Publikacja
  • Magazyn
  • Dzieci na weselu- zabawy z piłką inspirowane Euro 2012

Dzieci na weselu- zabawy z piłką inspirowane Euro 2012

Jak zadbać o dzieci na weselu? Euro 2012 to doskonały moment, aby bawić się z dziećmi w tej właśnie tematyce. Goście, którzy przybędą na Wasze wesele z dziećmi, z chęcią skorzystają z przygotowanych zabaw dla dzieci. Jeżeli nie czujecie się na siłach lub nie macie chętnej osoby do opieki nad grupką małych kibiców, proponuję zatrudnić wykwalifikowaną kadrę, czyli animatorów do zabaw z dziećmi na weselach.

  • Organizacja
  • Po ślubie
  • średnia cena

Pary Młode przygotowują się do emocji związanych z ich ślubem, a Polacy wraz z drużyną piłkarską bacznie wypatrują Euro 2012. Na Zankyou znajdziecie już artykuł o weselu fanów piłki nożnej , a dziś kilka pomysłów na animację dzieci na weselu, także w kontekście piłki nożnej!

Publikacja

Goście, którzy przybędą na Wasze wesele z dziećmi, z chęcią skorzystają z przygotowanych zabaw dla dzieci. Jeżeli nie czujecie się na siłach lub nie macie chętnej osoby do opieki nad grupką małych kibiców, proponuję zatrudnić wykwalifikowaną kadrę, czyli animatorów do zabaw z dziećmi na weselach.

zapisz
Dzieci na weselu, Fot. Animacje dla dzieci

Wracając do zabaw – najlepiej zacząć od manualnych zajęć dla dzieci. Świetnym tematem będzie szykowanie akcesoriów do kibicowania czyli pomponów, daszków przeciwsłonecznych czy kwiatów hawajskich – oczywiście wszystko w barwach biało-czerwonych! Pamiętać trzeba o tym, by nożyczki, którymi dzieci będą wykonywać swoje dzieła, miały zaokrąglone końce, a sznurek i gumka były zawsze w zasięgu wzroku dorosłej osoby.
Animatorzy weselni dla dzieci potrafią w sposób profesjonalny i ciekawy tak zorganizować zabawę, by dzieci się nie nudziły oraz bezpiecznie wróciły do rodziców. Po wykonaniu gadżetów prawdziwego kibica wystarczy jeszcze nauczyć dzieciaki krótkich rymowanek zagrzewających piłkarzy do boju i mamy gotowy program do wypełnienia czasu, w którym odpoczywa orkiestra. Być może dzieci, przebywające na Waszym weselu podczas takich zajęć zaszczepią w sobie gen kibica, poza tym w czasie tej spokojnej części animacji warto porozmawiać z dziećmi i wyjaśnić im skąd wzięły się biało-czerwone barwy na fladze.

Kolejna propozycja to zadania sportowe, np.: poszukiwanie zaginionej piłki, która ma rozpocząć mecz otwarcia Mistrzostw Europy (jak wiadomo bez niej się nie zaczną!) Piłkę można wykonać z paru stron codziennej gazety, która przeważnie jest biało-czarna. Wystarczy zrobić z niej dużą kulę, a potem umieścić w jakiejś niedalekiej, ale sprytnej kryjówce. Dzieci uwielbiają zagadki, poszukiwania przedmiotów z podpowiedziami typu ciepło-zimno.
Bardzo łatwe i ciekawe jest także zorganizowanie zawodów w podbijaniu piłki. Wystarczy zamiast piłki mieć kilka balonów, a to raczej pewny gadżet weselny. Dzieci w bezpieczny sposób, po krótkim treningu będą mogły przystąpić do konkursu w podbijaniu balonu nogą, ręką lub głową. Świetna zabawa gwarantowana!
Mając na uwadze, że dzieci lubią nowinki techniczne, proponuję pokusić się o zorganizowanie interaktywnej bramki do strzelania goli (działającej podobnie jak dart, w którego my dorośli uwielbiamy grać w pubach). Posiada wiele kombinacji, możliwość zdobywania punktów, a równocześnie kształtuje u dzieci koordynację i celność. To rewelacyjna zabawa dla całej rodziny i świetna wymówka, by samemu podłączyć się do zabawy.

zapisz
Interaktywna bramka do gry w piłkę nożną. Fot. Animacje dla dzieci

W przypadku niepogody, także warto mieć coś w zanadrzu. Ciekawym rozwiązaniem jest palco-piłka, do czego wystarczy przygotować farbki do malowania twarzy, małą piłeczkę futbolową, wykonaną chociażby ze zwiniętej folii aluminiowej, czyli tzw. sreberka, narysujcie na dużej kartce boisko (idealny byłby duży arkusz zielonego bristolu), nieduże zaś pudełka np. po zapałkach z powodzeniem mogą zastąpić bramki. Na dłoni dziecka wystarczy narysować farbkami piłkarzy i można zaczynać mecz!
Animatorzy dla dzieci na Waszym weselu to gwarancja dobrej zabawy, dostępność profesjonalnego sprzętu do zabaw i fachowość w opiece nad dziećmi Waszych gości – serdecznie polecam.

Autor: Ekspert portalu abcslubu.pl – Magda Wiśnik / Animacje dla dzieci
Źródło: abcslubu.pl / www.abcslubu.pl www.facebook.com/abcslubu

Zobacz także inne pomysły na animację dzieci na ślubie i weselu!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!