7 rzeczy, o których musisz pamiętać organizując wieczór panieński!

Niektórym może wydawać się, że organizacja wieczoru panieńskiego to bardzo prosta sprawa – wystarczy zaplanować wszystko tak, jak na każdą inną imprezę a cała reszta potoczy się sama. Ostatnia panieńska noc to jednak wydarzenie wyjątkowe i osoba odpowiedzialna za jego przebieg musi się trochę bardziej postarać. Oto krótki poradnik dla dziewczyn, które stoją przed tym ważnym zadaniem!

Dekoracje stołu i wnętrza na wieczór panieński, PinkDrink.pl
Dekoracje stołu i wnętrza na wieczór panieński, PinkDrink.pl
  •  Lista gości i zaproszenia

 Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić przystępując do organizacji wieczoru panieńskiego jest stworzenie listy gości. Trzeba uwzględnić wszystkie dziewczyny z najbliższego otoczenia oraz rodziny przyszłej Panny Młodej, które są dla niej ważne. Najlepiej zaplanować wstępną listę gości i skonsultować ją z główną bohaterka wieczoru. Może się zdarzyć, że obecności jakiejś osoby nie będzie sobie ona życzyć albo okazać, że chciałaby zaprosić na przykład mamę lub teściową. Tutaj bezwzględnie należy zastosować się do jej życzeń. Dobrym ruchem jest poproszenie przyjaciółki o numery telefonów wszystkich potencjalnych uczestniczek imprezy. Wówczas, łatwiejsze będzie ustalenie pasującego wszystkim terminu.

Dekoracje stołu i wnętrza na wieczór panieński, PinkDrink.pl
Dekoracje stołu i wnętrza na wieczór panieński, PinkDrink.pl
  • Zaplanowanie budżetu

Ustalenie budżetu to często jedna z najtrudniejszych kwestii pojawiających się przy organizacji wieczoru panieńskiego. Najlepszym rozwiązaniem jest zapytanie wszystkich zaproszonych dziewczyn, jaką kwotę są w stanie przeznaczyć na imprezę i na tej podstawie ustalić uśrednioną wysokość zbiórki. Mając tą informację, łatwiej będzie zaplanować przebieg wieczoru, listę zakupów oraz atrakcji. Przy dzieleniu kosztów trzeba uwzględnić cenę prezentu, dekoracji, wszelkich gadżetów, jedzenia i picia oraz ewentualne wynajęcie pomieszczenia przeznaczonego na zabawę, limuzyny czy zarezerwowanie loży w klubie.

  • Prezent dla przyszłej Panny Młodej

Żaden wieczór panieński nie może się odbyć bez wręczania prezentów przyszłej Pannie Młodej. Najczęściej, dziewczyny decydują się na jeden większy podarunek oraz drobniejsze dodatki nawiązujące stylistyką do charakteru imprezy. Najpopularniejsze pomysły na prezent to zmysłowa bielizna, erotyczne gadżety czy dekoracyjne plakaty z podpisami i poradami na udane małżeństwo. Największą atrakcją są jednak najczęściej różnego rodzaju zabawne akcesoria – gadżety o fallicznym kształcie, torby i koszulki ze śmiesznymi napisami lub dodatki które mają przydać się młodej żonie, na przykład wałek do ciasta z zabawną grafiką czy instrukcja obsługi faceta. Wybierając prezent, trzeba pamiętać, że ma on być miłą i wywołująca uśmiech na twarzy pamiątką wyjątkowej nocy spędzonej w gronie przyjaciółek.

Prezent dla przyszłej panny młodej, PinkDrink.pl
Prezent dla przyszłej Panny Młodej, PinkDrink.pl
  •  Stroje i dodatki

Wieczór panieński to impreza, która rządzi się swoimi prawami i biorąc udział w tego rodzaju wydarzeniu możemy pozwolić sobie na nieco więcej niż podczas regularnego wypadu na miasto. Jedną z cech charakterystycznych każdej panieńskiej imprezy są szalone stroje i dodatki ubierane przez wszystkie dziewczyny. Bardzo często są to królicze uszy, rogi diabełka, naszyjniki hawajskie czy boa z piór. Oczywiście, każdy wieczór panieński jest inny i można wymyślić swoją własną niepowtarzalną lub nieco mniej oczywistą stylizację. Dodatki należy również dobrać do ustalonego motywu przewodniego imprezy. Często pojawiającym się motywem są również metalowe przypinki ze specjalnymi grafikami.

  • Gadżety dla głównej bohaterki wieczoru

Dodatki do stroju dla przyszłej Panny Młodej powinny nawiązywać stylistyką do akcesoriów wybranych dla pozostałych dziewczyn. Główna bohaterka wieczoru musi się jednak wyróżniać na tle całej grupy. Najczęściej wybierane dla niej akcesoria to opaski z tiulowym welonem, diademy, korony oraz szarfy czy koszulki z napisem „Przyszła Panna Młoda” lub „Bride To Be”. Ważne, aby wybrane dodatki nie pozostawiały wątpliwości, kto jest największą gwiazdą wieczoru.

Gadżety dla głównej bohaterki wieczoru wieczór panieński, PinkDrink.pl
Gadżety dla głównej bohaterki wieczoru wieczór panieński, PinkDrink.pl
  • Dekoracje stołu i wnętrza

Dla niektórych, dekoracje mogą wydawać się mało ważnym dodatkiem, który w żaden sposób nie wzbogaca wydarzenia takiego jak wieczór panieński. Nic bardziej mylnego! Odpowiednio dobrane akcesoria pomagają w stworzeniu wyjątkowego nastroju i wyznaczają charakter imprezy. Dekoracje nabierają szczególnego znaczenia również wtedy, gdy wybrany jest konkretny motyw przewodni wieczoru panieńskiego. Warto również zadbać personalizowane dodatki przygotowane specjalnie na ten jedyny, wyjątkowy wieczór. Plakat czy baner z imieniem przyszłej panny młodej z pewnością będzie dla niej miłą niespodzianka i pamiątką.

Dekoracje stołu i wnętrza na wieczór panieński, PinkDrink.pl
Dekoracje stołu i wnętrza na wieczór panieński, PinkDrink.pl
  •   Panieńskie gry i zabawy

Jest to element wieczoru panieńskiego, który często sprawia organizatorkom najwięcej trudności. Nie można jednak o nim zapomnieć, bo to właśnie charakterystyczne gry i zadania dla przyszłej Panny Młodej sprawiają, że przebieg wieczoru panieńskiego różni się od innych imprez. Aby ułatwić sobie zadanie, można skorzystać z gotowych gier, takich jak alkoruletka czy zestawy pytań i zadań dla głównej bohaterki wieczoru oraz pozostałych dziewczyn. Zaczynając zabawę, trzeba jednak ustalić pewne reguły i pamiętać, że nie każdy będzie czuł się komfortowo wykonując niektóre polecenia. Najważniejsze jest poczucie humoru i dobra zabawa!

SUKNIE ŚLUBNE 2015

BUTY ŚLUBNE 2015

DODATKI ŚLUBNE 2015

FRYZURY ŚLUBNE 2015

BUKIET ŚLUBNY 2015

PAN MŁODY 2015

STREFA PIĘKNA 2015

Anna Gajówka
PinkDrink.pl

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

7 pomysłów na wybór daty ślubu
7 pomysłów na wybór daty ślubu
Jak wybrać datę ślubu, który dzień jest najlepszy do wypowiedzenia sakramentalnego "tak"? Zobaczcie 7 propozycji, ciekawych dat, które Warto uwzględnić podczas wyboru daty ślubu.
Jak zorganizować dwujęzyczne wesele? Wskazówki i przydatne informacje dla  międzynarodowych Par
Jak zorganizować dwujęzyczne wesele? Wskazówki i przydatne informacje dla międzynarodowych Par
Kiedy zaczynamy planować ślub międzynarodowy warto jest pomyśleć o tym, że na uroczystości ślubnej, nie tylko zmieszają się języki obu państw, ale także tradycje i różnice kulturowe. Powinnyśmy zatem zaplanować taki ślub od samego początku myśląc o obu narodowościach, żeby i goście Panny Młodej jak i Pana Młodego czuli się jak u siebie w domu.
10 perfum dla 10-ciu różnych Panien Młodych! Wybierz swój zapach w najważniejszy dzień!
10 perfum dla 10-ciu różnych Panien Młodych! Wybierz swój zapach w najważniejszy dzień!
Najbardziej pożądane zapachy roku! Znajdź swój!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji