Dodatkowe atrakcje weselne - kilka propozycji

Atrakcje weselne - czym zaskoczyć gości, co doda uroku na naszym weselu? Zobacz kilka propozycji ciekawych atrakcji na ślub i wesele

  • Muzyka i atrakcje

Czy jest to niepotrzebne udziwnienie, nonszalanckich, nowobogackich par? Czy może  jest to sposób na zaaranżowanie ciekawego wesela, które zostanie na długo w pamięci gości? Oczywiście jesteśmy indywidualnościami i każdy z nas odpowie sobie sam i sam też zdecyduje czy i jakie atrakcje zaproponuje gościom na własnym ślubie. Mamy dostęp do coraz większej ilości ofert na rynku, od fontanny czekolady po innowacyjne teatry, które naprawdę prześcigają się z pomysłami i ciężko się zdecydować na coś konkretnego. Jaki jest najlepszy sposób wyboru?

Według mnie odpowiedź jest jedna:

Najlepsze jest to, co nam w duszy gra.

Publikacja

To ma być w końcu nasz ślub, dzięki niemu możemy również wyrazić siebie, pokazać swoją osobowość.

Oto kilka propozycji.

Począwszy od najprostszych jak na przykład  porozdawanie  gościom pocztowych kartek ze znaczkiem podpisanych innym miesiącem roku. Należy poprosić gości o  napisanie  na nich  życzeń i wysłanie  w podanym na kartce miesiącu. Czy nie miło będzie Młodej Parze dostawać wiadomości od przyjaciół i rodziny w różnych porach roku. Może jest to sposób na przedłużenie tego dnia. ( Pomysł jest zaczerpnięty z wesel niemieckich).

Jeśli masz artystyczną duszę, czy nie interesującym pomysłem będzie ustawienie sztalugi z dużym płótnem na środku dziedzińca (przed domem weselnym).

Zachęć tylko swoich gości , aby namalowali na obrazie coś od siebie. Powstanie zbiorowe dzieło, które powieszone w odpowiednim miejscu w domu, będzie nie tylko przypominać Ci Twój ślub, ale wzbudzi pozytywne emocje, przypomnij Ci ludzi, którzy byli wokół Ciebie w tym wyjątkowym dniu.

zapisz
Fot. Radosław Filara

 

Inną ciekawą propozycją na dodanie wyjątkowości tego dnia, to wypuszczenie białych gołębi. Tradycja przyszła do nas z Anglii. Na znak miłości i szczęści Para Młoda po zaślubinach przed kościołem wypuszcza na wolności parę gołębi, a może nawet tuzin gołębi, z przepięknej klatki w kształcie serca. Atrakcja ta jest organizowana przez wyspecjalizowane organizacje ślubne. Mają oni w swoich ofertach na prawdę niepowtarzalne propozycję jak na przykład:

– Zaproszenie na ślub karykaturzysty, który wykona szybkie szkice gości weselnych. Karykatury będą prezentem dla gości, które będą mogli zabrać ze sobą do domu.

– Modne stają się również opiekunki do dzieci – animatorki, często przebrane za postacie bajkowe, które profesjonalnie zajmą młodszą część naszych gości, a jak przyjdzie noc zabiorą je do spania. Rodzice będą mogli swobodnie bawić się do rana.

Tatry ognia, lampiony szczęścia, anioły na szczudłach rozsypujące konfetti przed domem weselnym lub kościołem, pary taneczne uczące tańczyć tango, salse itp.

Oczywiście jest to tylko kilka propozycji bo inwencja ludzka i pomysłowość jest oczywiście nieograniczona. Należy tylko pamiętać że ma to być  po prostu dobra zabawa dla wszystkich

Przy organizacji można skorzystać z doradztwa firm wyspecjalizowanych w organizacji tego typu zabaw lub wszystko zorganizować samemu.  Pamiętajmy, również że nie najdroższe atrakcje weselne mogą okazać się najlepsze.


blog slubny Zankyou

Autor tekstu: Małgorzata Tylec

Białe gołębie – kompleksowa organizacja wesel

 

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!