Bukiety ślubne z sukulentów: oryginalnie, kolorowo i egzotycznie

Nie wymagają dużo zachodu, świetnie przygotowały się do życia w gorących warunkach i mają ciekawą fakturę i kształty. Zobacz najpiękniejsze bukiety ślubne z sukulentów.

  • Bukiety ślubny

Nie wymagają dużo zachodu, świetnie przygotowały się do życia w gorących warunkach i mają ciekawą fakturę i kształty. Sukulenty. Nic dziwnego, że podbijają serca amerykańskich panien młodych. Jeśli szukacie pomysłu na naprawdę oryginalny bukiet ślubny, pomyślcie o tym, który skomponowany będzie właśnie z sukulentów.

zapisz
fot. Maggie Conley Photography via stylemepretty.com

Co musicie wiedzieć o sukulentach? Że są dostępne cały rok, świetnie sprawdzą się więc do zimowej wiązanki ślubnej (zaaranżowane na przykład z mrozami).  Ale pięknie będą wyglądały także gorącym latem, pod warunkiem, że ich zieleń ożywimy kolorami innych kwiatów. Jakich? Z sukulentami świetnie współgrać będą kwiaty o delikatnych płatkach: ogrodowa róża, peonie, dalie. Nie bójcie się mieszać kwiatów i kolorów: w tym przypadku im więcej, tym ciekawiej.

zapisz
fot. via elisabphotography.com, jonduenas.com, Elyse Hall Photography via stylemepretty.com, Erica Velasco via stylemepretty.com

Istnieje wiele odmian tej rośliny, jest więc z czego wybierać. W bukietach i dekoracjach ślubnych wykorzystuje się aloesy, eszwerie, grubosze czy rojnik.  Nie zapominajcie też, że z sukulentów można stworzyć ciekawą butonierkę dla pana młodego, wpleść je w ślubną fryzurę czy ozdobić nimi tort weselny. Jeżeli jesteście fankami tych roślin, nic nie stoi na przeszkodzie, aby uczynić je motywem przewodnim całego wesela. Pomysłów jest cała masa.

zapisz
fot. stephaniewilliamsphotography.com

Zobacz również: “Nietypowe bukiety ślubne (broszki, materiał, pióra itp.)”

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!