• Magazyn
  • Miłość bez granic, czyli wesele i ślub międzynarodowy z Winsa Wedding Planners

Miłość bez granic, czyli wesele i ślub międzynarodowy z Winsa Wedding Planners

Sam ślub, z całym ogromem wymagań organizacyjnych, potrafi być wyzwaniem. Szczególnie kiedy połowa gości przybywa z drugiego końca świata! Razem z Winsa Wedding Planners przygotowaliśmy poradnik, o czym należy pamiętać podczas tej wyjątkowej uroczystości.

  • Ślub międzynarodowy
  • Sponsored
  • Polska

Miłość potrafi czynić cuda, leczyć najgorsze rany, ale przede wszystkim nie zna granic ni kordonów – to wszystko wiemy! Czasem jednak niezwykłe właściwości tego pięknego uczucia mogą wpędzić nas w organizacyjny kłopot – na przykład wtedy, gdy połączy ono dwoje ludzi z różnych kultur i państw, a wesele przecież trzeba wyprawić!

Kłopot ten stanął już na drodze wielu parom – otwartość współczesnego świata i łatwość podróżowania sprawiają, że miłość może zakwitnąć nawet między osobami z dwóch różnych końców świata. Wymiany studenckie, wyjazdy zawodowe czy też zwykłe podróże wakacyjne – w każdym z tych przypadków może nas trafić strzała Amora, a gdy już uczucie usidli nas na dobre, musimy zmierzyć się z prawdziwą organizacyjną batalią. W takich chwilach z pomocą może nam przyjść konsultant ślubny – profesjonalista, na którego barkach spocznie organizacja ślubu i wesela od A do Z. Jest to popularny sposób uniknięcia potencjalnych problemów organizacyjnych.

A problemów wesele międzynarodowe potrafi przysporzyć wiele, poczynając od formalności. Jeśli nasza druga połówka nie pochodzi z Polski, organizacja ślubu będzie wymagała pokaźnej sterty dokumentów, na wydanie których możemy czekać nawet do 3 miesięcy! Dodajmy do tego hipotetyczną sytuację, w której jedno z zakochanych znajduje się za granicą, i przygotowania do ślubu mogą być niełatwe. W tej sytuacji przydaje się wsparcie wyspecjalizowanego konsultanta ślubnego, który zadba o wszystkie te szczegóły z odpowiednim wyprzedzeniem.

Inną, ale niemniej ważną kwestią jest pochodzenie rodzin zakochanych – należy pamiętać, że spotkanie różnych kultur to nie tylko okazja do nauki, ale też idealny materiał na spięcia – wszak te same gesty i zachowania mogą mieć zupełnie różne znaczenie! Przykład? Proszę bardzo – wystarczy niewinna pochwała pod adresem Irlandii i kultury ludowej, a goście z Wielkiej Brytanii będą patrzyli na nas spode łba. Chcemy ugościć przybyszy z Japonii potrawami azjatyckimi? Proszę bardzo, ale wbicie pałeczek na sztorc w miskę ryżu, dla nas absolutnie neutralne, im skojarzy się ze…stypą. Tak więc pozornie niemające znaczenia gesty i słowa mogą zepsuć do reszty klimat międzynarodowego wesela.

Tu również potrzebny będzie albo własnoręcznie przeprowadzony research, albo, co bardziej popularne, skorzystanie z pomocy – tak, zgadliście – konsultanta ślubnego. Profesjonalne wsparcie pomoże nam obejść nie tylko różnice kulturowe, ale również barierę językową – bo pojawi się ona, a jakże! Ważne jest aby ani goście, ani państwo młodzi nie poczuli się w którymś momencie zagubieni i „obco” – to ma być radosny dzień dla wszystkich zgromadzonych! Dlatego takie szczegóły jak rozpisanie planu lub po prostu rozesłanie wielojęzycznych instrukcji może zdziałać cuda – nie chcemy żeby nasi teściowie z Los Angeles utknęli na rondzie w środku Warszawy w poszukiwaniu lokalu weselnego, prawda?

Śluby międzynarodowe zazwyczaj różnią się od typowych także logistyką – obcokrajowcy na polskim weselu z pewnością będą potrzebowali noclegu, nawet kilkudniowego w celu zwiedzania naszego kraju, tak więc szczególną uwagę należy poświęcić znalezieniu odpowiednich hoteli i przygotowaniu atrakcji. Także tutaj pomoc konsultanta ślubnego może okazać się nieoceniona. W większość z nich ma zaufanych podwykonawców i sieć sprawdzonych hoteli, dzięki czemu możemy mieć pewność wysokiej jakości usług, a zaoszczędzony w ten sposób czas możemy poświęcić na romantyczny spacer!

Jak widać, taki ślub różni się trochę od typowego, ale mimo tych kilku dodatkowych wyzwań z pomocą profesjonalisty można go zorganizować bez trudu. Jeśli sami stoicie właśnie przed takim wyzwaniem, zapraszamy do skorzystania z usług Winsa Wedding Planners – to stworzona przez Dorotę Nowakowską agencja ślubna specjalizującej się w obsłudze klientów z krajów skandynawskich, anglojęzycznych oraz z Francji i Niemiec. Zdobyty przez panią Nowakowską brytyjski certyfikat Wedding Plannera oraz 10 lat doświadczenia w branży gwarantują, że wasze wesele międzynarodowe (i każde inne!) będzie wyjątkowe i niezapomniane!

Ślub międzynarodowy na zdjęciach został zorganizowany przez Winsa Wedding Planner, autorem zdjęć jest AB Weddings, zaś samo wydarzenie odbyło się w Villa Love.

 

 

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Winsa Wedding Planner Konsultanci ślubni

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!

Miłość bez granic, czyli wesele i ślub międzynarodowy z Winsa Wedding Planners