Fascynatory, czyli fantazyjna ozdoba dla Panny Młodej

Fascynator to termin, który został zaczerpnięty z języka angielskiego, źródłem jest słowo „fascinator”. Jest to fantazyjne nakrycie głowy, modny a czasem dziwny w kształcie ornament przypinany do włosów za pomocą grzebyczka, spinki, kokówki lub klamerki, ozdobiony kryształkami, piórami, kuleczkami lub pętelkami z taśmy i wstążek. Powstał dzięki swojemu przodkowi kapeluszowi na skutek poszukiwaniu prostych, a zarazem ciekawych, awangardowych rozwiązań dla kobiet pragnących wyróżnić się i podkreślić swoją osobowość. Może nadać romantycznego wizerunku, designu, splendoru i artystycznego houte couture. Obecnie podbija rynek ślubny jako „trendy alternatywa” dla welonu. Do ślubu dla modnej, nowoczesnej Panny Młodej lubiącej minimalistyczne i efektowne rozwiązania.

Fot. Ela i Michał Barteczko / abcslubu.pl

 

Taka ozdoba do włosów może być wykonana z piór, fragmentów tkanin, koronek, imitacji kwiatów z dodatkiem cekinów, sztucznych kamieni, broszek, koralików lub pereł, często dodatkowo uzupełniona woalką lub gipiurą lekko i tajemniczo przysłaniająca twarz.

Fascynator sugerujemy zaprojektować pod kątem sukni, jej koloru, fasonu i dodatków, tak aby był jej kontynuacją i powtarzał elementy zawarte w kreacji. Ważne jest wzięcie pod uwagę formy uczesania oraz sposobu zamocowania mini kompozycji do fryzury. Będzie tutaj bardzo pomocna opinia fryzjera, który doradzi sposób mocowania ozdoby tak, aby w wygodnej i stabilnej pozycji służyła nam podczas uroczystości prezentując się elegancko i wyrafinowanie. Polecam także wcześniejsze podjęcie próby upięcia ozdoby oraz sprawdzenia naszego samopoczucia w niej.

Fot. Ela i Michał Barteczko / abcslubu.pl

Krajem, w którym kobiety nie wyobrażają sobie uroczystości bez fascynatora na głowie jest Anglia. Jest to akcesorium zarówno wieczorowe, jak i dzienne. Królem fasynatorów jest niezaprzeczalnie modysta Philip Trecy, współtworzył on kolekcje dla genialnego Alexandra Mcqueena, projektuje także dzieła sztuki na głowy celebrytów i koronowanych głów, takich, jak Królowa Elżbieta czy Kate Middleton.

Fot. Ela i Michał Barteczko / abcslubu.pl

Fascynatory takie jak głowa pełna motyli, skrzydła i korpusy ptaków, ogród róż czy puszki zawinięte w poliester przeszły już do historii mody jako ikony ozdób i można je podziwiać w muzeum sztuki współczesnej w Nowym Jorku. Kopalnią inspiracji i pomysłów są niewątpliwie wyścigi konne odbywające się w Royal Ascot, gdzie fasynatory i kapelusze gości to obowiązujący dress code.

Tekst i fascynatory: Ekspert portalu abcslubu.pl – Eva Klimek, Floral Concept Store

Źródło: abcslubu.pl / www.abcslubu.pl / www.facebook.com/abcslubu

Zobaczcie także jakie ozdoby głowy Panny Młodej będą modne w 2013 roku!

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Style 4005_0001. Credits: Sincerity Bridal
Bądź Panną Młodą w sukni od Sincerity Bridal 2018 i wybierz najwyższej jakości wzornictwo na swój wielki dzień!
To jedna z najbardziej romantycznych kolekcji stworzonych przez Sincerity Bridal, oferująca luksusowe, znakomite i dobrej jakości suknie na sezon 2018. Wybierz jeden z zaprezentowanych przez nas modeli i prezentuj się zjawiskowo na swoim ślubie.
London Bridal Week to świeże, nowoczesne i luksusowe spotkanie
London Bridal Week to świeże, nowoczesne i luksusowe spotkanie
London Bridal Week to wydarzenie utrzymujące tytuł najpopularniejszego pokazu mody ślubnej na świecie. Od 25 do 27 marca, wiodący projektanci oraz producenci zgormadzą się pod jednym dachem, aby zaprezentować najnowsze trendy w branży.
Rosa Clará. Credits: Barcelona Bridal Fashion Week
Suknie ślubne Rosa Clara 2018: kolekcja najbardziej romantyczna jaką kiedykolwiek widziałaś!
Ta kolekcja zrobi wrażenie na każdej kobiecie. Mają w sobie wielką lekkość. Wybierz to ubranie, które najbardziej do Ciebie pasuje!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji