Świadkowie - nie wiesz, jakie zadania na nich spoczywają? Przeczytaj koniecznie!

Najlepsi przyjaciele, dyskretni opiekunowie wesela, osoby, na które zawsze można liczyć – o kim mowa? Oczywiście o świadkach! Otrzymanie propozycji świadkowanie to z jednej strony zaszczyt i przywilej, jednocześnie jednak wiąże się z szeregiem zadań, które należy wypełnić jak najlepiej.

Przemysław Białek
Przemysław Białek

Przygotowaliśmy dla Was listę najważniejszych zagadnień:

IVASHstudio
IVASHstudio

Zadania świadkowej:

 • Pomoc w wyborze sukni ślubnej, biżuterii, bukietu, fryzury, makijażu – właściwie każdy element ślubne układanki może – i powinien – zostać skonsultowany ze Świadkową. W końcu to ona zna nas najlepiej!
 • Przygotowanie wieczoru panieńskiego;
 • Pilnowanie, by suknia i welon Panny Młode układały się prawidłowo podczas ślubu;
 • Opieka nad bukietem Panny Młode, przejmowanie bukietu w ważnych chwilach, choćby podczas składania przysięgi małżeńskiej
 • Odbieranie prezentów, kwiatów i kopert od gości podczas składania życzeń;
 • Odpięcie welonu w trakcie oczepin.
Przemysław Białek
Przemysław Białek

Zadania świadka:

 • Przygotowanie wieczoru kawalerskiego;
 • Pomoc w ubieraniu Pana Młodego;
 • Dowiezienie Młodych do Kościoła/Urzędu;
 • Sprawowanie pieczy na obrączkami;
 • Złożenie toastu na cześć Pary Młodej;
 • Dbanie o gości na weselu, szczególnie w zakresie prawidłowej ilości wódki na stołach
 • Zachęcanie gości do zabawy na parkiecie;
 • Nadzorowanie pracy orkiestry oraz obsługi sali;
 • Pomoc w odpięciu krawata/muszki w trakcie oczepin.
 • Przemysław Białek
  Przemysław Białek

  Lista rzeczy, za które odpowiedzialni są świadkowie na ślubie, jest naprawdę pokaźna, nie zapomnijmy zatem, aby im za wszelką pomoc z całego serca podziękować. Jak to zrobić?Zwyczajowo podczas wesela Młodzi składają podziękowania rodzicom, warto jednak pamiętać w tym momencie również o świadkach. Z pewnością będzie im miło, gdy zostaną na sali weselnej wyróżnieni przy wszystkich gościach.

  Tomasz HodunDowiedz się więcej “Tomasz Hodun”
  Tomasz Hodun

  Aby pokazać, że naprawdę doceniamy ich zaangażowanie, wsparcie i pomoc, nie trzeba wymyślać bardzo drogich prezentów! Tegorocznym hitem są podarki nawiązujące do trofeów sportowych.

  IVASHstudio
  IVASHstudio

  Podziękowania dla świadków – złote medale zawieszone na pięknej, mieniącej się drobinkami złotej szarfie to gadżet, który idealnie pozwoli uhonorować Waszych przyjaciół.

  A może by tak wręczyć im nagrodę za brawurowe wykonanie roli najlepszego świadka i świadkowe i wręczyć im podziękowania w postaci złotych oskarów filmowych? Te solidnie wykonane, eleganckie statuetki będą zabawną formą podziękowań dla najbliższych!

  Malachite Meadow
  Malachite Meadow

  Czy mamy jeszcze jakieś alternatywy? Oczywiście! Jeżeli uważacie, że Wasi przyjaciele będą najbardziej zadowoleni z butelki wytrawnego alkoholu, postarajcie się, aby nie wręczać im jej bez właściwej oprawy. Swoje zadanie najlepiej spełnią podziękowania dla świadków – kolorowe torebki na alkohol, z wizerunkiem różowe sukni wieczorowej dla świadkowej i eleganckiego garnituru dla świadka. W takim opakowaniu każdy alkohol będzie wyglądał świetnie!

  Malachite Meadow
  Malachite Meadow

  Nie zapominajmy również o drobnych gestach, które sprawią, że Wasi świadkowie poczują, że ich ciężka praca nie poszła na marne.

  Malachite Meadow
  Malachite Meadow

  Zadedykujcie im ulubioną piosenkę, wznieście toast za ich zdrowie, zatańczcie tylko z nimi jeden taniec – tego typu pomysły sprawią, że świadek i świadkowa poczują, że w pełni doceniliście ich wielomiesięczne starania!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Przykładowy budżet ślubny, czyli jak obliczyć koszty wesela? Kalkulator wydatków.
Przykładowy budżet ślubny, czyli jak obliczyć koszty wesela? Kalkulator wydatków.
My Ci w tym pomożemy, ponieważ zaplanowanie ślubnego budżetu może okazać się trudnym zadaniem dla Par Młodych. Wynika to z tego, że aby zrobić to dobrze, należy po prostu wiedzieć, co ile kosztuje. Często spotykam się ze zdziwieniem Par Młodych na temat kosztów związanych z uroczystością ślubną.
10 powodów według ALEXDARG, dla których pierwsza rocznica ślubu jest cudowna
10 powodów według ALEXDARG, dla których pierwsza rocznica ślubu jest cudowna
„W opinii tego świata zawarcie małżeństwa jest uwieńczeniem wszystkiego, jak w komedii. Prawda jednak jest dokładnie odwrotna: małżeństwo to początek wszystkiego.”
Jakie zaproszenia wybrać na swój ślub? Poradnik eksperta.
Jakie zaproszenia wybrać na swój ślub? Poradnik eksperta.
Jak wybrać wyjątkowe zaproszenia ślubne? Czym się kierować, żeby nie popaść w kicz? Zobacz, jakie rodzaje zaproszeń najbardziej się sprawdzają i wybierz swój wymarzony wzór zaproszenia.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji