobrazić film podziękowanie dla rodziców, na którym Nowożeńcy wyrażają swoją wdzięczność poprzez ciekawie sfilmowane symboliczne czyny. Połączenie obu aspektów, a więc słów wyrażonych poprzez czyny prawdopodobnie umożliwiłoby uzyskanie interesującego filmu. Prawdopodobnie, ponieważ wciąż pozostaje to kwestią gustu odbiorców i zamawiających. Należy jednak pamiętać o tzw. target audience, czyli o docelowym odbiorcy filmu. Częściowo są to zamawiający, czyli Państwo Młodzi, dodatkowo publiczna projekcja podczas wesela może sugerować, że pośrednimi odbiorcami będą także wszyscy goście, szczególnie najbliższa rodzina. Jednakże tak naprawdę odbiorcą docelowym są rodzice, o czym się niestety niejednokrotnie zapomina podczas zbierania materiału do filmu,  edycji, doborze muzyki. Decydując się na prezent dla bliskiej osoby często wybieramy prezent, który się podoba nie temu, dla kogo jest przeznaczony, ale kupującemu. Starajmy się pamiętać, komu zrealizowany film ma sprawić przyjemność i radość.

Kadr filmowy: Marry Me studio

Pamiętajmy również o muzyce pomimo, że najczęściej gusty “młodych” są różne od ich rodziców, to nie zapominajmy, komu chcemy sprawić przyjemność i dla kogo jest to, co robimy.
Podsumowując realizację tzw. Podziękowania dla rodziców zaleca się, aby według uznania spróbować choć delikatnie odstąpić od powszechnych standardów prezentowanych na popularnych kanałach video, choćby poprzez zastosowanie wspomnianego elementu czynu, akcji angażującej Nowożeńców. Pozwoli to urozmaicić treść filmu oraz zaznaczyć zaangażowanie Nowożeńców w to, co chcą przekazać swoim rodzicom. Dodatkowo, oprawa muzyczna, która może przyczynić się nawet w połowie do sukcesu odbiorczego filmu, a więc radości na twarzach rodziców, do których jest skierowany film.
Z pewnością bardziej atrakcyjną wizualnie formą wyrażenia uczucia miłości będzie napis graffiti na ścianie zarejestrowany “na żywo”, niż kartka papieru trzymana w rękach z napisem “Miłość” czy “kocham”. To samo dotyczy usypywania z symbolicznej soli czy cukru poszczególnych wyrazów.

Kadr filmowy: Marry Me studio

Również czasochłonne malowanie kolorową kredą po asfalcie czy ścianie kamienicy z pewnością w większym stopniu ukaże zaangażowanie Narzeczonych w to, co chcą przekazać, niż wspomniana kartka papieru z gotowym napisem.
Ostatnim elementem, który również wpływa na jakość przedstawianych w ten sposób uczuć, są faktyczne i szczere emocje towarzyszące realizacji.

Podsumowując, kamerzyści na wesele i narzeczeni, wytężcie wyobraźnię w poszukiwaniu ślubnych inspiracji filmowych. Wówczas z pewnością uzyskacie niezapomniany i niepowtarzalny efekt końcowy.

Ekspert portalu abcslubu.pl – Marry Me Studio / Źródło: abcslubu.pl / www.abcslubu.pl / www.facebook.com/abcslubu

Zobacz także inne pomysły na podziękowania dla rodziców na weselu!

 

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Jak wybrać fotografa ślubnego? 5 kroków do wyboru idealnego fotografa!
Jak wybrać fotografa ślubnego? 5 kroków do wyboru idealnego fotografa!
Fotografowie są niezwykle ważni podczas ślubów, ze względu na to, że to oni są odpowiedzialni za uchwycenie tego pięknego dnia i przemienie go w wizualne dzieło sztuki. Dzięki nim wspomnienia pozostaną z Wami oraz Waszymi bliskimi na długie lata.
Fotograf ślubny w Krakowie! The best!
Fotograf ślubny w Krakowie! The best!
Wspaniali twórcy zdjęć ślubnych z Krakowa! Zapraszamy!
Sesja narzeczeńska: jej tajniki, porady fotografa i fantastyczne przykłady!
Sesja narzeczeńska: jej tajniki, porady fotografa i fantastyczne przykłady!
Zdjęcia, które przygotowuje ten fotograf mają w sobie wielką klasę i niezwykły szyk. Uwagę zwraca to, w jaki sposób wykorzystuje kolory. Są nieokreślone jest w nich pewnego rodzaju niedopowiedzenie, co sprawia, że tym bardziej intrygują.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji