7 zupełnie nowych ślubnych zasad, którymi będziesz zaskoczona

Tradycja tradycją, ale czasy się zmieniają. Dziś to Wy sami decydujecie o swoim ślubie i swoim przyjęciu weselnym. Zapomnijcie więc o twardych regułach i dajcie się zaskoczyć. Martha Stewart, amerykańska guru od stylu życia (także od ślubów) zaprezentowała 7 zupełnie nowych ślubnych zasad. Oto one (uzupełnione o mój komentarz):

1 ::  Suknia ślubna nie musi być biała. 

To co prawda żadna nowość, suknie ślubne już od dłuższego czasu zawierają w sobie kolorowe elementy, ale wygląda na to, że trend zupełnie kolorowych sukien ślubnych ma szansę przyjąć się na dobre. Od kilku sezonów Vera Wang lansuje bowiem pudrowe, czerwone a nawet czarne suknie ślubne, a panny młode z całego świata ustawiają się w kolejkach do jej butików.

fot. Bartłomiej Zackiewicz, gdziejestfotograf.pl

2 :: To Ty ustalasz listę gości, więc na swoje wesele możesz zaprosić kogo chcesz. 

Co nie znaczy, że nie powinniście wziąć pod uwagę zdania Waszych rodziców. Oni są z Was naprawdę dumni, dajcie więc im szansę podzielić swoim szczęściem także ze swoimi znajomymi i nie skreślajcie koleżanek mamy z listy gości.  To jednak Wy w 100% macie prawo wyboru osób, które tego dnia będą najbliżej Was – waszych świadków i druhen oraz drużbów. Pamiętajcie: świadkową panny młodej wcale nie musi być kobieta, a w Waszym orszaku ślubnym ilość druhen i drużbów nie musi być równa. Nie musicie także kupować swoim druhnom identycznych sukienek – ten trend także powoli wychodzi z mody.

Zobacz również: “Ślub ukochanego dziecka – z czym wiąże się to dla rodziców?”

3 :: Możecie wysłać własnoręcznie napisane zaproszenie ślubne…

… pod warunkiem, że macie ładny charakter pisma. Do tej pory za nieeleganckie uchodziło odręczne pisanie nawet nazwisk gości na kopertach. Tymczasem wracamy do tradycji, kiedy zaproszenia pisano odręcznie, a kaligrafia była prawdziwą sztuką. Mnie ten trend ogromnie się podoba!

fot. Jacek Siwko, jaceksiwko.pl

4 ::  W Twoim pierścionku zaręczynowym może znaleźć się dowolny kamień. 

Choć to diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety i jeszcze do niedawna prawdziwy pierścionek zaręczynowy musiał być koniecznie z diamentem, to już passe. Jeżeli szafiry pasują do koloru oczu Twojej narzeczonej, nie wahaj się ani chwili. Pierścionek nie musi mieć także tylko jednego kamienia. W tym przypadku od przybytku głowa nie boli.

5 :: Dwa w jednym: użytkowe prezenty dla gości weselnych.

Kolejna zasada, która szalenie mi się podoba. Mniej znaczy więcej. Nie musisz martwić się o dekorację stołu weselnego, winietki, a do tego jeszcze prezenciki dla gości. Wszystkie te rzeczy możesz skompilować w jedno. Jabłko z wetknięta karteczką z nazwiskiem będzie pięknie zdobiło stół. Malutki kwiatek w doniczce zaś może być miłym prezentem dla Waszych gości.

fot. Sebastian Gryszpanowicz, gryszpanowicz.pl

6 :: Wesele w domowej atmosferze.

Nie, nie namawiam Was, abyście zaprosili gości na wesele do swojego domu ;-). Coraz modniejsze jednak staje się dekorowanie sali weselnej w taki sposób, aby wytworzyć domową atmosferę. Ramki ze zdjęciami, domowe bibeloty, krzesła czy domowa zastawa stołowa tworzą fantastyczny klimat. Taka aranżacja wymaga jednak wbrew pozorom pomocy fachowej dekoratorki.

7 ::  Tort weselny nie musi być tortem.  

Mało tego: nie musicie serwować go koniecznie o północy! Goście dużo bardziej docenią smak i estetykę deseru, jeżeli podacie go tuż po pierwszym obiadowym daniu. Jeżeli zaś nie tort weselny to co? Najpopularniejszą opcją są szalenie modne cupcake’s, ale furorę robią także torty z… sera.

Zobacz również: “Zaskakujące trendy ślubne: tort weselny z sera”

Skomentuj artykuł

Fotograf ślubny w Olsztynie- Top 10!
Fotograf ślubny w Olsztynie- Top 10!
Najlepszy fotograf ślubny w Olsztynie: poznaj wybór Zankyou i zaplanuj wymarzone wesele!
Fotograf ślubny w Lublinie- Top 10!
Fotograf ślubny w Lublinie- Top 10!
Oto 10 najlepszych ślubnych fotografów w Lublinie. Sprawdź sam! Nadszedł czas na Lublin! Pierwszym typem Zankyou jest…
Fotograf ślubny w Trójmieście!
Fotograf ślubny w Trójmieście!
Jeśli szukasz świetnego fotografa na swój ślub z Trójmiasta, to dla Was wybraliśmy mistrzów obiektywu! Zapraszamy!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji