5 największych błędów, jakie możesz popełnić organizując wieczór panieński

Zastanawiasz się jak przygotować wieczór panieński dla swojej najlepszej przyjaciółki? Nasz artykuł Ci pomoże!

  • Muzyka i atrakcje

Organizacja wieczoru panieńskiego to, wbrew pozorom, duża odpowiedzialność, która spada przeważnie na świadkową przyszłej Panny Młodej. Jeśli staniesz niedługo przed tym ważnym zadaniem lub sama wkrótce wychodzisz za mąż i chcesz przestrzec swoją przyjaciółkę, koniecznie przeczytaj, jakich błędów unikać. Dzięki naszym poradom Wasza impreza będzie niezapomniana i to w dobrym znaczeniu tego słowa.

  •  Organizacja „na ostatnią chwilę”
zapisz
Nauki przedmałżeńskie

Nie ma nic gorszego niż wieczór panieński organizowany „na szybko”, dzień czy dwa przed
planowaną datą imprezy. Jeśli zabierzesz się za ustalanie szczegółów spotkania tak późno, nie ma szans żeby wypadło ono dobrze, chyba ze jesteś prawdziwą mistrzynią szybkiego rozwiązywania problemów i gaszenia pożarów. Istnieją też nikłe szanse, że przyszła Panna Młoda nie zorientuje się, iż impreza wyprawiana na jej cześć jest bardziej improwizowana niż pieczołowicie dopracowana przez jej najbliższe przyjaciółki. Inną wadą późnej organizacji jest trudność w zebraniu wszystkich zaplanowanych gości. Część osób mogłaby dojść do wniosku, że brak szczegółowych informacji oznacza, że wieczór panieński nie odbędzie się jednak w danym terminie i zaplanować sobie ten dzień inaczej. Lepiej więc uniknąć kryzysu i zacząć myśleć nad imprezą z odpowiednim wyprzedzeniem.

  •  Brak pomysłu

Kolejnym znaczącym błędem, który może wpłynąć na ostateczne wrażenia z wieczoru
panieńskiego jest brak konkretnego pomysłu na jego spędzenie. Tego rodzaju impreza nie może zostać potraktowana jak każda inna domówka czy wyjście na miasto. Jej przebieg powinien być dopasowany do upodobań przyszłej Panny Młodej i sprawić, aby poczuła się wyjątkowo. Przykładowe pomysły na wieczór panieński to wyjście do klubu, nauka tańca, bowling, SPA, babski wieczór w domu czy weekendowy wypad w góry lub nad jezioro. Oprócz tego, co będziecie robić, konieczne jest ustalenie motywu przewodniego imprezy, dzięki któremu dobierzecie odpowiednie dekoracje i akcesoria dla dziewczyn. Atrakcyjne i często wybierane opcje to wieczór panieński w stylu hawajskim, pin­up, impreza z wykorzystaniem motywu zebry, panterki, czy nauk przedmałżeńskich.

zapisz
Nauki przedmałżeńskie – słomka,

 

  • Zbyt sztywny harmonogram

Paradoksalnie, nie tylko brak organizacji może okazać się problemem w czasie przygotowań do wieczoru panieńskiego, ale także zbyt sztywno ustalony harmonogram. Wiele dziewczyn narzeka po panieńskiej imprezie, że nie ma nic gorszego, jak przerwanie zabawy w momencie, kiedy zaczęła się ona dobrze rozkręcać. Taka sytuacja ma miejsce, jeśli po godzinie czy dwóch trwania before party, główna organizatorka ogłasza konieczność opuszczenia domu czy mieszkania w ciągu najbliższych minut, bo na konkretną godzinę zarezerwowane są inne atrakcje – limuzyna czy loża w klubie. Czasami takie rozwiązanie może spowodować, że atmosfera po prostu „siądzie”, zwłaszcza jeżeli nie wszystkie zaproszone na imprezę dziewczyny się znają. Warto więc dokładnie przemyśleć plan wieczoru i dopasować go do zaproszonych gości.

zapisz
Rezerwacja wieczór panieński w stylu Glam Diva,

 

  • Zszokowana teściowa

Niezbyt często, ale jednak zdarza się, że Panna Młoda życzy sobie, aby na jej wieczór panieński została zaproszona mama oraz przyszła teściowa. Przeważnie są one obecne na pierwszej, bardziej oficjalnej części imprezy a później koleżanki zabierają główną bohaterkę wieczoru na kolejne atrakcje. Jeżeli na organizowanej przez Was panieńskiej imprezie również mają znaleźć się osoby ze starszego pokolenia, pamiętajcie aby koniecznie powstrzymać się od opowiadania zbyt pikantnych żartów i anegdot z życia Panny Młodej, wręczania jej prezentów, które mogłyby zostać uznane za niestosowne czy ustawiania w widocznych miejscach erotycznych gadżetów. Mogłyby one nie tylko zszokować wiadome osoby, ale też zawstydzić Waszą przyjaciółkę, która niekoniecznie będzie miała ochotę włączać wibrator przy przyszłej teściowej.

zapisz
Pudełeczko na prezencik panieński w stylu Glam Diva, http://www.pinkdrink.pl/

 

  •  Brak rezerwacji

Niewątpliwym błędem w organizacji wieczoru panieńskiego jest również niedopilnowanie tego, czy w wybranym klubie będzie dla Was miejsce. Obojętnie, czy wybieracie się na miasto czy planujecie spędzić noc w innych okolicznościach – szkole tańca, domku nad jeziorem czy SPA, należy zarezerwować termin i dopełnić wszystkich niezbędnych formalności. Katastrofą byłoby, gdybyście całą grupą, z Panną Młodą na czele musiały błąkać się po ulicach w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca na dalszą część wieczoru.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

PinkDrink.pl Szkoły tańca

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!