5 powodów dla których warto zdecydować się na ślub zimą

  • Planowanie ślubu

Przyszłe małżeństwa stronią od wybrania zimowej daty ślubu. Zupełnie niesłusznie! Dobrze zaplanowany, zimowy ślub z pewnością będzie bajkowy, romantyczny i niezapomniany zarówno dla was, jak i dla waszych gości.

Zimowe pomysły na tort i zaproszenia ślubne. Źródło: cakecentral.com, 3d-memoirs.com

Jeżeli wciąż się wahacie i potrzebujecie wyszczególnionych powodów, które przesądzą na korzyść zimowego ślubu, oto one:

1. Łatwość rezerwacji (sal, restauracji, kościołów, Urzędu Stanu Cywilnego itp.) – większość młodych par “rzuca się” na wiosenno-letnio-jesienne terminy (zwłaszcza te z “r” w nazwie miesiąca), więc zima (od końca listopada aż po marzec) może należeć do was! Oprócz coraz częściej wybieranego 25 grudnia – tu może wystąpić problem z dostępem do wolnych terminów. Nie zapominajmy też o gościach – zimowy ślub z pewnością nie “zepsuje” ich wakacyjnych planów i w komplecie zjawią się na waszej uroczystości. Krócej też będziecie czekali na np. zdjęcia i film z wesela.

2. Pewna pogoda – jeżeli nie jesteście zabobonni (i decydujecie się na ślub w miesiącu nie posiadającym litery “r” w nazwie), spieszy wam się do ołtarza lub po prostu oczarowała was zimowa aura i jesteście pewni wybranej daty, nie zastanawiajcie się ani chwili dłużej! Styczeń, czy też luty to piękne miesiące na bajkowy ślub. W przeciwieństwie do pozostałych pór roku, tu jesteśmy pewni pogody (opady śniegu w najgorszym/najlepszym wypadku – to już zależy od naszych upodobań), nic nas nie zaskoczy i nie musimy dokładać pogody do listy naszych przedweselnych zmartwień.

Zimowa panna młoda według Vogue. Foto: Anna Jeffries

3. Dekoracyjne szaleństwo – ta pora pozwala nam na dekoracyjne szaleństwa, które raczej nie wypaliłyby w pozostałej części roku. To idealna data dla tych z nas, które gustują w brokatach, kryształkach, lampkach, ale także dla tych, które kochają bożonarodzeniowy nastrój i chcą go przenieść na weselną salę. Wszystko zależy od nas, ale udekorowane lampami, ośnieżone drzewka za oknami sali weselnej, świeczki na parapetach, lampiony przy wejściu do restauracji/kościoła nigdy nie będą wyglądać tak pięknie i tworzyć tak romantycznej i odrobinę tajemniczej atmosfery, jak właśnie zimą. To czas, gdy możemy zaszaleć i np. stworzyć winietki z kolorowych bombek.

Zimowe dekoracje weselne.

4. Oryginalne atrakcje – jeżeli planujesz dodatkowe atrakcje dla weselników, zimą masz ich spory wybór! Zorganizowanie kuligu, czy rozpalenie ogniska – to pomysł dla tych, którzy wesele mają poza miastem. Natomiast ci, którzy na miejsce wesela wybrali restaurację w mieście mogą zdecydować się na puszczanie lampionów – mamy czyste sumienie i pewność, że zimą niczego nie podpalimy swoją atrakcją. Dodatkowo oczywiście dochodzą zimne ognie oraz fajerwerki. Zobacz więcej pomysłów na atrakcje dla gości na weselu.

5. Piękna sceneria na zdjęcia w plenerze – zimą nie trzeba dwoić się i troić nad pomysłem na piękną scenerię dla waszych pierwszych, wspólnych zdjęć jako małżeństwo. Zimą po prostu jest pięknie! A już szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na grudzień/styczeń, gdy wszystko pokrywają świąteczne dekoracje. Zdjęcia na deptaku w mieście, w ogródku przy restauracji, a może w lesie podczas jazdy na sankach? Nie ważne, czy będą to góry, ośnieżony las, czy sesja przy zamarzniętym jeziorze – będzie pięknie! A najpiękniejszy będzie widok sukni ślubnej na białym puchu.

Zdjęcia ślubne na śniegu
Fot. Gosia Michalak
Fot. Weselni Paparazzi
Fot. Robert Kruk
zapisz
Fot. Gosia Michalak

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Gosia Michalak Fotograf ślubny
Weselni Paparazzi Fotograf ślubny
Robert Kruk Fotograf ślubny

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!