7 świetnych pomysłów na prezentację menu weselnego

Jestem zdania, że podobnie jak winietki z nazwiskami gości, tak i menu na weselnym stole to absolutne must have. Pozwala Wam uporządkować scenariusz wesela (dobrze jest w tym celu napisać przybliżone godziny serwowania posiłków), a gościom poczuć się bardziej komfortowo (gdy będą wiedzieli co i o jakiej porze ich czeka).

Zdajecie sobie sprawę, że tabliczki z weselnym menu powinny być utrzymane w tym samym klimacie co winietki i numery stołów, prawda? Ale to nie znaczy, że muszą być identyczne, a wszystkie oryginalne pomysły są źle widziane. Oto dowód: siedem propozycji na niestandardowe weselne menu.

Pomysł 1: Menu w ramce

fot. via ruffledblog.com

Biała ramka made by IKEA, a w niej własnoręcznie ozdobiona kartka z weselnym menu. Proste ale szalenie efektowne. I łatwe do wykonania samemu!

Pomysł 2: Niebo czy piekło?

fot. Designs By Tenisha via etsy.com

Pamiętacie tą dziecięcą zabawę i składanie papieru? Origami ustawione na weselnych stołach będzie nie tylko praktycznym rozwiązaniem, ale także dostarczy Waszym gościom wiele radości. Można wykonać samemu, choć lepiej powierzyć fachowcom. Do kupienia przez etsy.com.

Zobacz również: “Origami – oryginalne dekoracje na wesele”.

Pomysł 3: Szkolna tablica

fot. via pinterest.com

Mnie takie rozwiązanie kojarzy się z francuskimi kawiarniami. Doskonale będzie współgrać z weselem utrzymany w klimacie vinatge albo tym z rustykalnymi motywami. Małe tabliczki zapisane kredą możemy ustawić bezpośrednio na stołach, decydując się na większą pozostawmy ją przed wejściem do sali weselnej.

Pomysł 4: Papierowa podstawka

fot. mikiodesign via etsy.com

Sprawdzi się na mniej formalnym weselu, kojarzy się bowiem z barowym klimatem. Choć wiele zależy tutaj od rodzaju papieru i nadruku, jaki na nim pokażemy.

Pomysł 5: Na talerzu

fot. Krista Mason via greylikesweddings.com

Oryginalna niespodzianka. Okrągłe menu włożone bezpośrednio do talerza będzie prezentować się szalenie efektowne. Minus? Musimy wiedzieć, jaki rozmiar będą miały talerze na sali weselnej.

Pomysł 6: Dookoła serwetki

fot. wileyvalentine via etsy.com

To jedno z moich ulubionych rozwiązań. Weselnym menu spinamy serwetkę i sztućce, a całość kompozycji układamy na talerzu. Sprawdzi się zwłaszcza przy weselnym obiedzie.

Pomysł 7: Dwa w jednym

fot. Janae Shields via snippetandink.com

Weselne menu z niespodzianką. Do papierowej torebki zamkniętej spinaczem włożyć możemy kolorowe migdały, jako prezent dla gości weselnych. Na szczęście.

Zobacz także: “Jak zadbać o gości na weselu? Poradnik dla narzeczonych”.

Więcej informacji o

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Jak dekorować ceremonię ślubną?
Jak dekorować ceremonię ślubną?
Wiele par koncentruje się głównie na dekoracji miejsca, w którym odbędzie się wesele, zapominając o miejscu samej ceremonii. A przecież to jest niezwykle istotne i powinno służyć jako otwarcie małych detali, które czekają na Ciebie podczas tego wielkiego dnia.
Jak wybrać literowe dekoracje na wesele? Nowe trendy i porady specjalistów
Jak wybrać literowe dekoracje na wesele? Nowe trendy i porady specjalistów
Ile kosztuje? Jak ją wybrać? Jakie są najnowsze trendy? Oto odpowiedzi na takie pytania oraz wiele więcej!
Wesele w stylu Hippi! Panna Młoda w kwiatach, kolorach i otoczona miłością!
Wesele w stylu Hippi! Panna Młoda w kwiatach, kolorach i otoczona miłością!
Wesele tematyczne w stylu hippie to pomysł oryginalny i bardzo szalony! Jak na każdym ślubie, w przypadku hipisowskiego wesela najważniejsza jest Panna Młoda, więc dziś wybieramy najpiękniejsze suknie ślubne, bukiety ślubne i fryzury ślubne na wesele w stylu hippie!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji