Co zamiast welonu: kapelusze, toczki, woalki

Zamierzasz zrezygnować z welonu w dniu swojego ślubu? Zobacz na co zdecydować się w zamian!

  • Dodatki

Moja przyjaciółka ze szkolnych lat kategorycznie zapowiedziała już na wstępie, że nie życzy sobie żadnego welonu. Gdy w zamian zaproponowałam jej fascynatory, toczki, woalki, ujrzałam w jej oczach ogromne przerażenie. – A nie może być po prostu kwiatek? – wybąkała. Owszem, może. Ale czy nie szkoda nie skorzystać z tej jedynej być może szansy, aby bezkarnie włożyć oryginalne nakrycie głowy?

Publikacja

Przerażenie mojej przyjaciółki wynikało z ogromu propozycji ślubnych dodatków, jakie czekają na każdą pannę młodą. Aby pomóc jej, a przy okazji także Wam, w odnalezieniu się w tym świecie, przygotowała mały przewodnik po dodatkach ślubnych, które śmiało mogą zastąpić welon. Podpowiem Wam co z czym i kiedy można założyć.

***

Część 1/3

Kapelusze do ślubu

zapisz
fot. Fulara & Żywczyk, abcslubu.pl, etsy.com, Butik Dominik (butikdominik.pl)

Wybór niewątpliwie szalenie stylowy, ale także nieco ryzykowny. Nie każdej kobiecie pasuje kapelusz, nie z każdą suknią ślubną możemy także zestawiać ten dodatek. Na duże kapelusze powinny uważać delikatne i filigranowe dziewczyny, które pod zbyt szerokim rondem mogą po prostu zginąć.

Do jakiej sukni ślubnej będzie pasować kapelusz? Do tej o fasonie “rybka” bądź “cygaro”. Zdecydowanie powinnyśmy go unikać, gdy nasza wymarzona suknia to “księżniczka”.

To także dosyć niewygodny dodatek, zwłaszcza, gdy planujemy szalone wesele z tańcami. Warto wziąć więc ten fakt pod uwagę.

Toczki

zapisz
Expose Akcesoria, Republika Fascynatorów, Republika Fascynatorów, Expose Akcesoria

To skromniejsza wersja kapelusza, często z woalką. Idealnie sprawdzi się zwłaszcza przy stylizacji ślubnej w stylu retro (tej na lata 20. XX wieku). Będzie świetnym dodatkiem zwłaszcza do krótkiej sukni ślubnej. Raczej na ślub cywilny niż do kościoła.  Warto pamiętać, że toczek nie musi przykrywać całej głowy, świetnie będzie się prezentować przechylony na bok.

Woalki

zapisz
fot. Republika Fascynatorów, The Weddie, The Weddie, Expose Akcesoria

Woalka nie zawsze musi być przymocowana do toczku. Delikatną siateczkę możemy przypiąć bezpośrednio do włosów za pomocą materiałowych kokard, kwiatów, piór… Ten szalenie stylowy dodatek, który dodaje tajemniczości każdemu spojrzeniu idealnie sprawdzi się przy sukniach ślubnych w stylu lat 50., ale możemy przymierzyć go także do sukni ślubnych z koronki czy z falbanami. Warto pamiętać, że woalka wymaga nieco intensywniejszego makijażu oka.

W następnym odcinku: opaski, stroiki, wianki z żywych kwiatów. W międzyczasie zaś poznajcie Trendy ślubne 2013: toczki, wianki, welony, kapelusze i opaski.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!