7 świetnych pomysłów na prezentację menu weselnego

Zobaczcie oryginalne pomysły na tabliczki z weselnym menu. Wiele z nich możecie wykonać samemu.

  • Dekoracje

Jestem zdania, że podobnie jak winietki z nazwiskami gości, tak i menu na weselnym stole to absolutne must have. Pozwala Wam uporządkować scenariusz wesela (dobrze jest w tym celu napisać przybliżone godziny serwowania posiłków), a gościom poczuć się bardziej komfortowo (gdy będą wiedzieli co i o jakiej porze ich czeka).

Zdajecie sobie sprawę, że tabliczki z weselnym menu powinny być utrzymane w tym samym klimacie co winietki i numery stołów, prawda? Ale to nie znaczy, że muszą być identyczne, a wszystkie oryginalne pomysły są źle widziane. Oto dowód: siedem propozycji na niestandardowe weselne menu.

Pomysł 1: Menu w ramce

zapisz
fot. via ruffledblog.com

Biała ramka made by IKEA, a w niej własnoręcznie ozdobiona kartka z weselnym menu. Proste ale szalenie efektowne. I łatwe do wykonania samemu!

Pomysł 2: Niebo czy piekło?

zapisz
fot. Designs By Tenisha via etsy.com

Pamiętacie tą dziecięcą zabawę i składanie papieru? Origami ustawione na weselnych stołach będzie nie tylko praktycznym rozwiązaniem, ale także dostarczy Waszym gościom wiele radości. Można wykonać samemu, choć lepiej powierzyć fachowcom. Do kupienia przez etsy.com.

Zobacz również: “Origami – oryginalne dekoracje na wesele”.

Pomysł 3: Szkolna tablica

zapisz
fot. via pinterest.com

Mnie takie rozwiązanie kojarzy się z francuskimi kawiarniami. Doskonale będzie współgrać z weselem utrzymany w klimacie vinatge albo tym z rustykalnymi motywami. Małe tabliczki zapisane kredą możemy ustawić bezpośrednio na stołach, decydując się na większą pozostawmy ją przed wejściem do sali weselnej.

Pomysł 4: Papierowa podstawka

zapisz
fot. mikiodesign via etsy.com

Sprawdzi się na mniej formalnym weselu, kojarzy się bowiem z barowym klimatem. Choć wiele zależy tutaj od rodzaju papieru i nadruku, jaki na nim pokażemy.

Pomysł 5: Na talerzu

zapisz
fot. Krista Mason via greylikesweddings.com

Oryginalna niespodzianka. Okrągłe menu włożone bezpośrednio do talerza będzie prezentować się szalenie efektowne. Minus? Musimy wiedzieć, jaki rozmiar będą miały talerze na sali weselnej.

Pomysł 6: Dookoła serwetki

zapisz
fot. wileyvalentine via etsy.com

To jedno z moich ulubionych rozwiązań. Weselnym menu spinamy serwetkę i sztućce, a całość kompozycji układamy na talerzu. Sprawdzi się zwłaszcza przy weselnym obiedzie.

Pomysł 7: Dwa w jednym

zapisz
fot. Janae Shields via snippetandink.com

Weselne menu z niespodzianką. Do papierowej torebki zamkniętej spinaczem włożyć możemy kolorowe migdały, jako prezent dla gości weselnych. Na szczęście.

Zobacz także: “Jak zadbać o gości na weselu? Poradnik dla narzeczonych”.

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!