DIY – rustykalne butelki jako ozdoba weselnego stołu

Za oknem widać już jesień, a przynajmniej jej zapowiedź. W takich okolicznościach trudno nie myśleć o jesiennych Pannach Młodych i takich też weselach – pełnych kolorowych liści, wiatru i kropli deszczu. W takich dniach także chętniej podejmujemy się kreatywnych prac ręcznych ( DIY ), by nie tylko zabić czas, ale także wykonać coś fajnego, co ozdobi nasze mieszkanie – bądź stoły na wesele! Dziś nieco rustykalna propozycja, czyli ciepłe ubranko dla butelki, wykonane z jutowego sznurka, muliny czy włóczki – wszystko zależy od Waszej wyobraźni i oczekiwań!

Źródło: tahdoimme.fi

Do wykonania takiej dekoracji wykorzystać możemy zarówno każdy rodzaj butelki szklanej jak i słoika – ważne by ich kształt był opływowy, co ułatwi nam estetyczne doklejenie sznurka.

Źródło: weddingwindow.com

Materiały:

– szklane butelki, karafki lub słoiki

– sznurek jutowy lub włóczka

– klej uniwersalny (najlepiej bezbarwny, dobrze sprawdzi się także klej na ciepło)

– nożyczki

Źródło: psheart.blogspot.com

Wykonanie: 

Dokładnie umyj butelkę. Nałóż klej w niewielkich odstępach na powierzchnię połowy butelki (zaczynając od dołu) i dokładnie owiń ją naprężonym sznurkiem. Posmaruj klejem pozostałą część butelki i dokończ naklejanie sznurka. Obetnij końcówkę sznurka, zwracając uwagę na jej dokładne doklejenie do butelki.

Tak przyozdobione butelki możemy wykorzystać zarówno jako wazony na kwiaty, jak i na numery stołów.

Źródło: thebridaldistrict.com/
Źródło: psheart.blogspot.com

 

Zobaczcie także inne pomysły na dekorację stołów weselnych w stylu rustykalnym!

 

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Więcej informacji

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz Firmę albo jesteś profesjonalistą w branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 19 krajach. Więcej informacji