Dzieci na weselu: najmłodsi weselnicy w obiektywie fotografa ślubnego

W Polsce zwyczajowo zaprasza się dzieci na wesele. Obecność małych gości dodaje uroczystości uroku i radości, potrafi też być wykorzystana przez fotografa ślubnego, który w swoim obiektywie pokarze uśmiech i energię, która w przypadku dzieci jest wyjątkową, gdyż odznaczają się one znacznie większą spontanicznością niż dorośli goście.

Dzieci na ślubie. Fot. FotofabrykA

Większość dzieci uwielbia być w centrum uwagi, dlatego zupełnie spokojnie można im podczas wesela pozwolić na odrobinę szaleństwa, którego przecież i my, jako dorośli, przybyliśmy zakosztować. Dla fotografa zaś dzieci stanowią jeden z najwdzięczniejszych tematów i nie ma chyba takiego, który by obojętnie przeszedł obok dzieci pląsających na tanecznym parkiecie, wywijających szalone piruety, biegających w kółko, włażących pod stół czy bawiących się w berka. Zdjęcia swobodnie zachowujących się dzieciaków są zresztą świetnym urozmaiceniem każdego reportażu ślubnego i wywołują na twarzach sporo uśmiechów.

Dzieci na weselu Fot. FotofabrykA

Zazwyczaj fotograf nie musi długo namawiać dziecka, aby dało się uchwycić w kadrze. Nie może ono jednak czuć się zmuszane do pozowania. Dlatego jeśli zależy nam na ciekawych, naturalnych zdjęciach dzieci bawiących się z nami na weselu, nie każmy im się ustawiać sztywno i wykrzywiać buzi w sztucznym uśmiechu, bo w najlepszym razie wyjdzie z tego karykatura. Cały urok zdjęć dziecięcych polega na tym, aby pozwolić im na pełną swobodę, a fotograf już sam znajdzie sposób, by podejść tak blisko jak się da, i w odpowiednim momencie nacisnąć spust migawki.

Dzieci na weselu Fot. FotofabrykA

Jeśli mamy wśród zaproszonych gości większą grupę małych weselników, warto przeznaczyć dla nich trochę miejsca do zabawy, gdzie mogłyby bez ograniczeń zaspokajać swoją potrzebę ruchu oraz zadbać o to, by było im wygodnie. Jeśli natomiast są trochę starsze, można zorganizować im nawet osobny stolik, przy którym będą miały swoją zastawę. Z pewnością poczują się wtedy ważne i docenione, a przez fakt, że będą w swoim towarzystwie, nie znudzą się zbyt szybko, co ich rodzicom da także szansę na chwilę oddechu. A może najlepszym rozwiązaniem byłoby wynajęcie profesjonalnego animatora weselnego dla dzieci, który potrafiłby tak zorganizować im czas, że ich rodzice bez wyrzutów sumienia mogliby oddać się spontanicznej zabawie? Więcej o zabawach dla dzieci na weselu przeczytasz tutaj.

Fotografowanie dzieci na weselu. Fot. FotofabrykA

Autor: Ekspert portalu abcslubu.pl – Jolanta Szarszewska-Bednarz / FotofabrykA /
Źródło: abcslubu.pl /www.abcslubu.pl /www.facebook.com/abcslubu

 

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Jak wybrać salę weselną? 5 wskazówek na co zwrócić uwagę!
Jak wybrać salę weselną? 5 wskazówek na co zwrócić uwagę!
Wybór sali gdzie odbędzie się przyjęcie to niełatwa decyzja, od której zależy dobre samopoczucie Młodej Pary i gości. Warto tej decyzji poświęcić nieco czasu, bo dobrze wybrane miejsc zagwarantuje wymarzoną atmosferę i świetną zabawę do białego rana.
Jak zorganizować kameralny ślub i wesele? Mamy wspaniałe rekomendacje!
Jak zorganizować kameralny ślub i wesele? Mamy wspaniałe rekomendacje!
Dziś kilka słów o tym, jak zorganizować kameralny ślub i wesele...
Aby szczęście w małżeństwie nigdy nie ustało – przesądy ślubne od pierścionka zaręczynowego po strój Młodej Pary
Aby szczęście w małżeństwie nigdy nie ustało – przesądy ślubne od pierścionka zaręczynowego po strój Młodej Pary
Młoda Para powinna o szczeście w małżeństwie dbać od samego początku! Niektóre przesądy ślubne mają jej w tym pomóc. Z nami dowiedz się jakie!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji