15 sprawdzonych sposobów na ubarwienie swojego ślubu i wesela

Ślub to przede wszystkim biel sukni panny młodej. Niemniej jednak, najnowsze trendy nie ograniczają się tylko do tego koloru i proponują istne szaleństwo kolorystyczne. Jak sprawić, by Wasz ślub nie był czarno-biały, jak nadać mu kolorów? Oto kilka sprawdzonych sposobów:

1. Kolorowe drinki. 

Fot. Katie Scott Via swoonbykatie.com

Barmani nie znają ograniczeń przy tworzeniu kolorowych i smacznych napojów (zarówno alkoholowych jak i bezalkoholowych). Barmani na wesele cieszą się w Polsce dużą popularnością, o czym pisaliśmy w tym artykule.

2. Kolorowy bukiet panny młodej.

Tutaj nie ma żadnych ograniczeń. Nawet, gdy w danym sezonie konkretne odmiany kwiatów nie są dostępne, można się skusić na alternatywny bukiet: z papieru, broszek czy muszli.

3. Kolorowe dekoracje sali weselnej.

Źródło: Magia Dekoracji

Dekoracje sali weselnej powinny być bardzo przemyślane, bo to tam spędzicie większość czasu w tym dniu. Powinny być spójne, zarówno pod względem tematycznym jak i kolorystycznym. Dekoracje warto dobrać do konkretnego wnętrza, bo dekoracje z zabytkowego miejsca mogą się nie sprawdzić na nowoczesnej sali weselnej.

4. Stylizacja pana młodego i świadków.

fot. Weddings by Sasha Gulish, Catherine Hall Studios, m three studio, Branches

Wielu panów młodych lepiej poczuje się w trampkach niż lakierkach, a cały dzień w sztywnym uniformie najzwyczajniej go przeraża. Warto wówczas pomyśleć o niezobowiązujących akcentach, jak kolorowe skarpetki czy oryginalne dekoracje butonierek.

5. Kolorowe paznokcie panny młodej.

Źródła: Samantha Maber via Inspired by This (lewe) i Katherine O’Brien via Project Wedding (prawa)

Szczegół, niemal niewidoczny z daleka, ale na tle białej sukni przyciąga uwagę. Więcej o kolorowych paznokciach i dopasowaniu ich do innych elementów ślubnej stylizacji pisaliśmy tutaj.

6. Kolorowe balony na sali weselnej.

Balony wracają na sale ślubne, w nowej, odświeżonej formie. Są piękne, perłowe i w rozmaitych kształtach. Balony na weselu potrafią wyglądać bardzo elegancko.

7. Tradycyjny szampan z odrobiną koloru.

Źródło: blog.theknot.com

Tradycyjny szampan można zastąpić czerwonym (młode wino musujące), bądź do szampana dodać owoce, które go nieco zabarwią.

8. Suknia ślubna nie musi być biała…

Źródło: stephaniejamescouture.com

… ale może mieć też kolorowe akcenty, jak np. halka, którą możesz sama zabarwić.

9. Kolorowe confetti.

Fot. Megan and Seth Photography Via theknot.com

Zamiast ryżu i monet (ryż wpada we włosy panny młodej, a monety mogą być niebezpieczne) można rzucać kolorowym confetti, bądź pięknymi płatkami róż czy kolorowymi, filcowymi pomponikami!

10. Kolorowe sukienki druhen.

Fot. David Kendrick

Więcej niż jedna świadkowa? Sukienki to jeden z poważniejszych problemów, z jakim spotkasz się w przypadku posiadania kilku druhen. Kolorowe suknie ubarwią całą uroczystość, dlatego warto pomyśleć o takim wyborze. Zobacz więcej pomysłów na kolorowe sukienki dla druhen.

11. Słodki bufet.

Fot. Anneli Marinovich Photography

Słodycze, owoce i ciasta to istna gra kolorów! Słodki stół na weselu można pięknie udekorować, nadać mu indywidualnego charakteru. Wiele firm cukierniczych ma słodkie stoły w swojej ofercie.

12. Winietki ślubne.

Źródła od lewej: bp.blogspot.com, trouwplaza.be, asubtlerevelry.com

Winietki mogą występować w formie małych karteczek- wizytówek z danymi gościa. Mogą także przyjąć bardziej kreatywną formę, jak bukiecik kwiatów, owoc czy figurka origami.

13. Kolorowy sweterek panny młodej.

Kolorowe bolerka i sweterki wyglądają bardzo uroczo i skutecznie przełamują ślubną biel.

14. Kolorowa księga gości.

Fot. Kreatywny Ślub Blog

Najbardziej kolorowe będą księgi gości malowane farbkami, zazwyczaj przy użyciu palców. Gości mogą odbić linie papilarne jednego palca na obrazie, tworząc kolorowe drzewko szczęścia.

15. Kolorowe buty.

Źródło: weddings-engagement.com

Kolorowe buty to wybór bardzo praktyczny, ponieważ można je nosić także po ślubie. I wyglądają bardzo uroczo, prawda?

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Letnia edycja targów Off Wedding! Nie możesz tego przegapić!
Letnia edycja targów Off Wedding! Nie możesz tego przegapić!
Dodatkowo podczas naszego eventu konsultanci ślubni opowiedzą o nietypowych atrakcjach ślubnych i ceremoniach tematycznych, a celebranci o ślubach humanistycznych. A wszystko to w plenerowej, piknikowej atmosferze i przy dobrej kawie!
Ślub w dobrym stylu. Wywiad z Magdaleną Łukasz z firmy Wionek Woniaczka
Ślub w dobrym stylu. Wywiad z Magdaleną Łukasz z firmy Wionek Woniaczka
Ślub przyszłości? Może na Marsie? Ale schodząc na Ziemię, dziś świat się tak szybko zmienia, trendy się zmieniają, wymagania się zmieniają... Być może zabrzmię ckliwie, ale mam nadzieję, że jedno się nie zmieni: szczere uczucie łączące parę, dzięki któremu chcą spędzić całe życie razem i decydują się je zapieczętować pięknym momentem, jakim jest ślub.
Znajdź weselne inspiracje na krakowskich Targach Młodej Pary!
Znajdź weselne inspiracje na krakowskich Targach Młodej Pary!
Znajdźcie inspiracje i zaplanujcie wesele z głową pełną pomysłów! Pomysłów, które znajdziecie już 1 października w czasie krakowskich Targów Młodej Pary. Wejdźcie na stronę wydarzenia i zarezerwujcie swoje miejsca, aby poczuć klimat tego najważniejszego dnia w Waszym życiu!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji