Akcesoria ślubne i ich zastosowanie – jak urozmaicić swoje wesele?

Akcesoria ślubne, to niezliczona obecnie ilość produktów, których zadaniem jest uatrakcyjnienie ślubnej uroczystości oraz przyjęcia. Wiele z tych dodatków ma funkcje tylko ozdobną – dopełniającą całość, dekoracyjną. Ale wśród tej mnogości artykułów są też takie, które można wykorzystać w praktyczny sposób.

 

Księga gości weselnych

Zastosowanie
Księga ma służyć temu, by utrwalić ślubno/weselne życzenia. Każdy ma możliwość, by skreślić na jej kartach parę słów, co czyni z niej wspaniałą pamiątkę.
Praktyczne wskazówki
• Księga gości nie musi służyć tylko do wpisów. Można ją wykorzystać do stworzenia z niej pamiętnika ślubu – wklejając tam zaproszenie, winietkę, kartki z życzeniami, naklejkę na butelkę, menu itp. Dlatego też zaopatrując się w księgę warto zadbać by miała więcej stron. Nie zapomnijcie również o tym, by do księgi dołożyć jakiś gustowny długopis. Znajdźcie też dla niej specjalne miejsce – najlepiej na stoliku, gdzieś na uboczu.
• Warto poprosić wodzireja, dj`a, zespół – aby podczas wesela kilkukrotnie zachęcił do wpisywania się do księgi, jednocześnie informując, gdzie się ona znajduje.

Zobaczcie: księga gości malowana palcami i  księga gości ze zdjęcia zaręczynowego

 

Winietki

Winietki ślubne. Źródło: decor8.pl

Zastosowanie
Winietki, to niewielkie kartoniki z imieniem i nazwiskiem gości. Ustawia się je na stole, wskazując tym samym, gdzie każdy z gości ma swoje miejsce. Bardzo często winietki można kupić jednocześnie z rozstawieniem stołów – które umieszcza się przy wejściu na salę (ułatwia to znalezienie swojego miejsca)

Praktyczne wskazówki

• Bardzo często możecie być świadkiem tego, jak goście po przyjeździe na salę zamiast witać Młodą Parę skupiają się na zajęciem sobie „lepszego” miejsca. By uniknąć tego chaosu i sprawnie zapanować nad sytuacją – warto się w winietki zaopatrzyć.

• Jednocześnie okazać się może, że osoby które w porę nie wzięły udziału w „walce” o miejsce siedzą pomiędzy obcymi osobami lub też pary są rozdzielane, bo pozostały tylko pojedyncze miejsca. Efekt jest tak, że grupka osób stoi zniesmaczona, bo nie ma dla siebie miejsca – a wiadomo przecież, że miejsca na pewno są.

Zobacz: “Winietki z wykorzystaniem owoców”  

 

Kieliszki


Zastosowanie
Warto mieć inny niż zestaw kieliszków niż Wasi gości. Pięknie się prezentują, podkreślają wyjątkowość tej chwili i wyróżniają Was podczas każdego toastu
Ponadto będzie to wspaniała pamiątka – zwłaszcza jeśli zastosujecie na nich indywidulany grawer. Nieraz będą ozdobą Waszego stołu już po weselu.
Praktyczne wskazówki
• Gdy przemieszczacie się między stołami gości zabieracie ze sobą kieliszki. Dzięki temu, że zadbacie i ich wyjątkowy wygląd – nie będziecie mieli problemu ze znalezieniem ich na stole – na pewno się wyróżniać.

 

Skarbonka na koperty

Źródła: Wedding Bee i BeauCoup

Zastosowanie
Koniec z upychaniem kopert do kieszeni – jeśli zaopatrzcie się w skarbonkę. Jest to najczęściej duże ozdobne pudło, które bez problemu pomieści ślubne koperty. Już pod kościołem czy USC może pomóc świadkom.
Praktyczne Wskazówki
• Skarbonka jest bardzo duża i dzięki temu stanowi bezpieczny “sejf” na Wasze koperty. Stojąca na Waszym stole jest więc nie tylko ozdobą, ale też praktycznym dodatkiem.

• Jest możliwość zakupienia pasującego do siebie kompletu – skarbonki i księgi gości.

Zobaczcie: “6 najciekawszych pomysłów na skarbonki” 

 

Ubranka na alkohol

Zawieszki na alkohol ślubny. Źródło: decor8.pl

Zastosowanie
Nawet butelki mogą przypominać Was w ten szczególny dzień. Ubrane w stroje Pani i Pana Młodego, będą dekoracją Waszego stołu.
Praktyczne Wskazówki:
• Jeśli butelki są ubrane – bez problemu je rozpoznacie w gąszczu innych butelek, a wiadomym jest, że Para Młoda zazwyczaj wlewa do swojej butelki wodę. Unikniecie więc niepotrzebnych pomyłek lub niezbyt eleganckiego “obwąchiwania” odkręconej butelki,
• Jeżeli Para Młoda ma zamiar iść “napić się z gośćmi” (lub gdy goście podchodzą do Pary Młodej), również zabiera ze sobą “swoje” butelki – zazwyczaj butelka ubrana w strój Pani Młodej kryje w sobie wodę, a ta ubrana we frak – mocniejszy trunek.

To zestawienie jest tylko przykładowe. Akcesoriów jest o wiele więcej i tylko od Was zależy na jakie się zdecydujecie. Kupujcie to, na co macie ochotę i niech ten dzień będzie taki, jak go sobie wymarzyliście!

Polecamy także artykuł:  “Dylemat Panny Młodej: nowa, używana czy szyta na miarę suknia ślubna?”


blog slubny Zankyou

 

Magdalena Sotomska, doradca ślubny z agencji Wesele z Fantazją.

 

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Więcej informacji

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz Firmę albo jesteś profesjonalistą w branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 19 krajach. Więcej informacji