Wyprasowany garnitur i koszula
Na kilka dni przed ślubem należy zajrzeć do pokrowca ze swoim garniturem bądź z koszulami i sprawdzić, czy nie trzeba oddać ich do ponownego czyszczenia i prasowania. Profesjonalne i zaufane pralnie nie zniszczą tkanin, tylko odświeżą je i wyprasują. Tak zabezpieczony strój Pana Młodego wystarczy tylko odpowiednio rozwiesić w szafie, by pokrowiec wisiał luźno i nie był ściśnięty pomiędzy inne wieszaki.
Dodatkowa koszula na przebranie
Często Panowie Młodzi podczas zakupów ślubnych decydują się tylko na jedną koszulę. To zdecydowanie błąd! Warto na wszelki wypadek zainwestować w jeszcze przynajmniej jedną/dwie koszule, które w razie potrzeby Pan Młody będzie mógł szybko przebrać. Alkohol, jedzenie oraz duża ilość intensywnego ruchu – na weselu nietrudno o niespodziewany wypadek, a Pan Młody w ubrudzonej bądź nieświeżej koszuli nie będzie się prezentował zbyt elegancko.
Pomoc w zawiązaniu krawata / muchy
Najbardziej dostojne są takie akcesoria, które musimy sami zawiązać bądź złożyć i takie najwcześniej Panowie Młodzi kupują do swojego garnituru ślubnego. Dlatego też warto wcześniej upewnić się czy tata, świadek bądź Pan Młody potrafią w odpowiedni sposób zawiązać krawat lub muszkę, by kilka godzin przed ślubem oszczędzić sobie niepotrzebnego stresu. Jeśli nikt z bliskich nie potrafi tego zrobić, to przygotowaliśmy specjalny artykuł, który szybko pomoże Wam się tego nauczyć. W razie potrzeby zawsze można w salonie, gdzie zamawialiście garnitur poprosić o wcześniejsze wskazówki bądź zawiązanie krawata – znając rodzaj kołnierzyka zrobimy to w najlepszy możliwy sposób.

Wygodne buty ślubne i buty na zmianę
Podczas kupowania obuwia na ślub i wesele musimy mieć świadomość, że jest to łącznie kilkanaście godzin wydarzenia, dlatego buty muszą być jak najbardziej wygodne. Odpowiednio wygarbowana, miękka skóra naturalna, dobrze wyprofilowana wkładka i elastyczna podeszwa sprawią, że uzyskamy odpowiedni komfort użytkowania, a stopa nie będzie się w nich męczyć. Ważne jest też to, żeby dobrać odpowiedni stopień formalności butów do garnituru jaki posiadamy – smokingi wymagają innego obuwia niż lniany garnitur.
Jednak jeśli na przykład buty po kilku godzinach zaczną być niewygodne i nas uwierać, warto mieć ze sobą na zmianę obuwie, które już mamy przez nas sprawdzone.
Kwiaty w butonierce
Najpopularniejszymi kwiatami przypinanymi do męskiej marynarki są białe róże bądź goździki, lecz możemy je umieścić tylko i wyłącznie w butonierce – czyli obszytej dziurce w klapie marynarki. Do kieszonki piersiowej, czyli brustaszy wkładamy poszetkę. To najczęstszy błąd, jaki występuje w męskim ubiorze ślubnym.
Rozpinanie i zapinanie marynarki
Często pojawia się pytanie, a wraz z nim pojawiające się wątpliwości, czy podczas siadania możemy rozpiąć marynarkę. Jak najbardziej możemy, a nawet trzeba! Podczas siadania rozpinamy guziki w marynarce – zwiększy to przede wszystkim komfort użytkowania, tkanina nie będzie Analogiczną zasadą jest jej zapinanie. Gdy wstajemy na przykład podczas uroczystości w kościele bądź za stołem weselnym – zawsze zapinamy marynarkę. Warto w sobie wypracować taki bezwarunkowy odruch, dzięki któremu nie będziemy się zastanawiać nad tym podczas wstawania i siadania.
Istnieją też wyjątki od powyższej reguły, na przykład w przypadku noszenia kamizelki – dopuszczalne jest rozpięcie marynarki.
Wystający mankiet koszuli
Bardzo ważne jest to, żeby Pan Młody pamiętał, by zawsze pilnować mankietów koszuli. Zawsze powinny one wystawać około 2 cm spod rękawa marynarki. Podczas wznoszenia toastów bądź tańca mogą one schować się bądź zatrzymać na przykład na kopercie zegarka, więc zawsze trzeba mieć na uwadze by pilnować ich i w razie potrzeby zwinnym ruchem je wyciągnąć. Dzięki temu długość ręki będzie wyglądać proporcjonalnie, a cała sylwetka nie straci na swoim eleganckim wyglądzie.
Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?
Zapisz się do naszego newslettera
Skomentuj artykuł