Czy to ten jedyny na całe życie? Test 5 kolumn. Sprawdź czy jesteś u boku idealnej osoby dla Ciebie.

Każdy związek ma swoje etapy. Kiedy mija zauroczenie, motylki w brzuchu przestają szaleć, zaczynasz się zastawiać „czy to na pewno ten”, „czy to ten jedyny”. Co wtedy? Przecież czujesz, że między Wami nic się nie zmieniło, ale jednak masz wrażenie, że już nie nadajecie na tych samych falach. Pojawia się więc pytanie: czy ta więź, co łączyła Was na początku wygasła, czy może po prostu się zmieniła? Najlepiej jest skoncentrować się na tym, co Was łączy w danej chwili. Pomyśl o tym, jak głęboka jest relacja, którą tworzycie. Pomyśl o pięciu kolumnach, w których powinniście mieć ze sobą jak najwięcej wspólnego. Czy tak jest w rzeczywistości? Pomyśl o tym. Czy możesz stwierdzić, bez żadnych zastrzeżeń, że jesteś w głębokiej, bliskiej więzi ze swoim partnerem?

1 kolumna

Zdrowa sfera emocjonalna polega między innymi na tym, że potrafisz się dzielić swoimi uczuciami ze swoim partnerem. Nie tylko tymi pozytywnymi. Na liście uczuć są też przecież strach, smutek, poczucie osamotnienia. Zastanów się czy Wasze problemy w tej kwestii wynikają z tego, jakie macie charaktery (może jesteście introwertykami), czy może z innych przyczyn.

Elementy Bieli | Marcin Bublewicz
Elementy Bieli | Marcin Bublewicz

2 kolumna

Pamiętaj, że każdy etap związku charakteryzuje się czymś innym. Kilka pierwszych miesięcy związku to czas przeżyć intensywnych i bardzo pozytywnych. Chcesz wytworzyć głęboką więź? Na to potrzeba czasu i zaangażowania. Nie zapominaj o tym, bo się pogubisz w swoich uczuciach. Pamiętaj, że może się okazać, że mimo szczerych chęci nie uda się utworzyć takiej więzi. To niczyja wina. Po prostu tak jest i tyle. Nie obwiniaj się. Tak miało być. Pogódź się z tym. Ale pamiętaj, że szczere rozmowy pozwolą Wam się ukierunkować. Rozmowa to jest to!

Elena Matiash Photography
Elena Matiash Photography

3 kolumna

Kolejna kolumna to sfera socjalna. Zastanówcie się, najlepiej wspólnie, jacy jesteście w sferze socjalnej jako jednostki. To pytanie może przynieść wiele odpowiedzi. Macie podobne zainteresowania? Lubicie spędzać czas w podobny sposób? Pamiętaj, że wiele zależy od Was samych. Jesteście tolerancyjni? A może jesteście ekstrawertykami i każda próba tolerancji będzie Was bardziej niszczyć jako parę niż budować?
Pod względem intelektualnym nadajecie na tych samych falach? Szalony matematyk może mieć problem, żeby złapać kontakt z uduchowioną polonistką. Może mieć problem, ale nie musi. To wszystko zależy od Was- od Waszego sposobu dyskutowania, zainteresowań i oczywiście od wielu innych czynników.

Jakub Dziedzic Fotografia
Jakub Dziedzic Fotografia

4 kolumna

Sfera fizyczna też jest bardzo istotna- dla niektórych wręcz najważniejsza. Jeżeli czujecie się związani na innych płaszczyznach, a w tej coś kuleje, to nie myśl od razu, że Wam się nie uda. To nie tak. Może po prostu potrzebujecie trochę czasu? Zawsze najlepszym rozwiązaniem jest szczera rozmowa. Pogadajcie o tym, co jest dla Was ważne w tej sferze i stopniowo wcielajcie to w życie.

MarryYou.eu
MarryYou.eu

5 kolumna

Kolejna kolumna to sfera duchowa. Co czujecie, kiedy jesteście razem? Co czujecie, kiedy się obok siebie budzicie? Co czujecie, kiedy ta druga osoba jest daleko? Jak o sobie mówicie? Ta kolumna jest najbardziej skomplikowana. W jej ramach powinniście się czuć najbardziej komfortowo. Jest tak? To szanse powodzenia są największe!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Ślub w dobrym stylu. Wywiad z Magdaleną Łukasz z firmy Wionek Woniaczka
Ślub w dobrym stylu. Wywiad z Magdaleną Łukasz z firmy Wionek Woniaczka
Ślub przyszłości? Może na Marsie? Ale schodząc na Ziemię, dziś świat się tak szybko zmienia, trendy się zmieniają, wymagania się zmieniają... Być może zabrzmię ckliwie, ale mam nadzieję, że jedno się nie zmieni: szczere uczucie łączące parę, dzięki któremu chcą spędzić całe życie razem i decydują się je zapieczętować pięknym momentem, jakim jest ślub.
Znajdź weselne inspiracje na krakowskich Targach Młodej Pary!
Znajdź weselne inspiracje na krakowskich Targach Młodej Pary!
Znajdźcie inspiracje i zaplanujcie wesele z głową pełną pomysłów! Pomysłów, które znajdziecie już 1 października w czasie krakowskich Targów Młodej Pary. Wejdźcie na stronę wydarzenia i zarezerwujcie swoje miejsca, aby poczuć klimat tego najważniejszego dnia w Waszym życiu!
Superfoods na codzień, czyli zdrowo podkręć swoje koktajle
Superfoods na codzień, czyli zdrowo podkręć swoje koktajle
Superkoktajle to przede wszystkim zestaw smakowitych i najzdrowszych przepisów na koktajle, ale też źródło inspiracji do tworzenia własnych superkompozycji. Książka uświadamia, jak wiele produktów typu superfoods polskiego pochodzenia jest dostępnych dokoła nas, na co dzień. Czas zacząć z tej wiedzy korzystać dla własnego superzdrowia!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji