Confetti ślubne - wykonaj je własnoręcznie!

Jedną z „must have” fotografii ślubnych, jest zdjęcie pary młodej witanej przez najbliższych tuż po opuszczeniu kościoła. Goście witają nowożeńców i obsypują ich ryżem, grosikami i confetti. Moment ten zostanie na zawsze uwieczniony w albumie ślubnym, warto więc zadbać o to, aby to zdjęcie komponowało się ze stylistyką ślubu. Jak o to zadbać? Zasugerujmy naszym gościom użycie confetti w wybranym przez nas kolorze i kształcie.

Confetti DIY Fot. Kreatywny Ślub

PORADA

Własnoręcznie przygotowane confetti będzie także idealną ozdobą dla stołów weselnych. Drobne płatki w kształcie serc, obrączek lub gołębi można rozsypać na stołach jako część dekoracji.

Fot. Kreatywny Ślub

 

KROK 1

Zaczynamy od wyboru dowolnego koloru papieru i przystępujemy do dziurkowania. Ilość confetti i jego kształt jest zupełnie dowolny. Możemy zdecydować się na mieszankę kilku odcieni, lub zaakcentować tylko jeden kolor.

Fot. Kreatywny Ślub

KROK 2

Confetti wkładamy do woreczków, które rozdamy gościom w dniu ślubu. Gotowe opakowanie możemy zakupić w sklepie papierniczym lub wykonać własnoręcznie.

Fot. Kreatywny Ślub

KROK 3

Na każdym z woreczków podkreślamy detale ślubu – imiona pary oraz datę.

Fot. Kreatywny Ślub

WYKOŃCZENIE

Woreczki z confetti ustawimy w dniu ślubu w koszyku przy wyjściu z kościoła wraz z drobną informacją o ich zastosowaniu lub poprosimy o pomoc kogoś z rodziny w rozdaniu confetti zaproszonym gościom tuż po ceremonii.

Fot. Kreatywny Ślub

Z cyklu DIY ukazały się między innymi: Księga gości, Zaproszenia ślubne, Kolorowe drinki na wieczór panieński 


blog slubny Zankyou

 

Ania Piggott, autorka pełnego inspiracji bloga Kreatywny Ślub.

 

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Zamiast kwiatów – pomóż chorym w walce o życie, a my Wam powiemy jak to zrobić!
Zamiast kwiatów – pomóż chorym w walce o życie, a my Wam powiemy jak to zrobić!
Ślub to jedna z najważniejszych i najwspanialszych chwil życia. Czy można zrobić coś, aby ten dzień był jeszcze piękniejszy? Można podzielić się swoim szczęściem, prosząc Gości, aby zamiast przynosić kwiaty, wsparli cel charytatywny. Kwiaty, choć są bardzo piękne, szybko tracą swój urok.
Jak wybrać wedding plennera? 5 cennych rad!
Jak wybrać wedding plennera? 5 cennych rad!
Wedding Planner jest niezwykle pomocnym specjalistą, który może pomóc Wam w stworzeniu wymarzonej ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego, dlatego warto jest przemyśleć kwestię jego zatrudnienia.
Trendy 2018: drewno. Winietki, dekoracja, a nawet obrączki!
Trendy 2018: drewno. Winietki, dekoracja, a nawet obrączki!
Drewno jest najbardziej naturalnym materiałem. Kojarzy się zarówno ze stylem boho jak i etno. Dlatego tak wspaniale sprawdza się podczas ceremonii o różnym charakterze. Dzisiaj chcemy Wam zaprezentować trendy na 2018 rok: drewno w postaci winietek, napisów, dekoracji, a nawet obrączek. Nie możecie tego przegapić.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji