Confetti ślubne - wykonaj je własnoręcznie!

Jedną z „must have” fotografii ślubnych, jest zdjęcie pary młodej witanej przez najbliższych tuż po opuszczeniu kościoła. Goście witają nowożeńców i obsypują ich ryżem, grosikami i confetti. Moment ten zostanie na zawsze uwieczniony w albumie ślubnym, warto więc zadbać o to, aby to zdjęcie komponowało się ze stylistyką ślubu. Jak o to zadbać? Zasugerujmy naszym gościom użycie confetti w wybranym przez nas kolorze i kształcie.

Confetti DIY Fot. Kreatywny Ślub

PORADA

Własnoręcznie przygotowane confetti będzie także idealną ozdobą dla stołów weselnych. Drobne płatki w kształcie serc, obrączek lub gołębi można rozsypać na stołach jako część dekoracji.

Fot. Kreatywny Ślub

 

KROK 1

Zaczynamy od wyboru dowolnego koloru papieru i przystępujemy do dziurkowania. Ilość confetti i jego kształt jest zupełnie dowolny. Możemy zdecydować się na mieszankę kilku odcieni, lub zaakcentować tylko jeden kolor.

Fot. Kreatywny Ślub

KROK 2

Confetti wkładamy do woreczków, które rozdamy gościom w dniu ślubu. Gotowe opakowanie możemy zakupić w sklepie papierniczym lub wykonać własnoręcznie.

Fot. Kreatywny Ślub

KROK 3

Na każdym z woreczków podkreślamy detale ślubu – imiona pary oraz datę.

Fot. Kreatywny Ślub

WYKOŃCZENIE

Woreczki z confetti ustawimy w dniu ślubu w koszyku przy wyjściu z kościoła wraz z drobną informacją o ich zastosowaniu lub poprosimy o pomoc kogoś z rodziny w rozdaniu confetti zaproszonym gościom tuż po ceremonii.

Fot. Kreatywny Ślub

Z cyklu DIY ukazały się między innymi: Księga gości, Zaproszenia ślubne, Kolorowe drinki na wieczór panieński 


blog slubny Zankyou

 

Ania Piggott, autorka pełnego inspiracji bloga Kreatywny Ślub.

 

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji