• Magazyn
  • Animacja dzieci na weselu - halloween'owe inspiracje

Animacja dzieci na weselu - halloween'owe inspiracje

Jesień lubiana jest przez dzieci za kolory i możliwość skakania po kałużach. Wesela planowane na tę porę roku często są wietrzne i deszczowe, dlatego szczególnie teraz powinniśmy pomyśleć o zabawach dla dzieci zaproszonych na wesele. Dziś kilka inspiracji zaczerpniętych z dnia Halloween!

  • Po ślubie

Jesień lubiana jest przez dzieci za kolory i możliwość skakania po kałużach. Wesela planowane na tę porę roku często są wietrzne i deszczowe, dlatego szczególnie teraz powinniśmy pomyśleć o zabawach dla dzieci zaproszonych na wesele. Dziś kilka inspiracji zaczerpniętych z dnia Halloween!

zapisz
Zabawy dla dzieci podczas wesela w październiku. Źródło: local.com

W takiej sytuacji, dzieci Waszych gości weselnych będą dwa razy bardziej zauważalne, zgodnie ze słowami piosenki z repertuaru Kabaretu Starszych Panów:

” W czasie deszczu dzieci się nudzą,
to ogólnie znana rzecz,
choć mniej brudzą się i mniej trudzą,
ale strasznie nudzą się w deszcz!”

Dlatego goście, którzy przybędą na Wasze wesele z dziećmi, a zastanie ich nieprzyjemna aura pogodowa, na pewno z chęcią skorzystają z przygotowanych zabaw dla dzieci, które pozwolą obydwu stronom na miłe spędzenie czasu – każdemu w swoim towarzystwie, głównie wiekowym. Jeżeli nie czujecie się na siłach lub nie macie chętnej osoby do opieki nad grupką małych urwisów proponuję zatrudnić wykwalifikowaną kadrę, czyli animatorów weselnych do zabaw z dziećmi.

Chciałabym skupić się na propozycjach zabaw i gier, do przeprowadzenia których nie potrzeba dużej powierzchni, przestrzeni ani ogromnego sprzętu, czyli można je zorganizować w środku sali weselnej, np. w holu, w pomieszczeniu blisko sali głównej lub wydzielonej części, w której znajdują się wszyscy goście.

Najlepszym sprawdzonym sposobem na umilenie czasu dzieciom są takie animacje, jak: malowanie dzieciom buziek, rączek, a także tworzenie kolorowych warkoczyków z wełny, przeplatanych koralikami oraz własnoręczne wykonane bransoletki i wisiorki do kluczy. Starszym dzieciom, można zaproponować brokatowe tatuaże, które utrzymują się na ciele około tygodnia. Bardzo ważne jest, by farbki miały atest przydatności dla dzieci, najlepiej od lat 3, a ich wykonanie zostało zrealizowane z największą ostrożnością, omijając newralgiczne miejsca na twarzy, takie jak oczy czy usta.

W małych pomieszczeniach sprawdzają się też gry planszowe, puzzle lub gry przestrzenne, takie jak Twister (gra polegająca na stawianiu rąk i nóg przez dzieci na kolory określone na planszy, która jest ułożona na podłodze). Jeżeli macie dostęp do strojów księżniczek, diabełków czy strażaków, to na pewno ułatwcie dzieciom włączenie się do zabawy i pierwszych wspólnych tańców na parkiecie. Pod koniec października mamy też okazję pobawić się w upiorne przebieranki oraz strojenie dyń z okazji nadchodzącego Halloween. Poniżej przedstawiam kilka popularnych zabaw w temacie Halloween.

zapisz
Fot. Animacje dla dzieci

1. Zabawa w chwytanie jabłek – polega ona na tym, że zawodnik musi (bez pomocy rąk) zjeść całe jabłko wiszące na sznurku.
2. Zabawa w chwytanie smakołyków – czyli zjadanie owoców i ciastek zawieszonych na nitce, bez pomocy rąk.
3. Mumia – do tej zabawy będzie potrzebny papier toaletowy w rolkach – najlepszy będzie zwykły, szary papier. Uczestnicy mają się dobrać w pary. Każda z par dostaje rolkę papieru. Jedna osoba z pary będzie mumią, zaś druga – zawijać mumię w papier. Wygrywa ta para, która najszybciej poradzi sobie z tym zadaniem.
4. Straszydło – do tego konkursu będą potrzebne nadmuchane balony i pisaki. Zadaniem uczestników jest narysować na balonie twarz straszydła.

Warto pamiętać, że dzieci maja różny temperament, inne zainteresowania, umiejętności i potrzeby ze względu na zróżnicowany wiek. Być może nie wszystkie dzieci z chęcią przyłączą się od razu do zabawy, tylko uczepione matczynego rękawa będą bacznie obserwować. Dlatego warto powierzyć opiekę nad dziećmi osobom, które mają doświadczenie w pracy z dziećmi. Animatorom naprawdę można zaufać. Posiadają umiejętności do pracy z dziećmi, w głowach mają mnóstwo pomysłów i co ważne, potrafią zorganizować zabawę w bezpieczny i ciekawy sposób, by wszyscy goście mogli wrócić zmęczeni, ale szczęśliwi do domu.

Usługa nie jest droga, za to daje duże możliwości oraz niezapomniane wspomnienia najmłodszych gości. Ceny kształtują się w granicach 500 PLN za trzygodzinną animację, aż po możliwość wykupienia opcji all inclusive za około 1600 PLN, obejmującą np. animacje z dziećmi przez całe popołudnie, udostępnienie dmuchanego zamku i suchego basenu z kulkami oraz w razie potrzeby ułożenie dzieci do snu.

Ekspert portalu abcslubu.pl – Magdalena Wiśnik

Źródło: abcslubu.pl / www.abcslubu.pl / www.facebook.com/abcslubu

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!