• Magazyn
  • Wsi spokojna, wsi wesoła, czyli rustykalne wesele krok po kroku

Wsi spokojna, wsi wesoła, czyli rustykalne wesele krok po kroku

Jeśli marzy wam się magiczne wesele w urokliwym wiejskim dworku, to Zankyou i Weselne Czary Wedding Planner przygotowało dla was mały przewodnik po organizacji tego niezwykłego dnia.

  • Wesele
  • Sponsored

Kiedy rozpocząć organizację wesela?

 

Masz już pierścionek zaręczynowy i nie wiesz co dalej? Z założenia przyjmuje się, że ślub i wesele organizuje się 12-18 miesięcy od zaręczyn, jednak w dzisiejszych czasach jest to decyzja bardzo indywidualna. A jak krok po kroku zorganizować ślub i wesele, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik, a przy okazji abyście Wy jako przyszli małżonkowie nie zwariowali w gąszczu formalności, papierologii i ślubnych inspiracji?

¨Pierwsze od czego powinnaś lub też z narzeczonym powinniście zacząć to inspiracje.¨ – wspomina Weselne Czary Wedding PlannerWarto poświęcić na to na przykład weekend, aby z lampką dobrego wina w ręku przeglądać strony internetowe, Instagrama lub Pinteresta w poszukiwaniu inspiracji.

Kiedy tablice na Pintereście zaczną się wypełniać, a w Twojej głowie zacznie się kształtować wyobrażenie tego pięknego dnia, wówczas możecie przejść do drugiego kroku, jakim jest wizja ślubu i wesela. To tylko tak strasznie brzmi, jednak z rzeczywistości jest to nic innego, jak wypisanie rzeczowników i przymiotników związanych z wyobrażeniem dnia twojego ślubu i wesela. Można to zrobić w notatniku, kalendarzu lub po prostu na luźnej kartce, jednak warto zachować te zapiski, aby w trakcie planowania i organizowania ślubu móc wrócić do tego pierwszego wyobrażenia.

A kiedy inspiracje zostaną zebrane, wizja określona, to przychodzi czas na podjęcie pierwszych decyzji. Niewątpliwie dla mnie najważniejszą rzeczą jest wybór daty, ponieważ w wielu przypadkach jej wybór będzie determinował inne elementy planowania, jak wybór sali oraz głównych i kluczowych podwykonawców (tutaj głównie rzecz dotyczyć będzie dostępności terminów).

Drugą najważniejszą decyzją, jaką należy podjąć na samym początku jest budżet. Musicie zastanowić się jak najszybciej nad jego wysokością oraz skąd tak naprawdę pozyskacie pieniądze na finansowanie ślubu i wesela (jeśli zakładamy, że nie macie wystarczających oszczędności). Nikt Wam nie każde rozplanowywać budżetu na tym etapie, jednak warto na samym początku wiedzieć jaką kwotą będziecie mogli operować przez cały okres planowania i w jakich pieniądzach chcecie się ostatecznie zmieścić.

Przy okazji budżetu możecie zastanowić się nad wstępną listą gości lub też orientacyjnie określić ile w ogóle osób chcecie zaprosić. To także ułatwi Wam poszukiwanie odpowiedniej sali na Wasze przyjęcie oraz pozwoli wstępnie oszacować jaka część budżetu zostanie przeznaczona na tzw. talerzyk.

W tym momencie macie już inspiracje, wizje, datę oraz wstępną wysokość budżetu. Dopiero teraz moim zdaniem możecie przejść do prawdziwego planowania i organizowania ślubu, czyli podejmowania wiążących dla Was decyzji, czyli organizacji ślubu i wesela marzeń.

Jak zorganizować wesele w stylu rustykalnym?

Zacznijmy od wyboru idealnego miejsca. W Polsce jest bardzo mało miejsc typowo rustykalnych, jednak kilka z nich oczywiście można znaleźć. Wyruszając na poszukiwania lokalu powinniście zwracać uwagę na to, aby na pierwszy rzut oka miejsce to przywodziło na myśl wiejską chatę – może to być podmiejski dawny dworek, odrestaurowana stodoła, folwark, ranczo, karczma czy drewniana chata na wsi. Najlepiej będzie jeśli wnętrze będzie drewniane, surowe, bez zbędnych dodatków i udziwnień, a jeśli będziecie mieli duży problem ze znalezieniem idealnego miejsce, to zawsze możecie zdecydować się po prostu na namiot z drewnianymi podestami najlepiej w otoczeniu łąki, lasu, czy jeziora.

A co z miejscem ceremonii? Możecie zdecydować się na ślub plenerowy, który możecie zorganizować w otoczeniu wybranego lokalu, jeśli będą do tego odpowiednie warunki, np. lokal posiada ogród, park lub też graniczy bezpośrednio z lasem. A co jeśli zdecydujecie się na ślub kościelny? W takich sytuacjach zwyczaj ceremonia zaślubi odbywa się w małym wiejskim Kościółku gdzieś na uboczu, daleko od miejskiego zgiełku.

Podobnie będzie z sesją zdjęciową w stylu rustykalnym – wybierając się na zdjęcia postawcie na naturalne środowisko – las, polanę, pole z belami siana, czy też plażę nad dzikiem jeziorem. Pamiętajcie, że im bliżej natury będziecie, tym efekty stylu rustykalnego będzie lepiej osiągnięty.

Na sukces dnia ślubu pracuje zawsze wiele osób, a dobry team ślubny to podstawa, abyście mogli w spokoju i bez zbędnego stresu przeżyć ten wielki dzień. Zatrudniając wedding plannera będziecie mieć pewność, że zebrana grupa osób i firm będzie profesjonalna, będzie umiała ze sobą współpracować i że Wasz team zrobi wszystko, aby ten dzień był magiczny i zapamiętacie go na długie, długie lata.

Prezentowane zdjęcia to efekt pracy wspaniałego teamu #BetterTogether: organizacja i koordynacja: Weselne Czary Wedding Planner, organizacja i florystyka: “U Esy Floresy”, miejsce: Dzikie Róże, fotograf: Danuta Photography, Modelka: Sara Woś, Model: Piotr z agencji SPOT Management, Drugi fotograf/backstage: Justyna Pruszyńska, Suknie: Ochocka Atelier, Papeteria: Drukarnia KAW, Torty: Pastelova Pracownia, Makijaż: Ready 2 go – Makeup Studio, Fryzura: Studio 84, Lody: Mint Cafe, Napis neonowy: Literowe Inspiracje, Kryształy i szkło: Huta Szkła Kryształowego JULIA, karykatury na podziękowania dla rodziców: Katarzyna Joanna Rita Najberg Art of Najberg, Biżuteria: Salon Jubilerski “Diamante”.

 

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Weselne Czary Wedding Planner Konsultanci ślubni

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!

Wsi spokojna, wsi wesoła, czyli rustykalne wesele krok po kroku