Najsłodsze stoły ze słodkościami na wesele 2018!

Wiejskie stoły organizowane są już od wielu lat, ale obecnie coraz bardziej popularne stają się słodkie stoły. My dzisiaj mamy dla Was wspaniałą inspirację na właśnie słodkie stoły. Nie możecie tego przegapić! Zapraszamy serdecznie na tę pyszną przygodę!

  • Wesele
  • Polecane
  • Sponsored
  • 2018

Kiedy Para Młoda organizuje swoje wesele, to zwraca uwagę na wiele elementów- wszystko musi przyciągać Bliskich i sprawiać, że zapamiętają akurat to a nie inne wesele na długo. Wiejskie stoły organizowane są już od wielu lat, ale obecnie coraz bardziej popularne stają się słodkie stoły. My dzisiaj mamy dla Was wspaniałą inspirację na właśnie słodkie stoły. Nie możecie tego przegapić! Zapraszamy serdecznie na tę pyszną przygodę!

Słodkie stoły, zwane też candy barami, na stałe zagościły na naszych weselach spychając na dalszy plan inne weselne atrakcje. Ale pod kątem słodkiego bufetu nie kryją się tylko słodkości! Jest to sztuka, prawdziwa aranżacja kolorów i kształtów, które tak samo dobrze wyglądają jak i smakują.

Trend na słodkie stoły – jak wiele innych trendów – przywędrował do nas zza oceanu, ale tak nam się spodobał, że został z nami na dłużej. I całe szczęście! Czemu z własnej woli mielibyśmy się pozbawiać czegoś, co cudownie smakuje, pięknie wygląda i do tego jeszcze może idealnie podkreślać motyw przewodni wesela? Słodkie stoły są tak piękne, ponieważ są spójne kolorystycznie– nic na nich nie znalazło się przez przypadek. Jeżeli zdecydujesz się na konkretny kolor lub motyw na weselu, to będzie Ci łatwiej dobierać słodkości na stół. Przykładowo, jeżeli zdecydujesz się na grennery, to nie kupuj kolorów Mmsów, tylko wybierz te brązowe, a żelki kup tylko zielone. Wspaniale sprawdzają się słodkie stoły utrzymane w pastelowych kolorach- wyglądają niczym wystawa z najlepszej cukierni. Jeżeli jednak zdecydujesz się na stół utrzymany w żywych odcieniach (ponieważ takie pojawiają się na Twoim weselu), to on też będzie wyglądał naprawdę dobrze.

Pamiętaj, że na swoim słodkim stole możesz zawrzeć naprawdę wiele elementów. Przede wszystkim warto jest zwrócić uwagę na to, żeby były one niewielkie. Tylko takie drobiazgi będą prezentowały się uroczo. Poza tym warto jest zwrócić na to uwagę ze względów praktycznych- coś takiego będzie łatwiej chwycić w palce, zjeść i dalej brać udział w zabawie. Im mniejsze słodkości tym lepiej.

Zamiast kłaść całą blachę ciasta na stół, pokrój je na malutkie kawałeczki, połóż na małych talerzykach lub papierowych serwetkach. Pamiętaj także o tym, że kawałków wcale nie musi być tyle samo ile gości. Nawet będzie lepiej jak ich będzie mniej- nie warto słodkiego stołu przeładowywać, nie można zaburzyć tej cudownej harmonii, jaka na nim panuje. Za to im więcej naczyń, tym lepiej.

Zamiast stawiać na słodkim stole jeden, wielki pojemnik z ciasteczkami, zdecyduj się na dwa mniejsze i ustaw je na przeciwległych końcach stołu. Zwróć również uwagę na to, żeby nie przeładować naczyń. Lepiej jest cukierki poukładać płasko na paterze niż układać z nich stosik. Stół nie będzie swoim wyglądem zapierał tchu w piersiach, jeżeli postawicie na nim tylko płaskie patery i słoiki.

Mieszajcie ze sobą wszystkie kształty naczyń! Im bardziej wymyślne naczynie tym lepiej. Wykorzystaj słoiki różnych kształtów i wielkości, wazony, okrągłe naczynia, patery, talerze, łyżeczki itp. Tam, gdzie jest to konieczne, nie zapomnij o łopatkach i szczypcach, aby gości mogli nałożyć sobie słodycze na talerzyki.

Podpisz słodkości! Przy takiej ilości różnego rodzaju smakołyków warto jest je podpisać, aby goście wiedzieli czego się spodziewać, biorąc daną rzecz na swój talerzyk. Wybierz jednakowe, pasujące stylem winietki i napisz, co jest czym.

Jeżeli chodzi o to, co położysz na swoim stole, to ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Wybierz to, co lubisz lub, co ładnie wygląda na stole. Mogą się tam znaleźć: ciasta, mini torciki, deserki w kubeczkach, pralinki, cukierki, pięknie ozdobione mufinki (tak zwane cupcakes), pączki, pianki, bezy, ptysie, eklerki, draże, MM’s, żelki, lizaki, makaroniki (makaroniki to kruche ciasteczka przyrządzone na bazie migdałów, przekładane są kremami na bazie mascarpone), koktajle z rurką, kremy na łyżeczkach.

Naprawdę warto jest się zdecydować na słodki stół na swoim weselu- to wspaniała atrakcja, nie tylko dla najmłodszych! W końcu każdy z nas ma w sobie wewnętrzne dziecko. Dlatego zachęcamy Cię do stworzenia na Twoim weselu takiego właśnie candy baru. Mamy nadzieję, że nasza galeria będzie dla Ciebie inspiracją.

Autorka zdjęć stołów ślubnych: Karolina Smieja Photography

 

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Karolina Smieja Photography Fotograf ślubny

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!