• Magazyn
  • Przepis na idealną sesję ślubną, czyli przewodnik po arkanach zawodu z Przemysławem Białkiem

Przepis na idealną sesję ślubną, czyli przewodnik po arkanach zawodu z Przemysławem Białkiem

Sesja ślubna to trudna sztuka, wymagająca cierpliwości i talentu. Zapraszamy do lektury krótkiego przewodnika po najważniejszych jej elementach, który Zankyou przygotowało wraz z Przemysławem Białkiem.

  • Sesja zdjęciowa
  • Sponsored

Sesja ślubna to jeden z nieodłącznych elementów przygotowań do wielkiego dnia. Nic dziwnego – to najbardziej reprezentacyjna część, która nie tylko ozdobi zaproszenia rozesłane do gości weselnych, ale również będzie się pięknie prezentowała na kominku naszego wspólnego gniazdka, gdzie będzie jeszcze przez wiele lat napawała nas dumą i radością na myśl o tamtym pięknym dniu. To jest, oczywiście, o ile będzie dobrze zrobiona!

Jaka jest różnica między sesją z prawdziwego zdarzenia wie każdy, kto choć raz porzucił aparat w telefonie i podjął się stworzenia czegoś bardziej skomplikowanego – ilość elementów składowych może początkującego amatora fotografii przyprawić o zawrót głowy. A które z tych jakże ważnych czynników są najważniejsze przy tworzeniu sesji ślubnej? Poznaliśmy odpowiedź dzięki Przemysławowi Białkowi, profesjonaliście z pasją i wieloletnim doświadczeniem.

Najpierw kwestie techniczne – światło. Jak sam mówi Przemysław Białek, jest to najważniejszy element dobrego zdjęcia. O tym jak trudno uchwycić odpowiednie natężenie i kąt padania, wie każdy fotograf i każdy amator, którego zdjęcia zostały zniszczone przez nieodpowiednie światło. To kwestia pory dnia, dobrego miejsca i odpowiedniego ustawienia się – i to wszystko musi współgrać, jeśli chcemy stworzyć zdjęcie idealne!

Po drugie – kadr, czyli, jak mówi Przemysław, “zamknięcie obrazu w pewniej przestrzeni tak aby wzrok trafiał w sedno zdjęcia“. Niewątpliwe wyzwanie techniczne, odpowiednie kadrowanie pomoże uniknąć rozpraszających elementów na zdjęciu, które mogłyby odwrócić uwagę od pary młodej. Każdy z nas ma takie swoje zdjęcie, na którym większą uwagą widzów cieszy się drzewo, pies, ciocia z fikuśnym nakryciem głowy lub cokolwiek innego  – a w fotografii ślubnej jest to nie do pomyślenia!

Miejsce na sesję również nie może być przypadkowe – z jednej strony powinno delikatnie współgrać z przesłaniem i stylem sesji, a z drugiej nie powinno odciągać uwagi od młodej pary. Otoczenie musi być naturalne i romantyczne, delikatnie wpasowujące się w klimat i w pałającą ze zdjęć miłość.

Kiedy już uporamy się z kwestiami technicznymi, pozostaje nam najważniejsze – zakochani! To oni są sednem całej sesji, spoiwem bez którego wszystkie powyższe elementy to tylko elementy! Emocje między zakochanymi powinny być widoczne w każdym ujęciu, każdej pozie, każdym geście, każdej sekundzie uwiecznionej na zdjęciach. Miłość powinna emanować z każdego zdjęcia – tak jak z każdej chwili spędzonej wspólnie!

Jeśli jesteście zainteresowani, zapraszamy do zapoznania się z ofertą Przemysława Białka, dzięki któremu powstał ten krótki przewodnik po annałach sztuki fotograficznej.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Przemysław Białek Fotograf ślubny

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!

Przepis na idealną sesję ślubną, czyli przewodnik po arkanach zawodu z Przemysławem Białkiem