Cantedeskia w bukiecie ślubnym

Cantedeskia (również kalia, kalijka) a po łacinie Zantedeschia. Jest to kwiat niewątpliwie egzotyczny, bo dawno temu sprowadzony do Europy z Afryki. Te kwiaty są nie tylko piekne, ale również bardzo eleganckie w swoim zdecydowanym kształcie.

W Polsce cantedeskie stosuje się również we florystyce funeralnej, stąd może częsta niechęć Panien Młodych do podsiadania ich w swym bukiecie, która w ostatnim czasie ulega pod urokiem tych kwiatów. Są to kwiaty dostępne w wielu kolorach, na przykład: ecru, żółtym, pomarańczowym , różowym, fioletowym, bordowym a nawet czarnym.

W kwiaciarniach możemy wybrać Cantedeskie większe lub mniejsze. Większe, bardzo ładnie same prezentują się w bukiecie, natomiast te z mniejszymi kwiatostanami, idelanie współgrają w towarzystwie wielu innych kwiatów tworzac niebanalną ślubną kompozycję.

Fot. Katarzyna Pawluk

Klasyczny w swoim kształcie bukiet ślubny, można połączyć z elegancką wstażką. Dzięki odpowiednio dobranym kolorom oraz dodatkom, bukiet nabiera oryginalnego wyrazu.

Zantchedeschia pięknie prezentuje się również w butonierce pana młodego, tworząc bardzo eleganckie i proste w swojej formie dopełnienie bukietu. Może być zastosowana sama lub w towarzystwie innch kwiatów i liści. Jest to kwiat bardzo praktyczny: kalia jest dość lekka, nie plami oraz  jest dostępna niemal przec cały rok.

Fot. Katarzyna Pawluk

Jednym z powodów, dla którego Panny Młode decydują się na wybór tych kwiatów jest fakt, że są szalenie trwałe. W przeciwieństwie do wielu innych kwiatów stosowanych w bukietach, kalia charakteryzuje się długą żywotnością, na pewno jeszcze długi czas po ślubie bedzie się  ładnie prezentować w wazonie czy na sesji zdjęciowej.

Zobacz także białą dekorację stołu ślubnego i bukiety ślubne ze słonecznikiem!

 


Z wykształcenia architekt krajobrazu i fotograf, z zamiłowania florysta i fotostylista.

 Zapraszam do mojego Kwiatowego Atelier
– Katarzyna Pawluk

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Więcej informacji o

Komentarze (4)

Skomentuj artykuł

Jak wybrać jesienny bukiet ślubny? Galeria wspaniałych bukietów na ten sezon!
Jak wybrać jesienny bukiet ślubny? Galeria wspaniałych bukietów na ten sezon!
Kiedy już zorganizujesz swój ślub jesienią, to na pewno będziesz szukała swojego wyśnionego bukietu ślubnego. Wybór bukietu ślubnego to bardzo ważna sprawa.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji