Budżet ślubny- czy możliwe jest zorganizować swój ślub i nie...zbankrutować?

Słowa „ślub” i „budżet” niekoniecznie idą w parze, ale jeżeli nie chcemy zacząć wspólnego życia od potężnego kredytu na głowie, warto pomyśleć jak w sensowny i mało kosztowny sposób zorganizować „ślub marzeń”.  Jest to absolutnie wykonalne, należy tylko pamiętać , że ślub ma być spełnieniem WASZYCH marzeń, a nie rodziców czy koleżanek na których chcecie wywrzeć wrażenie. Warto pamiętać także, że ślub i wesele to na tyle złożone i duże przedsięwzięcie, że jest co najmniej kilka miejsc/rzeczy, na których można zaoszczędzić.

pomysły na kreatywne i tanie wesele.
Jak ograniczyć koszty wesela, by nie tracić na jakości? Źródło: www.onelove-photo.com

1. Zdecydujcie, które rzeczy są dla Was najważniejsze i mają być najlepsze (suknia i garnitur? buty? fotograf? kamerzysta? tort?)-  wtedy łatwiej będzie Wam oszczędzać na innych rzeczach. Zawsze możecie zdecydować się na poszerzenie wybranych opcji (menu, fotograf) w ostatniej chwili, w zależności od budżetu.

2. Szampan– ceny prawdziwego szampana mogą sięgać nieba, dlatego warto przemyśleć sprawę i wypróbować kilka win musujących zamiast prawdziwego szampana- przecież  toast bez względu czym wzniesiony, ma przede wszystkim na celu przywitanie Pary Młodej i życzenie im wszystkiego dobrego na nowej drodze życia.

3. Dekoracje– jeżeli sami dekorujecie salę, warto pomyśleć o tym jak najwcześniej i jak najszybciej zdecydować się na styl przyjęcia, a potem bezustannie szukać okazji i przecen- to naprawdę jest wykonalne. Jeżeli planujecie użyć światełek świątecznych, czy lampionów to wstrzymajcie się z zakupami do posezonowych wyprzedaży- naprawdę warto!!

4. Wezwijcie na pomoc przyjaciół i zamieńcie czas przygotowań w nieustanne świętowanie. Może ktoś umie robić piękne rzeczy z papieru i podejmie się stworzenia jedynych w swoim rodzaju zaproszeń? A może macie w swoim kręgu zapalonego fotografa-amatora , który czeka na pierwsze zlecenie i będziecie tymi, którzy odkryli jego talent?

5. Bądźcie oryginalni i weźcie ślub w marcu lub listopadzie lub zdecydujcie się na ślub w piątek lub niedzielę– to może znacząco obniżyć koszty całej uroczystości! Czytaj więcej o ślubie w inny dzień tygodnia niż sobota.

6. Zdecydujcie się na wykorzystanie lokalnych i sezonowych produktów- kwiatów, owoców, warzyw, kiedy są naprawdę w przyzwoitych cenach (przykład: zwykłe papierowe torebki z personalizowaną naklejką wypełnione czereśniami  w pełni lata to cudowny pomysł na niedrogie, a jakże efektowne upominki dla gości weselnych).

7. Nie bądźcie bierni– bez względu na to za co płacicie- pytajcie o ceny, promocje i negocjujcie!

8. Zamiast wynajmować drogą limuzynę, wypożyczcie fajny samochód z wypożyczalni  lub pożyczcie od kogoś z rodziny- na pewną z radością zostaną Waszym szoferem tego dnia.

9. Mieszajcie– nie jest powiedziane, że wszystko ma idealnie pasować do siebie kolorystycznie czy stylem, czasem warto postawić na oryginalność.

10. Zamiast drogiego zespołu zatrudnijcie DJ’a lub stwórzcie własną ścieżkę dźwiękową uwzględniając ulubione piosenki gości (możecie zapytać na zaproszeniu jaką piosenkę chcieliby usłyszeć podczas Waszego wesela)- podłączcie ipoda i zaproście gości do tańca.

Pamiętajcie– inne nie znaczy gorsze i ta zasada również dotyczy ślubu i wesela!

{Bądźcie sobą- właśnie tacy jesteście wyjątkowi}

Wioletta Marta Bekas, www.zaklinaczemarzen.pl

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Jednokolorowe sukienki dla druhen - tak czy nie?
Jednokolorowe sukienki dla druhen - tak czy nie?
Jakie sukienki wybrać dla druhen? Kolorowe czy jednokolorowe? Takie same czy różne modele? Tym artykułem chcemy Was przekonać do wyboru takiego samego koloru, bądź różnych odcieni jednej barwy...
Suknie dla gości weselnych polskich projektantów: poznaj najpiękniejsze kreacje na wiosna/lato 2015!
Suknie dla gości weselnych polskich projektantów: poznaj najpiękniejsze kreacje na wiosna/lato 2015!
Najpiękniejsze suknie dla gości weselnych polskich projektantów! Poznaj kreacje na wiosna/lato 2015!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji