5 pomysłów na własnoręcznie robione tabliczki z numerami stołów

Zdajecie sobie sprawę, że odpowiednie ponumerowanie stołów weselnych, zwłaszcza tych okrągłych, znacznie ułatwi Waszym gościom odnalezienie się na sali weselnej, prawda? Odpowiednie tabliczki możecie zamówić od razu z tablicą z usadzeniem gości, ale dużo zabawniej będzie wykonać je samemu. To nie takie trudne! Oto pięć oryginalnych pomysłów na własnoręcznie wykonane tabliczki na weselne stoły.

Zobacz również: “Okrągłe czy kwadratowe? Jakie stoły wybrać na wesele?”

No. 1: Romantyczna propozycja dla bibliofilów

fot. Austin Warnock

Mój absolutny number one. Wydrukowane numerki wklejamy do środka książki (najlepiej z romantyczną poezją). Alternatywnie możemy umieścić je na okładce.

No. 2: Dla minimalistów

fot. Carla Ten Eyck

Kwadratowa biała świeczka przepasana szarym kartonem z numerem stołu, koniecznie narysowanym odręcznie, to propozycja dla tych, którzy cenią minimalizm i nowoczesne formy.  Wystarczy z kawałka brystolu wyciąć pasy odpowiedniej grubości i ciasno skleić je z tyłu świeczki.

No. 3: Dla pasjonatów dobrych trunków

fot. Emilia Jane Photography

Kartkami z numerami stołów opasać możemy wszystko. W tej opcji drukujemy karteczki z numerami stołów na samoprzylepnym papierze. Przyklejamy je do dobrze umytych i czystych butelek. Najlepiej gdyby były puste. W środku można wówczas umieścić świeczkę albo kwiaty.

No. 4: Spinacze w nowej roli

fot. Jenn & Dave Stark

To najbardziej oryginalny pomysł z jakim się spotkałam. Do jego wykonania potrzebować będziecie drewnianych spinaczy do bielizny, sypki brokat i klej. Spinacze malujemy klejem, a następnie obtaczamy brokatem. Do tak gotowej podstawki wpinamy kartkę z numerem stołu. Aby całość ustała, będziemy potrzebować kilku spinaczy do jednej tabliczki.

No. 5: Pamiątkowa ramka

fot. Liga Photography

Wydrukowane numery stołów wstawiamy do ramki dopasowanej kolorystycznie do motywu przewodniego Waszego ślubu. Możecie także zaszaleć i postarać się o zdjęcia przedstawiające Was trzymających stosowne numerki. Taką tabliczkę goście z przyjemnością zabiorą na wieczną pamiątkę.

Zobacz również: “Ekologiczna numeracja stołów – przewodnik DIY”

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji