6 oryginalnych miejsc na wesele w Polsce

Właśnie się zaręczyliście. Zaczynacie rozważać datę ślubu, jego miejsce oraz miejsce, gdzie odbędzie się wesele. Marzycie o weselu w niestandardowym otoczeniu. Chcielibyście zaskoczyć wszystkich swoich gości i pokazać im, że miejsce na wesele to nie tylko dom weselny, restauracja, hotel, czy remiza. W takim razie co jeszcze można wybrać?

Oto 6 oryginalnych miejsc na wesele w Polsce. Zobaczcie, czy któreś z nich nie znajduje się w pobliżu Waszego miejsca zamieszkania, albo poszukajcie czegoś podobnego w swojej okolicy.

1. Kopalnia Soli Wieliczka. To słynne w całej Polsce, a właściwie na całym świecie miejsce. Jest to jedno z najciekawszych miejsc turystycznych w Polsce i każdy, kto odwiedza Kraków zazwyczaj wędruje również do tej kopalni.

W Kopalni Soli znajduje się jedyny na świecie podziemny kościół (Kaplica św. Kingi), w którym z powodzeniem od dawna organizowane są śluby. Wesela natomiast organizowane są w ogromnych i pięknych salach znajdujących się pod ziemią.

Zobacz inne lokale na wesele w województwie Małopolskim.

Kopalnia Soli w Wieliczce to jedno z najbardziej oryginalnych miejsc na ślub i wesele na świecie. Więcej na temat wesela w tym miejscu znajdziecie TUTAJ.

2. Fort Sokolnickiego. Jest to miejsce znane każdemu warszawiakowi. Znajduje się ono na terenie Parku Stefana Żeromskiego na Żoliborzu. Jego historia sięga XIX wieku, kiedy to stał się częścią Cytadeli Aleksandrowskiej. Obecnie jest to świetne miejsce na organizacje ważnych i dużych uroczystości, a w tym również, a może przede wszystkim wesel.

Zobacz także inne lokale na wesele w Warszawie.

Z pewnością jest to bardzo ciekawe, oryginalne i spektakularne miejsce na organizację wesela marzeń.

3. Bajkowy Zakątek, to kompleks hotelowy położony w województwie warmińsko-mazurskim, który nie tylko z powodu nazwy ma coś wspólnego z bajkami. Wszystko w nim przepełnione jest magiczny klimatem, który każdego przeniesie w świat bajek i baśni. Piękne otoczenie zapiera dech w piersiach i pozwala zapomnieć o szarej rzeczywistości. To wszystko sprawia, że wesele w tym miejscu jest prawdziwie bajkowe.

Zobacz więcej lokali na wesele w warnińsko-mazurskim.

4. Palmiarnia Zielonogórska pozwala spełnić marzenia wszystkich tych, którzy śnią o weselu pod palmami – okazuje się bowiem, że nie trzeba wcale jechać za daleko by przenieść się w tropikalny klimat.

Zobacz więcej lokali na wesele w Zielonej Górze.

Wszechobecna tropikalna roślinność sprawia, że jak na polskie warunki wesele w tym miejscu jest naprawdę oryginalne, a co za tym idzie wesele tam jest również niezwykle oryginalne.

5. Przystań Wodna w Gorzowie Wielkopolskim, to nowoczesny budynek usytuowany, jak na tego typu obiekty przystało, w pięknej żeglarskiej okolicy. Przestronna i bardzo duża sala okolicznościowa z przeszkloną ścianą pozwalającą oglądać piękne widoki, to niesamowite miejsce idealnie nadające się na wesele.  Wesele na Przystani Wodnej to z pewnością nietuzinkowy pomysł.

Zobacz inne lokale na wesele w Gorzowie.

6. Wieża Ciśnień we Wrocławiu, to zabytkowy budynek z początku XX wieku.  Mieszcząca się w niej restauracja, to idealne miejsce na wesele dla maksymalnie 80 osób. Unikalny budynek, to również unikalne wesele.  No bo ile małżeństw miało wesele w zabytkowej wierzy ciśnień? Raczej niewiele!

Zobacz inne lokale na wesele we Wrocławiu.

Wesele w Wieży Ciśnień we Wrocławiu

 

Wesele w Wieży Ciśnień we Wrocławiu

Które miejsce najbardziej przypadło Wam do gustu?   A może znacie inne równie oryginalne miejsca?

Wszystkie oryginalne lokalizacje wesel znadziecie TUTAJ! 

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Znajdź weselne inspiracje na krakowskich Targach Młodej Pary!
Znajdź weselne inspiracje na krakowskich Targach Młodej Pary!
Znajdźcie inspiracje i zaplanujcie wesele z głową pełną pomysłów! Pomysłów, które znajdziecie już 1 października w czasie krakowskich Targów Młodej Pary. Wejdźcie na stronę wydarzenia i zarezerwujcie swoje miejsca, aby poczuć klimat tego najważniejszego dnia w Waszym życiu!
Superfoods na codzień, czyli zdrowo podkręć swoje koktajle
Superfoods na codzień, czyli zdrowo podkręć swoje koktajle
Superkoktajle to przede wszystkim zestaw smakowitych i najzdrowszych przepisów na koktajle, ale też źródło inspiracji do tworzenia własnych superkompozycji. Książka uświadamia, jak wiele produktów typu superfoods polskiego pochodzenia jest dostępnych dokoła nas, na co dzień. Czas zacząć z tej wiedzy korzystać dla własnego superzdrowia!
Magia Panny Młodej! Poczuj się jak Panna Młoda już przed ślubem! Do wygrania stylizacja i sesja z najlepszymi specjalistami z branży!
Magia Panny Młodej! Poczuj się jak Panna Młoda już przed ślubem! Do wygrania stylizacja i sesja z najlepszymi specjalistami z branży!
Teraz przygotowujesz swój ślub, jesteś zestresowana, masz bardzo dużo na głowie- każda Panna Młoda pamięta zmorę przygotowań ślubnych. Zrób sobie przerwę i weź udział w tej relaksującej przygodzie! Będzie cudownie! Nie wahaj się, zdecyduj się na to już dzisiaj! Koniecznie obserwujfanpage Zankyou i czekaj na post konkursowy.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji