A po ślubie urządzamy mieszkania, czyli w ramach prezentu poprosimy…

Już niedługo odbędzie się Wasz ślub i wesele, a zaproszeni goście nieśmiało podpytują co chcielibyście dostać w ramach prezentu ślubnego? Wiecie jedno – zaraz po ślubie chcielibyście zacząć urządzanie własnego mieszkania! O jakie prezenty więc prosić gości? O gotówkę? A może o konkretne przedmioty? Jedno i drugie wchodzi w grę! Dobrze będzie, jeżeli jednak weźmiecie pod uwagę kilka dobrych rad.

Źródło: Manufaktura Fotografii

Gdy gości ślubnych prosimy o pieniądze:

Po pierwsze warto wówczas przede wszystkim podkreślić, na co chcemy przeznaczyć  otrzymaną sumę. Jeżeli mamy zamiar dokonać remontu kuchni i całkowicie zmienić jej wygląd, albo urządzić w mieszkaniu sypialnię, która będzie spełnieniem marzeń niejednego małżeństwa, poinformujmy o tym naszych gości. Gdy nie mamy jeszcze żadnego konkretnego pomysłu na aranżację wnętrza w naszym mieszkaniu, to z powodzeniem możemy o tym wspomnieć naszym gościom. Nie ma wtedy zazwyczaj możliwości wyróżnienia konkretnych rzeczy, na jakie zostaną przeznaczone otrzymane w ramach ślubnego prezentu pieniądze. Dlatego warto już zawczasu poinformować obdarowujące nas osoby o tym, że efekty remontu czy urządzanie mieszkania zobaczą, gdy tylko dojdzie to do skutku.

Fot. Rafał Podstawny

Gdy mamy już projekt remontu, albo dokładnie wiem jak chcemy urządzić mieszkanie, czy dane pomieszczenie, to możemy stworzyć listę prezentów ślubnych, na której możemy zamieścić wszystko to, co związane jest z urządzaniem mieszkania. Tylko uwaga! Pomimo tego, że ta lista zawierać będzie konkretne rzeczy (lodówkę, kanapę, szafę z wielkim lustrem, czy wannę z hydromasażem), to nie oznacza to, że od konkretnych gości wymagać będziemy zakupy tych rzeczy. Wręcz przeciwnie – i w tym przypadku prosimy ich o prezent ślubny jakim są pieniądze, jednak mogą oni sami zdecydować, koszty zakupu których wymienionych przez nas rzeczy pragną oni w całości lub w części pokryć. Listę taką możemy sami prowadzić, lub powierzyć ją naszym świadkom. Jednak najłatwiejszą i najwygodniejszą listą o największym zasięgu jest lista prezentów ślubnych Zankyou!

Remont mieszkania lub jego urządzanie jest sprawdzonym i ponadczasowym prezentem ślubnym. Źródło: Manufaktura Fotografii

Niezależnie jednak od tego, czy mamy konkretną listę i sprecyzowany plan remontu, czy też nie, to zawsze, gdy za pieniądze otrzymane z okazji ślubu urządzimy całe mieszkanie lub jego części, warto jest podziękować gościom za pomoc przy dokonaniu tych zmian i zaprezentować rezultaty.  Jeżeli jest możliwość, żeby zrobić to osobiście, to wypada zaprosić gości ślubnych do mieszkania i pokazać im jakie zmiany w nim zaszły. Jeżeli nie ma takiej możliwości, to zawsze można wysłać pisemne podziękowania z ewentualnym załącznikiem w postaci zdjęcia.

Gdy gości ślubnych prosimy o konkretne przedmioty:

Jeżeli nie chcemy w prezencie ślubnym dostać pieniędzy na remont czy urządzanie mieszkania, a wolimy otrzymać  konkretne prezentach, które nam w tym pomogą, to wówczas po pierwsze należy przygotować  listę takich prezentów. Oczywiście i w tym wypadku warto skorzystać z praktycznego rozwiązania jakim jest lista prezentów ślubnych Zankyou.

Druga ważną rzeczą jest oczywiści umieszczenie na liście prezentów ślubnych tego, o czym marzymy lub to, co jest nam potrzebne. I tak np. urządzając kuchnie warto pamiętać również o jej wyposarzeniu w drobny sprzęt AGD, czy różnego rodzaju naczynia. W urządzaniu sypialni warto pamiętać nie tylko o łóżku, czy pościeli, ale również o detalach, takich jak obrazy, lustro lub lampki nocne.

Prezenty ślubne i urządzanie mieszkania mogą mieć ze sobą bardzo wiele wspólnego. Fot. Rafał Podstawny

A dlaczego lista wydaje się być tu niezbędna? Bo tak jak różne marki kompletów garnków mogą nie robić dla nas większej różnicy, tak rodzaj ramy, w jaką oprawiono lustro już tak. Urządzanie mieszkania, to w końcu bardzo indywidualna sprawa i rzecz gustu, a gusta jak wiemy są różne. A przecież żadna Para Młoda w ramach prezentu ślubnego nie chce dostać czegoś, co oczywiście jest jej przydatne, ale całkowicie nie jest w jej guście i nie pasuje do koncepcji urządzania mieszkania. Dlatego warto jest precyzować dokładnie co i jakiej marki chcielibyśmy dostać. To z pewnością nie urazi gości, a wręcz przeciwnie – sprawi, że zyskają oni pewność, iż idealnie trafili z prezentem ślubnym!

Niezależnie od tego o jakich prezentach ślubnych marzycie już dzisiaj dowiedzcie się, w jaki sposób ułożyć listę prezentów ślubnych.

Więcej informacji o

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Kupujemy sukienkę na wesele przez internet. Koniecznie przeczytaj!
Kupujemy sukienkę na wesele przez internet. Koniecznie przeczytaj!
Chcesz kupić wymarzoną sukienkę na przyjęcie weselne ale masz pewne obawy? Przeczytaj koniecznie!
Prezenty na wieczór panieński - 6 propozycji Zankyou
Prezenty na wieczór panieński - 6 propozycji Zankyou
Nie wiesz z jakim prezentem udać się na wieczór panieński? Oto kilka ciekawych i sprawdzonych pomysłów!
Jak wybrać wyjątkowe ubranka na wesele dla dzieci?
Jak wybrać wyjątkowe ubranka na wesele dla dzieci?
Ślub i wesele, to dla każdego dziecka, podobnie jak i dla jego rodziców, bardzo ważne wydarzenie. Dorośli starają się nie tylko o to, by sami wyglądali w tym dniu elegancko, ale również dbają o wygląd swoich pociech. Czym należy kierować się przy wyborze kreacji dla najmłodszycj gości? Co króluje w modzie ślubnej dla dzieci? Odpowiedzie na to wszystko i jeszcze więcej znajdziecie w tym artykule.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji