Artystyczne torty ślubne inspirowane... sztuką!

Tort ślubny inspirowany obrazem "Lilie wodne" Monet'a. Dzieło pracowni Cake Studio Doha

Słodycze proponowane gościom podczas wesela potrafią być bardzo kreatywne i zaskakujące. Pokazywaliśmy już torty inspirowane operą czy urocze muffiny, którymi zastąpić można tradycyjny tort.

Dziś chcemy Wam pokazać kolejny trend ślubny, który polega na tworzeniu tortów weselnych nawiązujących do sztuki, głównie do obrazów znanych malarzy. I choć artystycznym tortom często bardzo daleko do oryginału, pomysł uważamy za bardzo ciekawy i godny uwagi, szczególnie dla par, dla których malarstwo stanowi ważny element życia 🙂

Lilie wodne, Monet, 1916
Tort inspirowany Liliami Wodnymi Monet'a, dzieło pracowni Gateaux Inc

Lilie wodne Monet’a to bardzo wdzięczny temat dla cukierników. Pełne romantyzmu i miłości są dzieła Gustav’a Klimt’a, dlatego młode pary chętnie wybierają jego dzieła (a szczególnie przepiękny Pocałunek) jako inspirację do swoich tortów, zobaczcie sami!

Pocałunek Gustav'a Klimt'a, tort & muffiny

Dążenie do niepowtarzalnego ślubu skłania młode pary do wybierania niekonwencjonalnych dekoracji i menu. Połączeniem obu może być tort nawiązujący do obrazu Gwieździsta noc Vincent van Gogh’a. Obraz jest dość mroczny i znacznie mniej romantyczny niż Pocałunek, ale intensywność barw może być ciekawym akcentem podczas Waszego ślubu. W całym tym szaleństwie jest piękno, które niewątpliwie zachwyci koneserów sztuki przybyłych na wesele.

Gwieździsta noc, Vincent van Gogh, 1889
Van Gogh, tort pracowni Crazy Beautiful Cakes
Gwieździsta noc, tort autorstwa JenSpin z Cake Central

Gwieździsta Noc w postaci tortu idealnie podkreśli awanturnicze charaktery młodych małżonków. Dla podkreślenia inspiracji, tort z Cake Central został dodatkowo umieszczony w ramie na obraz!

Naszym zdaniem, trafniejszym wyborem na wesele będzie inspiracja innym obrazem Vincent Van Gogh’a – Słonecznikami. Ten tort wygląda szalenie elegancko w swej prostocie, prawda?

Tort ślubny inspirowany obrazem Słoneczniki, Vincent Van Gogh. Źródło: alwaysandriweddingdesign.blogspot.com

Dla par lubiących sztukę abstrakcyjną istnieje mnóstwo inspiracji, które można wykorzystać przy ozdabianiu tortu. Przykładem może być np. słodkość tworzona na wzór lampy, a to otwiera możliwości na wszystkie – wydawałoby się – całkowicie abstrakcyjne pomysły!

Lampa z The Art Factory
Tort ślubny z Sweet Cakes by Karen. Fot. Gideon Photography
Tort ślubny z pracowni Maggie Austin Cake

Powyższy tort inspirowany jest szkłem od Louis Comfort Tiffany i -naszym zdaniem – efekt jest niebywały, a tort stanowi główną atrakcję kulinarną wieczoru.

Jeżeli tak wyszukane torty nie stanowią Waszym zdaniem atrakcji, a jednocześnie chcielibyście zaskoczyć tym elementem swoich gości, zobaczcie pomysły Zankyou na alternatywne torty weselne.

Jeżeli planujesz ślub, już dziś załóż darmową stronę ślubną i aktywuj pieniężną listę prezentów ślubnych z Zankyou!

Zobacz jak to działa!

Więcej informacji o

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Słodko i naturalnie, czyli torty weselne zdobione żywymi kwiatami
Słodko i naturalnie, czyli torty weselne zdobione żywymi kwiatami
Zobacz pomysły na przepiękne torty weselne ozdobione żywymi kwiatami.
Trendy ślubne 2013: Torty
Trendy ślubne 2013: Torty
Jakie torty ślubne modne są w 2013 roku - jakie kolory, kształty i smaki będą najchętniej wybierane przez Młode Pary w 2013 roku w Polsce? Najważniejsze trendy ślubne.
Wesele inspirowane filmem „Charlie i fabryka czekolady”
Wesele inspirowane filmem „Charlie i fabryka czekolady”
Ustaliliście już datę Waszego ślubu i wesela, ale jesteście dopiero na początku przygotowań? To świetny moment, by pomyśleć o temacie przewodnim Waszej ceremonii i przyjęcia. Czymś, co nada niepowtarzalnego charakteru Waszej uroczystości, co pozwoli połączyć wszystkie elementy w spójną całość, wokół czego będzie kręcić się Wasze wesele i dzięki czemu pozostanie ono na długo w pamięci zaproszonych gości.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji