Dekoracja samochodu do ślubu- jakich błędów unikać?

Samochód to najczęstszy pojazd wybierany przez Młode Pary w dniu ślubu. Aby prezentował się elegancko, należy go odpowiednio udekorować, aby odróżniał się od pozostałych aut i podkreślał dostojność tego dnia. Jak udekorować samochód do ślubu?

Takie pytania często zadają sobie przyszli Państwo Młodzi decydując się na dekorowanie pojazdu do ślubu. Dlatego postaramy się chociaż trochę pomóc w tym wyborze.

Pierwsza i podstawowa zasada – kwiaty do dekoracji powinny być żywe a nie sztuczne!

Dekoracja samochodu do ślubu Fot. Flower Land

Z naszych obserwacji wynika, że coraz mniej popularne są tradycyjne dekoracje w formie wielokwiatowej wiązanki umocowanej na masce pojazdu. Bardziej na czasie są dekoracje ażurowe, które doskonale podkreślają charakter tego szczególnego dnia.

Oczywiście zawsze należy zwracać uwagę na to aby dobrać kwiaty do charakteru auta zarówno ze względu na kolor, gatunek, formę jak i przede wszystkim na trwałość roślin.

Dekoracja samochodu do ślubu Fot. Flower Land

Kilka podstawowych błędów podczas wyboru dekoracji pojazdu ślubnego.

Jeśli do ślubu zamierzamy jechać nowoczesnym, sportowym autem, to raczej nie na miejscu będzie tu tradycyjna dekoracja wykonana z popularnych na rynku kwiatów np. goździków, gerber. Bardziej odpowiednie będzie na pewno zastosowanie kwiatów dostojnych, szlachetnych, jak np. egzotyczne strelicje, helikonie czy orchidee. Inaczej zupełnie w przypadku np. starej Warszawy, gdzie z pewnością bardziej będzie pasował goździk, gerbera, tulipan, również w tradycyjnych kolorach. Oczywiście ponadczasowym kwiatem w dekoracji pojazdów jest róża, która jednak bardziej pasuje do kompozycji w stylu dekoracyjnym barokowym np. do dekoracji bryczek, samochodów retro itp.

Należy pamiętać, że dekoracja mimo tego, że z pięknych kwiatów, to nie może przytłaczać (przykrywać) pojazdu. Powinna stanowić integralna część, nie powinna przeszkadzać i powinna być świeża! Dodatkowo, warto zastosować do dekoracji nowoczesne elementy, jak wszelkiego rodzaju ozdobne druty czy ratany.

Dekoracja samochodu do ślubu Fot. Flower Land

Jeśli nie jesteśmy pewni co do swoich wyborów, to najlepiej oczywiście zlecić to wszystko odpowiedniej firmie florystycznej, która z pewnością uniknie wszystkich tych błędów.

Dekoracja samochodu do ślubu Fot. Flower Land

Autor: Ekspert portalu abcslubu.pl – Hubert Lamański / Pracownia Florystyczna Flower Land
Źródło: abcslubu.pl / www.abcslubu.pl / www.facebook.com/abcslubu

 

Zobaczcie także 5 pomysłów Zankyou na dekorację samochodu do ślubu!

Więcej informacji o

Komentarze (4)

Skomentuj artykuł

Dariusz Zwadowski & Konsultanci Ślubni
Ślub na wiosnę - 7 powodów dlaczego warto
Wiosna to pora roku, w której Narzeczeni zaczynają ślubować sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńska. Dlaczego to właśnie wiosną warto wziąć ślub?
Jak udekorować swoje wesele? Nasze cenne dekoratorskie rady od ekspertów!
Jak udekorować swoje wesele? Nasze cenne dekoratorskie rady od ekspertów!
Również uroczystość weselna, która powinna odzwierciedlać chakartery przyszłych małżonków zasługuje na odpowiednie udekorowanie, zgodnie z wymaganiami Pary Młodej. Chcielibyśmy zaprezentować kilka kroków, których zadaniem jest ułatwienie Wam procesu dekoracji sali weselnej.
Wesele pachnące ziołami, czyli 8 pomysłów ślubnych inspirowanych Prowansją.
Wesele pachnące ziołami, czyli 8 pomysłów ślubnych inspirowanych Prowansją.
Bazylia, melisa, estragon, mięta, rozmaryn, tymianek, lawenda i lubczyk.. pomysły na dekorację ślubną i weselną z wykorzystaniem ziół! 8 propozycji Zankyou

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji