Bukiety ślubne z sukulentów: oryginalnie, kolorowo i egzotycznie

Nie wymagają dużo zachodu, świetnie przygotowały się do życia w gorących warunkach i mają ciekawą fakturę i kształty. Sukulenty. Nic dziwnego, że podbijają serca amerykańskich panien młodych. Jeśli szukacie pomysłu na naprawdę oryginalny bukiet ślubny, pomyślcie o tym, który skomponowany będzie właśnie z sukulentów.

fot. Maggie Conley Photography via stylemepretty.com

Co musicie wiedzieć o sukulentach? Że są dostępne cały rok, świetnie sprawdzą się więc do zimowej wiązanki ślubnej (zaaranżowane na przykład z mrozami).  Ale pięknie będą wyglądały także gorącym latem, pod warunkiem, że ich zieleń ożywimy kolorami innych kwiatów. Jakich? Z sukulentami świetnie współgrać będą kwiaty o delikatnych płatkach: ogrodowa róża, peonie, dalie. Nie bójcie się mieszać kwiatów i kolorów: w tym przypadku im więcej, tym ciekawiej.

fot. via elisabphotography.com, jonduenas.com, Elyse Hall Photography via stylemepretty.com, Erica Velasco via stylemepretty.com

Istnieje wiele odmian tej rośliny, jest więc z czego wybierać. W bukietach i dekoracjach ślubnych wykorzystuje się aloesy, eszwerie, grubosze czy rojnik.  Nie zapominajcie też, że z sukulentów można stworzyć ciekawą butonierkę dla pana młodego, wpleść je w ślubną fryzurę czy ozdobić nimi tort weselny. Jeżeli jesteście fankami tych roślin, nic nie stoi na przeszkodzie, aby uczynić je motywem przewodnim całego wesela. Pomysłów jest cała masa.

fot. stephaniewilliamsphotography.com

Zobacz również: “Nietypowe bukiety ślubne (broszki, materiał, pióra itp.)”

Skomentuj artykuł

15 pomysłów na kok do ślubu: rozważna czy romantyczna?
15 pomysłów na kok do ślubu: rozważna czy romantyczna?
Zobacz najpiękniejsze fryzury ślubne na 2019 rok. Wysoko upięte koki ślubne i te nieco bardziej roztrzepane.
Jak wybrać jesienny bukiet ślubny? Galeria wspaniałych bukietów na ten sezon!
Jak wybrać jesienny bukiet ślubny? Galeria wspaniałych bukietów na ten sezon!
Kiedy już zorganizujesz swój ślub jesienią, to na pewno będziesz szukała swojego wyśnionego bukietu ślubnego. Wybór bukietu ślubnego to bardzo ważna sprawa.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji