Akcesoria ślubne i ich zastosowanie - jak urozmaicić swoje wesele?

Akcesoria ślubne, to niezliczona obecnie ilość produktów, których zadaniem jest uatrakcyjnienie ślubnej uroczystości oraz przyjęcia. Wiele z tych dodatków ma funkcje tylko ozdobną – dopełniającą całość, dekoracyjną. Ale wśród tej mnogości artykułów są też takie, które można wykorzystać w praktyczny sposób.

 

Księga gości weselnych

Zastosowanie
Księga ma służyć temu, by utrwalić ślubno/weselne życzenia. Każdy ma możliwość, by skreślić na jej kartach parę słów, co czyni z niej wspaniałą pamiątkę.
Praktyczne wskazówki
• Księga gości nie musi służyć tylko do wpisów. Można ją wykorzystać do stworzenia z niej pamiętnika ślubu – wklejając tam zaproszenie, winietkę, kartki z życzeniami, naklejkę na butelkę, menu itp. Dlatego też zaopatrując się w księgę warto zadbać by miała więcej stron. Nie zapomnijcie również o tym, by do księgi dołożyć jakiś gustowny długopis. Znajdźcie też dla niej specjalne miejsce – najlepiej na stoliku, gdzieś na uboczu.
• Warto poprosić wodzireja, dj`a, zespół – aby podczas wesela kilkukrotnie zachęcił do wpisywania się do księgi, jednocześnie informując, gdzie się ona znajduje.

Zobaczcie: księga gości malowana palcami i  księga gości ze zdjęcia zaręczynowego

 

Winietki

Winietki ślubne. Źródło: decor8.pl

Zastosowanie
Winietki, to niewielkie kartoniki z imieniem i nazwiskiem gości. Ustawia się je na stole, wskazując tym samym, gdzie każdy z gości ma swoje miejsce. Bardzo często winietki można kupić jednocześnie z rozstawieniem stołów – które umieszcza się przy wejściu na salę (ułatwia to znalezienie swojego miejsca)

Praktyczne wskazówki

• Bardzo często możecie być świadkiem tego, jak goście po przyjeździe na salę zamiast witać Młodą Parę skupiają się na zajęciem sobie „lepszego” miejsca. By uniknąć tego chaosu i sprawnie zapanować nad sytuacją – warto się w winietki zaopatrzyć.

• Jednocześnie okazać się może, że osoby które w porę nie wzięły udziału w „walce” o miejsce siedzą pomiędzy obcymi osobami lub też pary są rozdzielane, bo pozostały tylko pojedyncze miejsca. Efekt jest tak, że grupka osób stoi zniesmaczona, bo nie ma dla siebie miejsca – a wiadomo przecież, że miejsca na pewno są.

Zobacz: “Winietki z wykorzystaniem owoców”  

 

Kieliszki


Zastosowanie
Warto mieć inny niż zestaw kieliszków niż Wasi gości. Pięknie się prezentują, podkreślają wyjątkowość tej chwili i wyróżniają Was podczas każdego toastu
Ponadto będzie to wspaniała pamiątka – zwłaszcza jeśli zastosujecie na nich indywidulany grawer. Nieraz będą ozdobą Waszego stołu już po weselu.
Praktyczne wskazówki
• Gdy przemieszczacie się między stołami gości zabieracie ze sobą kieliszki. Dzięki temu, że zadbacie i ich wyjątkowy wygląd – nie będziecie mieli problemu ze znalezieniem ich na stole – na pewno się wyróżniać.

 

Skarbonka na koperty

Źródła: Wedding Bee i BeauCoup

Zastosowanie
Koniec z upychaniem kopert do kieszeni – jeśli zaopatrzcie się w skarbonkę. Jest to najczęściej duże ozdobne pudło, które bez problemu pomieści ślubne koperty. Już pod kościołem czy USC może pomóc świadkom.
Praktyczne Wskazówki
• Skarbonka jest bardzo duża i dzięki temu stanowi bezpieczny “sejf” na Wasze koperty. Stojąca na Waszym stole jest więc nie tylko ozdobą, ale też praktycznym dodatkiem.

• Jest możliwość zakupienia pasującego do siebie kompletu – skarbonki i księgi gości.

Zobaczcie: “6 najciekawszych pomysłów na skarbonki” 

 

Ubranka na alkohol

Zawieszki na alkohol ślubny. Źródło: decor8.pl

Zastosowanie
Nawet butelki mogą przypominać Was w ten szczególny dzień. Ubrane w stroje Pani i Pana Młodego, będą dekoracją Waszego stołu.
Praktyczne Wskazówki:
• Jeśli butelki są ubrane – bez problemu je rozpoznacie w gąszczu innych butelek, a wiadomym jest, że Para Młoda zazwyczaj wlewa do swojej butelki wodę. Unikniecie więc niepotrzebnych pomyłek lub niezbyt eleganckiego “obwąchiwania” odkręconej butelki,
• Jeżeli Para Młoda ma zamiar iść “napić się z gośćmi” (lub gdy goście podchodzą do Pary Młodej), również zabiera ze sobą “swoje” butelki – zazwyczaj butelka ubrana w strój Pani Młodej kryje w sobie wodę, a ta ubrana we frak – mocniejszy trunek.

To zestawienie jest tylko przykładowe. Akcesoriów jest o wiele więcej i tylko od Was zależy na jakie się zdecydujecie. Kupujcie to, na co macie ochotę i niech ten dzień będzie taki, jak go sobie wymarzyliście!

Polecamy także artykuł:  “Dylemat Panny Młodej: nowa, używana czy szyta na miarę suknia ślubna?”


blog slubny Zankyou

 

Magdalena Sotomska, doradca ślubny z agencji Wesele z Fantazją.

 

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji