Fascynatory, czyli fantazyjna ozdoba dla Panny Młodej

Fascynator to termin, który został zaczerpnięty z języka angielskiego, źródłem jest słowo „fascinator”. Jest to fantazyjne nakrycie głowy, modny a czasem dziwny w kształcie ornament przypinany do włosów za pomocą grzebyczka, spinki, kokówki lub klamerki, ozdobiony kryształkami, piórami, kuleczkami lub pętelkami z taśmy i wstążek. Powstał dzięki swojemu przodkowi kapeluszowi na skutek poszukiwaniu prostych, a zarazem ciekawych, awangardowych rozwiązań dla kobiet pragnących wyróżnić się i podkreślić swoją osobowość. Może nadać romantycznego wizerunku, designu, splendoru i artystycznego houte couture. Obecnie podbija rynek ślubny jako „trendy alternatywa” dla welonu. Do ślubu dla modnej, nowoczesnej Panny Młodej lubiącej minimalistyczne i efektowne rozwiązania.

Fot. Ela i Michał Barteczko / abcslubu.pl

 

Taka ozdoba do włosów może być wykonana z piór, fragmentów tkanin, koronek, imitacji kwiatów z dodatkiem cekinów, sztucznych kamieni, broszek, koralików lub pereł, często dodatkowo uzupełniona woalką lub gipiurą lekko i tajemniczo przysłaniająca twarz.

Fascynator sugerujemy zaprojektować pod kątem sukni, jej koloru, fasonu i dodatków, tak aby był jej kontynuacją i powtarzał elementy zawarte w kreacji. Ważne jest wzięcie pod uwagę formy uczesania oraz sposobu zamocowania mini kompozycji do fryzury. Będzie tutaj bardzo pomocna opinia fryzjera, który doradzi sposób mocowania ozdoby tak, aby w wygodnej i stabilnej pozycji służyła nam podczas uroczystości prezentując się elegancko i wyrafinowanie. Polecam także wcześniejsze podjęcie próby upięcia ozdoby oraz sprawdzenia naszego samopoczucia w niej.

Fot. Ela i Michał Barteczko / abcslubu.pl

Krajem, w którym kobiety nie wyobrażają sobie uroczystości bez fascynatora na głowie jest Anglia. Jest to akcesorium zarówno wieczorowe, jak i dzienne. Królem fasynatorów jest niezaprzeczalnie modysta Philip Trecy, współtworzył on kolekcje dla genialnego Alexandra Mcqueena, projektuje także dzieła sztuki na głowy celebrytów i koronowanych głów, takich, jak Królowa Elżbieta czy Kate Middleton.

Fot. Ela i Michał Barteczko / abcslubu.pl

Fascynatory takie jak głowa pełna motyli, skrzydła i korpusy ptaków, ogród róż czy puszki zawinięte w poliester przeszły już do historii mody jako ikony ozdób i można je podziwiać w muzeum sztuki współczesnej w Nowym Jorku. Kopalnią inspiracji i pomysłów są niewątpliwie wyścigi konne odbywające się w Royal Ascot, gdzie fasynatory i kapelusze gości to obowiązujący dress code.

Tekst i fascynatory: Ekspert portalu abcslubu.pl – Eva Klimek, Floral Concept Store

Źródło: abcslubu.pl / www.abcslubu.pl / www.facebook.com/abcslubu

Zobaczcie także jakie ozdoby głowy Panny Młodej będą modne w 2013 roku!

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji