Dobór dodatków dla Panny Młodej: kapelusz, welon, wolaka i toczek.

Wybierając strój dla Panny Młodej, musi być on spójny od początku do końca – a raczej od butów ślubnych, po ozdobę głowy. Fryzurę Panny Młodej mogą stanowić: welon, woalka, toczek, kapelusz lub pęk kwiatów, o czym chciałabym opowiedzieć w tym artykule. Dobierając je, trzeba wziąć pod uwagę takie elementy jak: krój sukni ślubnej, fryzurę oraz różnicę wzrostu Państwa Młodych.

Welony ślubne

Welony od lewej: White One 2013, Oscar de la Renta 2013, Yolan Cris 2013

Obecnie obserwujemy wielki powrót welonów. Modne są bogato zdobione koronkami, ręcznie haftowane kryształkami, fantazyjnie upięte. Do welonów „biżuteryjnych” nie dodajemy już do włosów wielu ozdób. Dopuszczalne są delikatne błyszczące kryształki lub perełki. Sztuczne białe kwiatuszki wyglądają komunijnie i niemal tandetnie. Welony obecnie upina się w połowie koka lub nad nim – eksponując je w ten sposób. Jeżeli zapragniecie mieć fryzurę z lekko upiętych loków, welon też dobrze się prezentuje, nawet jeśli je delikatnie otula. Bardzo modne są welony upięte na „Maryjkę” – są to welony w stylu hiszpańskim, długie, bogato zdobione koronką. Nosi się je wysoko na koku, do sukien koronkowych lub nie zdobionych, o kroju rybki lub lekkiej linii A. Do sukien typu księżniczka – o dużych dołach, dobrze prezentują się welony do pasa. Super pomysłem zastępującym niewygodny tren są welony długie, powyżej 2,5 m, wpinane dodatkowo do krótkich. Po ceremonii można taki welon wypiąć lub nosić zawinięty na przedramieniu.

Woalki ślubne

Są idealnym rozwiązaniem dla dziewczyn, które nie chcą tradycyjnego welonu lub wybrały awangardową suknię. Jest ich tak duży wybór, że można je dopasować do każdej sukni. Sa bardzo modne i niezwykle efektowne. Nie trzeba ich zdejmować podczas zabawy, a woalkę opadającą na twarz można po prostu podpiąć.

Fot. Fasson Kristin, Źródło: abcslubu.pl

Toczki ślubne

Idealnie pasują do sukien wąskich typu rybka, prostych i krótkich. Do kostiumów także są idealne. Jednak są zbyt “ciężkie” latem. Polecam je raczej na śluby jesienno-zimowe.

Kapelusze ślubne

Fot. Fasson Kristin, Źródło: abcslubu.pl

Prezentują się bardzo efektownie. Pamiętajcie jednak, że podwyższają sylwetkę, a ma to znaczenie, jeżeli Pan Młody nie jest wysoki. Kapelusze duże i z dużym rondem nadają się dla Pań wysokich. Dla niższych dziewczyn można dobrać bardzo twarzowy model ze ściętym z przodu rondem. Czasami do kapelusza dopięty jest welon, który też można odczepić i wpiąć we włosy. Do kapeluszy świetnie wyglądają fryzury proste, loki, koczki nisko upięte z boku lub z tyłu. Do tańca kapelusz ściągamy, podczas posiłku można w nim zostać, lecz nie jest to zbyt wygodne. Często Panny Młode po ściągnięciu kapelusza wpinają we włosy stroik lub kwiat.

Kwiaty we włosach Panny Młodej

To najdelikatniejsza ozdoba. Dwie małe różyczki wpięte z boku koczka nie zwracają uwagi i prezentują się dość skromnie. Jeżeli decydujecie się na jeden, dwa lub trzy małe kwiatki, wybierzcie jasny kolor, komponujący się z suknią. Ozdoba jest wtedy wyrazista, a po odłożeniu bukietu na sali, prezentuje się efektownie. Modne ostatnio stały się też kwiaty na opasce. Sztuczne kwiaty mają często dodatkowo woal, co w pewnym stopniu stanowi namiastkę welonu. Ozdoba ta jest łatwa do założenia i pasuje do każdej fryzury.

Ekspert portalu abcslubu.pl – Dorota Wróbel / Fasson

Źródło: abcslubu.pl /www.abcslubu.pl /www.facebook.com/abcslubu

Zobacz także trendy w ozdobach głowy Panny Młodej na 2013 rok!

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Style 4005_0001. Credits: Sincerity Bridal
Bądź Panną Młodą w sukni od Sincerity Bridal 2018 i wybierz najwyższej jakości wzornictwo na swój wielki dzień!
To jedna z najbardziej romantycznych kolekcji stworzonych przez Sincerity Bridal, oferująca luksusowe, znakomite i dobrej jakości suknie na sezon 2018. Wybierz jeden z zaprezentowanych przez nas modeli i prezentuj się zjawiskowo na swoim ślubie.
London Bridal Week to świeże, nowoczesne i luksusowe spotkanie
London Bridal Week to świeże, nowoczesne i luksusowe spotkanie
London Bridal Week to wydarzenie utrzymujące tytuł najpopularniejszego pokazu mody ślubnej na świecie. Od 25 do 27 marca, wiodący projektanci oraz producenci zgormadzą się pod jednym dachem, aby zaprezentować najnowsze trendy w branży.
Juniper. Credits: Juniper
Rebecca Ingram: idealna kolekcja dla wymagających narzeczonych
Zmysłowość i elegancja w idealnych proporcjach w sukniach, które sprawią, że żadna Panna Młoda nie przejdzie niezauważona. Nie przegap!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji