15 zachwycających bukietów ślubnych vintage

Bukiet śluby i kwiaty to jedne z tych elementów ślubu i wesela, którymi doskonale możemy podkreślić jego charakter. Jak powinien wyglądać idealny bukiet ślubny w stylu vinatge? Zobaczcie 15 najpiękniejszych kompozycji i poznajcie kilka praktycznych wskazówek!

Jaki kolor bukietu ślubnego vintage? 

fot. Josh Gruetzmacher via ruffledblog.com, The Nichols via stylemepretty.com, Maree Wilkinson via lovemedo.co.nz, Susan Stripling

Ślub w stylu vinatge to przede wszystkim delikatne, pastelowe i pudrowe barwy: przybrudzony róż, ciemny fiolet, brązy i zielenie. To te kolory powinnaś wziąć pod uwagę komponując swoją ślubną wiązankę. Możesz je dowolnie mieszać i zestawiać. Bukiet ślubny w stylu vinatge nie jest bowiem jednorodny kolorystycznie.

Jakie kwiaty do bukietu ślubnego vinatge? 

fot. Jo Bartholomew via chicvintagebrides.com, Jonathan Ong via ruffledblog.com, Leah Kua via stylemepretty.com, Kristyn Hogan via stylemepretty.com

Do bukietu ślubnego w stylu vintage idealnie sprawdzą się delikatne i romantyczne peonie, biało-czarne anemony czy nieśmiertelne róże. Zarówno te w delikatnym różu, jak i intensywnym odcieniu bordo, który nada wiązance wytwornego charakteru.

Świetnym rozwiązaniem podkreślającym charakter ślubu stylizowanego na lata 20. XX wieku będzie bukiet ślubny złożony z polnych kwiatów. Nazrywane na łące margerytki stokrotki czy niezapominajki przewiązane wstążka z koronki będą się prezentować szalenie romantycznie.

Detale tworzą styl

fot. White Loft Studio via beautifuldaysevents.com, Ben Yew Photography via stylemepretty.com, Sebastian Gryszpanowicz, via magnoliarouge.com

To drobne elementy tworzą klimat całości. Zadbajcie więc o to, aby przy bukiecie ślubnym vinatage znalazły się ozdobne broszki (to z nich może być w całości wykonana Wasza wiązanka), sznury pereł, pióra. To w wersji glamour. W wersji romantycznej sprawdzi się kamea na koronkowej rączce bukietu czy sizalowy sznurek, który przewiąże łodygi.

Zobacz również: “Oryginalne bukiety ślubne: broszki, materiał, guziki, pióra…”

fot. via mimosaflowers.com, Sarah Maren, Remember When Vintages via etsy.com

Zobacz również: “Stylizacja ślubna vintage dla Młodej Pary”

 

Skomentuj artykuł

Jak wybrać bukiet ślubny? 5 kroków, które pomogą Ci wybrać idealny bukiet!
Jak wybrać bukiet ślubny? 5 kroków, które pomogą Ci wybrać idealny bukiet!
Bukiet ślubny to nieodłączny element stylizacji Panny Młodej. Choć nie jest najważniejszy, to kobiety planują go na długo przed ślubem, ponieważ to on domyka cały wygląd, stanowi "wisienkę na torcie". Jakie możliwości mamy wybierając bukiet ślubny, kiedy chcemy zrezygnować z tradycyjnych róż?
15 pomysłów na kok do ślubu: rozważna czy romantyczna?
15 pomysłów na kok do ślubu: rozważna czy romantyczna?
Zobacz najpiękniejsze fryzury ślubne na 2019 rok. Wysoko upięte koki ślubne i te nieco bardziej roztrzepane.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji