• Magazyn

Artystyczne torty ślubne inspirowane... sztuką!

Dziś chcemy Wam pokazać kolejny trend ślubny, który polega na tworzeniu tortów weselnych nawiązujących do sztuki, głównie do obrazów znanych malarzy. I choć artystycznym tortom często bardzo daleko do oryginału, pomysł uważamy za bardzo ciekawy i godny uwagi, szczególnie dla par, dla których malarstwo stanowi ważny element życia :)

  • Po ślubie
  • Wesele
  • Rada
  • Polska
zapisz
Tort ślubny inspirowany obrazem “Lilie wodne” Monet’a. Dzieło pracowni Cake Studio Doha

Słodycze proponowane gościom podczas wesela potrafią być bardzo kreatywne i zaskakujące.

Dziś chcemy Wam pokazać kolejny trend ślubny, który polega na tworzeniu tortów weselnych nawiązujących do sztuki, głównie do obrazów znanych malarzy. I choć artystycznym tortom często bardzo daleko do oryginału, pomysł uważamy za bardzo ciekawy i godny uwagi, szczególnie dla par, dla których malarstwo stanowi ważny element życia 🙂

zapisz
Lilie wodne, Monet, 1916
zapisz
Tort inspirowany Liliami Wodnymi Monet’a, dzieło pracowni Gateaux Inc

Lilie wodne Monet’a to bardzo wdzięczny temat dla cukierników. Pełne romantyzmu i miłości są dzieła Gustav’a Klimt’a, dlatego młode pary chętnie wybierają jego dzieła (a szczególnie przepiękny Pocałunek) jako inspirację do swoich tortów, zobaczcie sami!

zapisz
Pocałunek Gustav’a Klimt’a, tort & muffiny

Dążenie do niepowtarzalnego ślubu skłania młode pary do wybierania niekonwencjonalnych dekoracji i menu. Połączeniem obu może być tort nawiązujący do obrazu Gwieździsta noc Vincent van Gogh’a. Obraz jest dość mroczny i znacznie mniej romantyczny niż Pocałunek, ale intensywność barw może być ciekawym akcentem podczas Waszego ślubu. W całym tym szaleństwie jest piękno, które niewątpliwie zachwyci koneserów sztuki przybyłych na wesele.

zapisz
Gwieździsta noc, Vincent van Gogh, 1889
zapisz
Van Gogh, tort pracowni Crazy Beautiful Cakes
zapisz
Gwieździsta noc, tort autorstwa JenSpin z Cake Central

Gwieździsta Noc w postaci tortu idealnie podkreśli awanturnicze charaktery młodych małżonków. Dla podkreślenia inspiracji, tort z Cake Central został dodatkowo umieszczony w ramie na obraz!

Naszym zdaniem, trafniejszym wyborem na wesele będzie inspiracja innym obrazem Vincent Van Gogh’a – Słonecznikami. Ten tort wygląda szalenie elegancko w swej prostocie, prawda?

zapisz
Tort ślubny inspirowany obrazem Słoneczniki, Vincent Van Gogh. Źródło: alwaysandriweddingdesign.blogspot.com

Dla par lubiących sztukę abstrakcyjną istnieje mnóstwo inspiracji, które można wykorzystać przy ozdabianiu tortu. Przykładem może być np. słodkość tworzona na wzór lampy, a to otwiera możliwości na wszystkie – wydawałoby się – całkowicie abstrakcyjne pomysły!

zapisz
Lampa z The Art Factory
zapisz
Tort ślubny z  Sweet Cakes by Karen. Fot. Gideon Photography
zapisz
Tort ślubny z pracowni  Maggie Austin Cake

Powyższy tort inspirowany jest szkłem od Louis Comfort Tiffany i -naszym zdaniem – efekt jest niebywały, a tort stanowi główną atrakcję kulinarną wieczoru.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!