Aparat fotograficzny na weselu - pomysł na oryginalną księgę gości ze zdjęciami.

Jedną z atrakcji weselnych, która w ostatnim czasie zyskują na popularności są fotobudki. Efektem takiej zabawy są dziesiątki szalonych zdjęć, które wykonujecie razem z gośćmi weselnymi. Firmy oferujące taką usługę dostarczają zazwyczaj rozmaite gadżety, które nadają jeszcze większego kolorytu robionym zdjęciom (peruki, peleryny, okulary itp.).

W katalogu polecanych firm znajdziesz najlepsze atrakcje na wesele w Polsce!

Niemniej jednak, ten artykuł nie dotyczy fotobudki, którą zewnętrzna firma przywiezie i rozstawi na sali weselnej. Choć niewątpliwie byłby to najprostszy sposób, dziś chcemy Wam zaproponować samodzielne zorganizowanie miejsca, w którym goście weselni będą się fotografować!

Księga gości ze zdjęciami wykonanymi przez gości podczas wesela. Fot. Elizabeth Lloyd Photography, Źródło: mydiyweddingday.com

Co powiecie na księgę gości, w której poza wpisem (dedykacją, życzeniami, itp.) będzie się znajdywało szalone zdjęcie wpisującej się osoby. Do zorganizowania takiej księgi gości wystarczy: elegancka książka, flamastry i aparat fotograficzny. Opcje są dwie: albo zwykły aparat, z którego zdjęcia wywołamy po weselu i samodzielnie wkleimy do księgi, albo (opcja druga) aparat drukujący zdjęcia automatycznie po ich zrobieniu.

  • 1. Aparat z kliszą, do wywołania po weselu.
Aparat analogowy, z którego zdjęcia można wkleić do księgi gości. Źródło zdjęcia:littlegemsweddings.co.uk
Aparat fotograficzny Love Struck- idealny na wesele, ze względu na wyjątkowy wygląd. Cena ok. 50zł

Choć nastała era aparatów cyfrowych, fotografia analogowa nadal ma jeden, ogromny plus- zdjęcia zobaczymy dopiero po wywołaniu! Nikt nie pstryka 10 tych samych fotek, każde zdjęcie jest wyjątkowe. Kupcie (choć prawdopodobnie większość z Was jeszcze je posiada, gdzieś głęboko w szafie!) zwykły aparat analogowy i poproście gości o zrobienie sobie na wzajem zdjęcia po wpisaniu się do pamiątkowej książki. Pomyślcie wówczas o wcześniejszym naniesieniu konturów zdjęcia w księdze, bądź kupcie specjalną książkę do wklejania zdjęć.

ZALETY: Jest to znacznie tańsze rozwiązanie. Zarówno aparat fotograficzny, klisza i wywołanie. Możemy wybrać aparat wielorazowy lub jednorazowy, a można je kupić już od 20zł. Łatwa obsługa aparatu.

  • 2. Polaroid drukujący zdjęcia podczas wesela.
Wydrukowane zdjęcia goście mogą od razu wklejać do księgi gości. Fot. Jill Thomas Photography, źródło: diynetwork.com
Fot: Lindsey Lack, źródło: mountainsidebride.com
Zdjęcia wykonane przez gośćmi z ich poradami dla świeżo upieczonych małżonków. Źródło: Flickr

Choć droższy jest zarówno aparat jak i specjalna klisza, to zapewnia znacznie więcej zabawy. Zdjęcia z takiego aparatu drukowane są kilka sekund po ich zrobieniu. Goście mogą od razu wklejać zdjęcia do księgi gości, bądź podpisywać się na samych zdjęciach (wówczas nie potrzebujecie nawet książki).  Koszt aparatu to ok 200zł, a wkłady potrzebne do robienia zdjęć- koszt 25-30zł/10 zdjęć.

 ZALETY: Duża dawka zabawy i od razu widoczny efekt. Obsługa jest bardzo łatwa, osoba robiąca zdjęcia wybiera jeden z kilku intuicyjnych trybów fotografowania.

Która z opcji bardziej się Wam podoba? Szukacie więcej pomysłów na kreatywne księgi gości? Polecamy także:

Zdjęcie z sesji narzeczeńskiej jako księga gości.
Papierowe motyle jako księga gości.
Ławka jako księga gości.
Księga gości malowana palcami.

Więcej informacji o

Komentarze (3)

Skomentuj artykuł

Konkurs: ‘Właściwe wybory, właściwe miejsce czyli Projekt ‘Panna Młoda 40 +’ i ślub na Sardynii’!
Konkurs: ‘Właściwe wybory, właściwe miejsce czyli Projekt ‘Panna Młoda 40 +’ i ślub na Sardynii’!
Marzycie o wyjątkowej uroczystości ślubnej, która na zawsze pozostanie w Waszej pamięci? Jeśli tak jest, to zapraszamy do nas, na magiczną Sardynię. Wyjątkowy ślub na wyciągnięcie ręki!
Znajdź weselne inspiracje na krakowskich Targach Młodej Pary!
Znajdź weselne inspiracje na krakowskich Targach Młodej Pary!
Znajdźcie inspiracje i zaplanujcie wesele z głową pełną pomysłów! Pomysłów, które znajdziecie już 1 października w czasie krakowskich Targów Młodej Pary. Wejdźcie na stronę wydarzenia i zarezerwujcie swoje miejsca, aby poczuć klimat tego najważniejszego dnia w Waszym życiu!
Ślub w dobrym stylu. Wywiad z Magdaleną Łukasz z firmy Wionek Woniaczka
Ślub w dobrym stylu. Wywiad z Magdaleną Łukasz z firmy Wionek Woniaczka
Ślub przyszłości? Może na Marsie? Ale schodząc na Ziemię, dziś świat się tak szybko zmienia, trendy się zmieniają, wymagania się zmieniają... Być może zabrzmię ckliwie, ale mam nadzieję, że jedno się nie zmieni: szczere uczucie łączące parę, dzięki któremu chcą spędzić całe życie razem i decydują się je zapieczętować pięknym momentem, jakim jest ślub.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji