Cantedeskia w bukiecie ślubnym

Te kwiaty są nie tylko piekne, ale również bardzo eleganckie w swoim zdecydowanym kształcie, dlatego chętnie wybierane przez PAnny Młode do ślubnych bukietów. Są to kwiaty dostępne w wielu kolorach, na przykład: ecru, żółtym, pomarańczowym , różowym, fioletowym, bordowym a nawet czarnym. Florystka Katarzyna Pawluk podpowiada, dlaczego warto wykorzystać te kwiaty w komponowaniu bukietu ślubnego!

  • Bukiety ślubny

Cantedeskia (również kalia, kalijka) a po łacinie Zantedeschia. Jest to kwiat niewątpliwie egzotyczny, bo dawno temu sprowadzony do Europy z Afryki. Te kwiaty są nie tylko piekne, ale również bardzo eleganckie w swoim zdecydowanym kształcie.

Publikacja

W Polsce cantedeskie stosuje się również we florystyce funeralnej, stąd może częsta niechęć Panien Młodych do podsiadania ich w swym bukiecie, która w ostatnim czasie ulega pod urokiem tych kwiatów. Są to kwiaty dostępne w wielu kolorach, na przykład: ecru, żółtym, pomarańczowym , różowym, fioletowym, bordowym a nawet czarnym.

W kwiaciarniach możemy wybrać Cantedeskie większe lub mniejsze. Większe, bardzo ładnie same prezentują się w bukiecie, natomiast te z mniejszymi kwiatostanami, idelanie współgrają w towarzystwie wielu innych kwiatów tworzac niebanalną ślubną kompozycję.

zapisz
Fot. Katarzyna Pawluk

Klasyczny w swoim kształcie bukiet ślubny, można połączyć z elegancką wstażką. Dzięki odpowiednio dobranym kolorom oraz dodatkom, bukiet nabiera oryginalnego wyrazu.

Zantchedeschia pięknie prezentuje się również w butonierce pana młodego, tworząc bardzo eleganckie i proste w swojej formie dopełnienie bukietu. Może być zastosowana sama lub w towarzystwie innch kwiatów i liści. Jest to kwiat bardzo praktyczny: kalia jest dość lekka, nie plami oraz  jest dostępna niemal przec cały rok.

zapisz
Fot. Katarzyna Pawluk

Jednym z powodów, dla którego Panny Młode decydują się na wybór tych kwiatów jest fakt, że są szalenie trwałe. W przeciwieństwie do wielu innych kwiatów stosowanych w bukietach, kalia charakteryzuje się długą żywotnością, na pewno jeszcze długi czas po ślubie bedzie się  ładnie prezentować w wazonie czy na sesji zdjęciowej.

Zobacz także białą dekorację stołu ślubnego i bukiety ślubne ze słonecznikiem!

 


Z wykształcenia architekt krajobrazu i fotograf, z zamiłowania florysta i fotostylista.

 Zapraszam do mojego Kwiatowego Atelier
– Katarzyna Pawluk

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (4)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!