Dzieci na weselu: najmłodsi weselnicy w obiektywie fotografa ślubnego

Dzieci na ślubie: jak je fotografować, by ukazać całą energię i urok najmłodszych gości i jak zadbać o dzieci na weselu.

  • Fotograf i kamerzysta
  • Organizacja
  • Po ślubie

W Polsce zwyczajowo zaprasza się dzieci na wesele. Obecność małych gości dodaje uroczystości uroku i radości, potrafi też być wykorzystana przez fotografa ślubnego, który w swoim obiektywie pokarze uśmiech i energię, która w przypadku dzieci jest wyjątkową, gdyż odznaczają się one znacznie większą spontanicznością niż dorośli goście.

zapisz
Dzieci na ślubie. Fot. FotofabrykA
Publikacja

Większość dzieci uwielbia być w centrum uwagi, dlatego zupełnie spokojnie można im podczas wesela pozwolić na odrobinę szaleństwa, którego przecież i my, jako dorośli, przybyliśmy zakosztować. Dla fotografa zaś dzieci stanowią jeden z najwdzięczniejszych tematów i nie ma chyba takiego, który by obojętnie przeszedł obok dzieci pląsających na tanecznym parkiecie, wywijających szalone piruety, biegających w kółko, włażących pod stół czy bawiących się w berka. Zdjęcia swobodnie zachowujących się dzieciaków są zresztą świetnym urozmaiceniem każdego reportażu ślubnego i wywołują na twarzach sporo uśmiechów.

zapisz
Dzieci na weselu Fot. FotofabrykA

Zazwyczaj fotograf nie musi długo namawiać dziecka, aby dało się uchwycić w kadrze. Nie może ono jednak czuć się zmuszane do pozowania. Dlatego jeśli zależy nam na ciekawych, naturalnych zdjęciach dzieci bawiących się z nami na weselu, nie każmy im się ustawiać sztywno i wykrzywiać buzi w sztucznym uśmiechu, bo w najlepszym razie wyjdzie z tego karykatura. Cały urok zdjęć dziecięcych polega na tym, aby pozwolić im na pełną swobodę, a fotograf już sam znajdzie sposób, by podejść tak blisko jak się da, i w odpowiednim momencie nacisnąć spust migawki.

zapisz
Dzieci na weselu Fot. FotofabrykA

Jeśli mamy wśród zaproszonych gości większą grupę małych weselników, warto przeznaczyć dla nich trochę miejsca do zabawy, gdzie mogłyby bez ograniczeń zaspokajać swoją potrzebę ruchu oraz zadbać o to, by było im wygodnie. Jeśli natomiast są trochę starsze, można zorganizować im nawet osobny stolik, przy którym będą miały swoją zastawę. Z pewnością poczują się wtedy ważne i docenione, a przez fakt, że będą w swoim towarzystwie, nie znudzą się zbyt szybko, co ich rodzicom da także szansę na chwilę oddechu. A może najlepszym rozwiązaniem byłoby wynajęcie profesjonalnego animatora weselnego dla dzieci, który potrafiłby tak zorganizować im czas, że ich rodzice bez wyrzutów sumienia mogliby oddać się spontanicznej zabawie? Więcej o zabawach dla dzieci na weselu przeczytasz tutaj.

zapisz
Fotografowanie dzieci na weselu. Fot. FotofabrykA

Autor: Ekspert portalu abcslubu.pl – Jolanta Szarszewska-Bednarz / FotofabrykA /
Źródło: abcslubu.pl /www.abcslubu.pl /www.facebook.com/abcslubu

 

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!