Komedia o przedślubnych perypetiach - "Jeszcze dłuższe zaręczyny"

Reżyser głośnego filmu “Muppety” zaproponował nam komedię osadzoną w klimacie ślubnym – “Jeszcze dłuższe zaręczyny” (“The FIve-Year Engagement”, 2012 rok). Mimo, że – jak informuje nas nagłówek plakatu – jest to film twórców “Druhen”, moim zdaniem ta produkcja była większym sukcesem, co w moim przypadku objawiło się większą ilością śmiechu i lepszą zabawą – po niekoniecznie wysokich oczekiwaniach (spowodowanych wspomnianymi Druhnymi) ten film bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.

Emily Blunt i Jason Segel Fot. Universal Pictures

Lekka, przyjemna komedia na jesienny wieczór. Dlaczego?

Jason Segel – aktor, którego bardzo lubię i który zadbał o specyficzny charakter filmu. Jako współodpowiedzialny za scenariusz, Jason dostosował postać głównego bohatera do siebie, co niewątpliwie wpłynęło na świetny efekt końcowy.

Nie można także nei wspomnieć o świetnej kreacji Emily Blunt.

Kadr z filmu.Źródło: filmschoolrejects.com

Teksty – co nie zawsze jest oczywiste w przypadku komedii – zdarzają się też te inteligentne, przyjemnie wpadające w ucho. Film w zabawny sposób ukazuje trudy przygotowań przedślubnych i wszelkich pułapek, w jakie można w tym czasie wpaść.

Pomysł – bynajmniej ja nie widzę tu elementów kopiowania pomysłu na scenariusz. Trudno też mówić o banale (jeżeli oczywiście mamy na uwadze, że jest to komedia romantyczna!) – chwilami niepoprawny, a nawet egoistyczny humor sprawia, że film ogląda się bardzo dobrze, bez nadmiernego cukru i bez znudzenia.

http://www.youtube.com/watch?v=lh1vITvEtRs&feature=player_embedded#!

Jeszcze dłuższym zaręczynom” zarzuca się, że jest za długi. Nie wiem, ja się o tej porze roku nigdzie nie spieszę, więc nie zauważyłam… 😉 Za lekkość i pozytywną energię bijącą z ekranu – warto! Życzę udanego oglądania!

Dołącz do nas na FACEBOOKU! Kliknij TUTAJ!

 

Więcej informacji o

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji