Cantedeskia w bukiecie ślubnym

Cantedeskia (również kalia, kalijka) a po łacinie Zantedeschia. Jest to kwiat niewątpliwie egzotyczny, bo dawno temu sprowadzony do Europy z Afryki. Te kwiaty są nie tylko piekne, ale również bardzo eleganckie w swoim zdecydowanym kształcie.

W Polsce cantedeskie stosuje się również we florystyce funeralnej, stąd może częsta niechęć Panien Młodych do podsiadania ich w swym bukiecie, która w ostatnim czasie ulega pod urokiem tych kwiatów. Są to kwiaty dostępne w wielu kolorach, na przykład: ecru, żółtym, pomarańczowym , różowym, fioletowym, bordowym a nawet czarnym.

W kwiaciarniach możemy wybrać Cantedeskie większe lub mniejsze. Większe, bardzo ładnie same prezentują się w bukiecie, natomiast te z mniejszymi kwiatostanami, idelanie współgrają w towarzystwie wielu innych kwiatów tworzac niebanalną ślubną kompozycję.

Fot. Katarzyna Pawluk

Klasyczny w swoim kształcie bukiet ślubny, można połączyć z elegancką wstażką. Dzięki odpowiednio dobranym kolorom oraz dodatkom, bukiet nabiera oryginalnego wyrazu.

Zantchedeschia pięknie prezentuje się również w butonierce pana młodego, tworząc bardzo eleganckie i proste w swojej formie dopełnienie bukietu. Może być zastosowana sama lub w towarzystwie innch kwiatów i liści. Jest to kwiat bardzo praktyczny: kalia jest dość lekka, nie plami oraz  jest dostępna niemal przec cały rok.

Fot. Katarzyna Pawluk

Jednym z powodów, dla którego Panny Młode decydują się na wybór tych kwiatów jest fakt, że są szalenie trwałe. W przeciwieństwie do wielu innych kwiatów stosowanych w bukietach, kalia charakteryzuje się długą żywotnością, na pewno jeszcze długi czas po ślubie bedzie się  ładnie prezentować w wazonie czy na sesji zdjęciowej.

Zobacz także białą dekorację stołu ślubnego i bukiety ślubne ze słonecznikiem!

 


Z wykształcenia architekt krajobrazu i fotograf, z zamiłowania florysta i fotostylista.

 Zapraszam do mojego Kwiatowego Atelier
– Katarzyna Pawluk

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Więcej informacji

Komentarze (4)

apoloniak66
19/01/2012

Fakt kalia piękny kwiat, jedank wciąż kojarzony z kwiatem pogrzebowym, a szkoda…

Komentuj
damian
20/01/2012

Kwiat bardzo elegancki

Komentuj
gabryjela
06/02/2012

Same kwiaty nie wydają mi się pogrzebowe, bardziej ta czarna wstążka…

Komentuj
Kwiatowe Atelier
07/02/2012

Panna Młoda miała piękną białą sukienkę z czarną szarfą pod biustem, stąd powtórzenie w bukiecie. W połączeniu wyglądało to bardzo elegancko oraz uroczo a na pewno nie “pogrzebowo”, więc tak sobie myślę że to tylko i wyłącznie kwestia połączenia i podejścia 🙂 Pozdrawiam!

Komentuj

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz Firmę albo jesteś profesjonalistą w branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 19 krajach. Więcej informacji