• Magazyn
  • Wesele
  • 10 najgorętszych trendów w tortach ślubnych na rok 2018

10 najgorętszych trendów w tortach ślubnych na rok 2018

Od kwiecistych boho, po metal i marmur. Tort ślubny jest żelaznym punktem programu każdego wesela - atrakcją, na którą czekają wszyscy. Odpowiednio dobrany do stylu i temperamentu Państwa Młodych zachwyci gości i będzie pyszną ozdobą przyjęcia. Specjalnie dla Was przygotowałyśmy zestawienie dziesięciu najgorętszych trendów nadchodzącego sezonu ślubnego.

  • Wesele
  • Trendy
  • Sponsored
  • 2017
  • 2018
zapiszAutorstwa Shebeko
Autorstwa Shebeko

Od kwiecistych boho, po metal i marmur. Tort ślubny jest żelaznym punktem programu każdego wesela – atrakcją, na którą czekają wszyscy. Odpowiednio dobrany do stylu i temperamentu Państwa Młodych zachwyci gości i będzie pyszną ozdobą przyjęcia.Specjalnie dla Was Magdalena Koszyk z cukierni Niebieskie Migdały z Warszawy przygotowała zestawienie dziesięciu najgorętszych trendów nadchodzącego sezonu ślubnego wraz z garścią przydatnych porad dotyczących każdego z nich

1.  Torty niczym płótno malarskie

Trend ten zapowiada się jako najgorętszy w nadchodzącym sezonie ślubnym. Może przybierać najróżniejsze formy: od abstrakcyjnych efektów akwarelowych, przez ręcznie malowane kwiaty czy liście, aż po efekt witrażu. Dobrym pomysłem, będzie nawiązanie motywem tortu do papeterii czy zaproszeń ślubnych. Należy jednak pamiętać, że ozdobny charakter malarskiej dekoracji wymusza uspokojenie geometrii tortu. Nikt bowiem nie chce, przekroczyć cienkiej granicy kiczu.

zapiszNiebieskie Migdały
Niebieskie Migdały

2. Metaliczne torty

Trend wykorzystania srebra, złota, ale przede wszystkim miedzi daje nam pełne spektrum możliwości. Od cekinów, płatków, przemazań pędzlem aż po jednolity kolor. Metaliczne dodatki idealnie dopełnią kompozycje minimalistyczne i geometryczne. Jadalne 24k złoto czy jadalne srebro w płatkach są równie efektowne jak kosztowne. Opcja budżetowa złoceń barwnikami nie zawsze zapewni nam spodziewany efekt, o czym warto pamiętać decydując się na tego typu realizację.

zapiszNiebieskie Migdały
Niebieskie Migdały

3. Geometria przede wszystkim

Dla tych, którzy cenią sobie współczesny design i geometrię będzie to strzał w 10tkę. Trójkąty, kwadraty, czy sześciokąty zdecydowanie wygrają w przyszłym sezonie z tzw. polka dot czyli groszkami na torcie. Trend przejawia się zarówno w dekoracjach jak i samym kształcie tortu.

zapiszNiebieskie Migdały
Niebieskie Migdały

4. Torty tonące w falbanach

Torty sprawiające wrażenie lekkich, skomponowanych wiatrem. W nadchodzącym sezonie odchodzi się od powtarzania motywu na całej wysokości tortu na korzyść jednego, dopracowanego, ozdobnego piętra. Falbany układające się w kształt rozet nadają wyjątkowo oryginalny i elegancki wygląd tego typu tortu.

zapiszNiebieskie Migdały
Niebieskie Migdały

5. Naked cake  – nagi tort

Bardzo modne obecnie nagie torty, w których widać warstwy ciasta i kremu. Obecne od kilku sezonów torty, ewoluują w kwestii dodatków. Ozdobione zielonymi liśćmi i kwiatami, sukulentami, jak również świeżymi owocami czy gałązkami. Płatki jadalnego złota lub srebra dodają szyku i niewymuszonej elegancji. W opcji z tzw. dripem – ściekającą polewą –  uzyskamy bardziej sielski charakter. Pamiętajcie, aby zwrócić uwagę, że wszystkie żywe kwiaty muszą być odpowiednio zabezpieczone, tak, aby soki z roślin nie przeniknęły do ciasta.

zapiszNiebieskie Migdały
Niebieskie Migdały

6. Torty musowe –  glasarze i mchy

Idealna alternatywa dla osób, które zamiast kroić ciasto, wolą wyporcjowane mini torciki. Podczas, gdy torty z muffinek powoli wychodzą z mody, pojawia się trend wyjątkowy i ekstrawagancki. Glasarze pokryte błyszczącą i odbijającą otoczenie polewą czy eleganckie matowe tort pokryte „efektem mchu”? Decyzja należy do Was.

zapiszNiebieskie Migdały
Niebieskie Migdały

7. Torty jak marmury i minerały

Rozwiązanie dla wszystkich znudzonych klasycznym białym tortem z perełekami czy koronami. Jadalne kryształy z kandyzowanego cukru, płatki jadalnego złota i powstaje rękodzielnicze dzieło sztuki.Poza tortami – minerałami, pokrewnie pojawiły się torty marmury. Łączone z motywem geometrycznym, najczęściej z metalami lub minerałami. Wybierając taki właśnie tort, możecie być pewni, że zrobi niesamowite wrażenie na Waszych gościach. Decydując się na tego typu trend, musimy mieć świadomość, że nie nadaje się on do małych i niskich tortów. Podwojone wysokości „klasycznych” pięter są tu wręcz niezbędne.

zapiszNiebieskie Migdały
Niebieskie Migdały

8. Torty z jadalnymi cukrowymi i papierowymi kwiatami

Kwiaty na torcie wydają się pomysłem dość klasycznym. A jeśli zamiast żywych kwiatów zastosujemy takie z papieru jadalnego lub lukru? Wówczas wymarzone czerwocowe piwonie zakwitną na naszym październikowym weselu bez najmniejszego problemu. Kwiaty wyglądające jak prawdziwe, kwiaty ombre, złocenia. Tutaj wszystko jest dozowlone.

zapiszNiebieskie Migdały
Niebieskie Migdały
zapiszNiebieskie Migdały
Niebieskie Migdały

9. Torty ombre

Efekt ombre z sukcesem zagościł wśród tortów ślubnych już jakiś czas temu. Może być łączony z innymi trendami, dzięki czemu daje nam całe spektrum możliwości. Ideą tortów ombre jest gradacja kolorów czy w obrębie gamy kolorstycznej jak od różu do bieli czy z przejściami tonalnymi między różnymi kolorami. Styl ten idealnie łączy się z trendem geometrycznym i akwarelowym.

zapiszNiebieskie Migdały
Niebieskie Migdały

10. Awangardowe torty betonowe

Jedna z naszych najodważniejszych propozycji. Torty w stylu australijskim są kwintesencją współczesnej awangardy. Torty w eleganckiej czerni czy szarości przełamują stereotypy o jedynym słusznym kolorze – białym. Czekoladowe, abstrakcyjne ozdoby – rzeźby idealnie łączą surowość betonu i metalu. Dodatki w postaci makaroników czy kwiatów ocieplą bardzo minimalistyczną bryłę tortu.

zapiszNiebieskie Migdały
Niebieskie Migdały

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Niebieskie Migdały Tort weselny

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!