6 niebanalnych bukietów na Twój jesienny ślub

Piękny bukiet ślubny to marzenie każdej panny młodej. Choć jesienią nie wszystkie kwiaty są dostępne, dobry florysta wyczaruje nam piękny, oryginalny bukiet ślubnych w ciepłych kolorach. Bukiet ślubny jesienią nie musi być nudny! Zobacz zdjęcia bukietów ślubnych.

  • Bukiety ślubny
  • Jesien

Na Zankyou pokazywaliśmy już bukiety ślubne na zimę, dziś kilka fantastycznych propozycji dla par, które na swój ślub wybrały piękną porę roku- jesień. Każdej Pani Młodej, która nie boi się przełamywać tradycje, odważnie stosuje mocne zestawienia kolorów i faktur polecamy w dzień ślubu dać się ponieść.

Bukiet ślubny nr 1.

Publikacja

Czerwone korale, niczym wino, połyskujące, pełne energii – nasza inspiracja dla pierwszego bukietu. Owoce kaliny świetnie kształtem połączyły się z jeżówką, a właściwie z jej niezwykle dekoracyjnymi środkami, gdyż płatki odleciały z pocałunkiem jesieni. Aromatyczna, pomarańczowa frezja i ognista krokosmia dodały całości pazura, zaś zapach kwiatostanów lawendy ukoi nerwy każdej Pani Młodej.

zapisz
Koralowy zawrót głowy - Eva Klimek / Floral Concept Store Fot. Marcin Romański

Bukiet ślubny nr 2.

Klasyczna forma bukietu ślubnego bardzo przypominająca XIX wieczne bukiety ślubne typu biedermeier o charakterystycznym stożkowym kształcie, tym razem w połączeniu z nowoczesnymi technikami nawijania, klejenia i nadziewania oraz oryginalnymi roślinami jak Czyściec wełnisty, Krwiściąg lekarski, Phanaelopsis, Nolina, Hoya linearis, Begonia sp., Limonium, Jarzębina, Kraspedia, Ripsalis, Peperomia, Chryzantema. Kolorystyka głównie srebrzysto-burgundowa, ale z radosnymi, żywymi akcentami.

zapisz
Bukiet o klasycznej formie XIX wieku. Hubert Lamański / FlowerLand Fot. Marcin Romański

Bukiet ślubny nr 3.

Ognista gloriosa stonowana została jeżowcem, który tylko nieśmiało prezentuje swoje jesienne, pomarańczowe barwy. Wyraziste bordo, żółć i pomarańcz uzupełnia zwisająca zasłona w tonacji beżowo-różowej. Dopełnieniem kompozycji jest dekoracja rączki bukietu w kolorach nasyconego różu.

zapiszciepłe kolory bukiet
Jesienny bukiet ślubny w ognistych kolorach. Violetta Krzaczek / Retroflexus Fot. Marcin Romański

Zobacz także: Bukiety ślubne w Krakowie.

Bukiet ślubny nr 4.

Po lecie pełnym jasnych, pastelowych barw proponuję pełen kolorów i energii jesienny bukiet. Bazą bukietu jest celozja grzebieniasta w kilku odcieniach czerwieni i amarantu. Dookoła celozji lekko zwisają, gęsto utkane kiście owoców kaliny. Na razie jest ona jeszcze zielona, ale będzie zmieniać swą barwę aż do pierwszych przymrozków przez pomarańcz, czerwień a niektóre odmiany aż do czerni. Owoce kaliny świetnie będą się prezentować w jesiennych bukietach w każdej ze swoich odsłon.

Do bukietu wkomponowałam czerwone trawy z drobnymi kuleczkami. Jesienne kompozycje nie muszą być suche i smutne. Proponuję dołożenie lekkich papierowych wycinanek – w tym przypadku ażurowych liści w odcieniu żółtego złota, jak złota bywa polska jesień. Listki spływają nieregularnie z jednej strony. Dzięki zastosowaniu złotego papieru bukiet ten jest elegancki a papierowe ażurowe motywy są nadal bardzo trendy. Wykończenie złotą i żółtą wstążką dopełnia paletę jesiennych barw.
Bukiet ten to pełne życia przejście pomiędzy latem a zimą.

zapiszzielono czerwony bukiet ślubny
Pełen kolorów i energii jesienny bukiet. Bogna Trętko / PaperFlowerArt Fot. Marcin Romański

Bukiet ślubny nr 5.

Wchodząc do ogrodu jesienią potrącamy makówki, które subtelnie grzechocząc kołyszą swymi szaro- zielonymi główkami. Gałęzie wiśni dające cień w lecie, tworzą teraz piękny ażur na tle szarego od chmur nieba. Czasem jednak spomiędzy obłoków przebija się słońce nasycając kolorami przyrodę, rozpromienia się królestwo nasyconej żółci i jej pastelowych odcieni. Widok tej mieszanki beży, szarości, brązów i żółtych refleksów ukazały nam inne oblicze jesieni, tej spokojnej i romantycznej. Postanowiłyśmy się nią podzielić w naszym bukiecie ślubnym, z szarymi trawami niczym obłoki, eustomą i craspedią pełną słońca, beżami i brązami w gałązkach, patyczkach i eleganckiej zantedeschii. Nasz bukiet ślubny jest jak jesienny ogród – pełen niespodzianek.

zapisz
Bukiet ślubny niczym jesienny ogród. Beata i Iza Urbańskie/ Pracownia Azea Fot. Marcin Romański

Bukiet ślubny nr 6.

Jesienna propozycja bukietu ślubnego pachnie lawendą i wspomnieniem letnich łąk. W kolorze zgaszonego szafiru ostów, przydymionej zieleni traw i czarnuszki, delikatnego różu astrów oraz srebrzystego odcienia liści czyśćca wełnistego zebrano zapachy przekwitającego lata i kolory ciepłej jesieni.

Niebanalna kompozycja pasuje do dziewczyny lubiącej sielski klimat, spacery po łąkach i lasach, czego owocem mógłby być taki bukiet… trochę polny, ale też szlachetny i niedosłowny w kolorach, a roślinnie różnorodny. Jakby zebrany o poranku, kiedy jeszcze mgła spowija kolory w srebrzystą mgiełkę.

zapisz
Bukiet ślubny w kolorach lawendy. Renata Tomków / Floredesign Fot. Marcin Romański

Pomysł, produkcja i realizacja sesji: zespół abcslubu.pl

Źródło: abcslubu.pl / www.facebook.com/abcslubu

Zobacz listę polecanych florystów ślubnych, którzy wykonają dla Ciebie wymarzony bukiet ślubny! 

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Paper Flower Art Artykuły dekoracyjne
Floral Concept Store Eva Klimek Bukiet i dekoracje kwiatowe
Retroflexus Bukiet i dekoracje kwiatowe
Azea Dekoracje Usługi dekoratorskie
Marcin Romański Fotograf ślubny
Floredesign Bukiet i dekoracje kwiatowe
Flower Land Bukiet i dekoracje kwiatowe
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!