1/10
1 od 10 Zdjęcia
1 od 10 Zdjęcia
1 od 10 Zdjęcia
1 od 10 Zdjęcia
1 od 10 Zdjęcia
1 od 10 Zdjęcia
1 od 10 Zdjęcia
1 od 10 Zdjęcia
1 od 10 Zdjęcia
1 od 10 Zdjęcia

Opis

"Zagroda Bamberska" to zabytkowy kompleks budynków z XIX w. w którym obecnie działa restauracja i hotel.

KUCHNIA I OGRÓD
Zagroda Bamberska to autentyczny zabytek, z ponad stuletnią tradycją, którego fundamentem jest kuchnia i ogród. Respektując historyczny wymiar miejsca oraz dziedzictwo Bambrów, których dumą była samowystarczalność kontynuujemy rozpoczętą przez nich opowieść. Sami wypiekamy chleb, robimy przetwory i ciasta, sadzimy zioła, pieczemy i wędzimy mięso. Dania cechuje prostota i szacunek do Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolski i Bambrów. 
Poza historią, naszą największą kulinarną inspiracją jest ogród, który otacza obiekt i który pieczołowicie pielęgnujemy. Kwiaty, zioła i produkty czerpiemy z naszego przyrestauracyjnego ogródka ziołowo-warzywnego, a także od sprawdzonych lokalnych dostawców i pasjonatów zdrowej żywności.

Pomimo szacunku dla wielkopolskiej i bamberskiej tradycji kulinarnej lubimy współczesną aranżacją dań na talerzu. Do tej filozofii nawiązuje odmłodzone wnętrze sali restauracyjnej, którego dekoracją stale się bawimy. W końcu Bambrowie byli postępowymi gospodarzami.

HISTORIA
Zagroda Bamberska to kulinarna osada ukryta w zabytkownym obiekcie w sercu Poznania. Restauracja i kameralny hotel mieszczą się w zabytkowych budynkach, wybudowanych niegdyś we wsi Jeżyce, których historia sięga XIX wieku. Bambrowie to Polacy pochodzenia niemieckiego, potomkowie osadników przybyłych z okolic Bambergu, którzy w latach 1719-1753 zostali sprowadzeni przez władze Poznania, aby zasiedlić opuszczone wsie zniszczone podczas Wojny Północnej.

W początkowym okresie, ze względu na język i warunki zasiedlenia, wszystkich osadników zwano Bambrami. W okresie międzywojennym "bamber" oznaczał dobrego i bogatego gospodarza.

PRZYJĘCIA
Położona w centrum Poznania Zagroda Bamberska to także doskonałe miejsce organizacji spotkań biznesowych i przyjęć rodzinnych. Mamy w tym bardzo duże doświadczenie i ku temu doskonałe warunki. Do dyspozycji Gości są dwie sale: duża restauracyjna z dwiema antresolami i mniejsza, prywatna, doskonała do spotkań wymagających dyskrecji. Na gości czeka też przestronny ogród z zadaszonym patio, gdzie przyjęcia grillowe to prawdziwa atrakcja. 

Na terenie obiektu znajduje się kameralny, stylowy hotel z 10 przytulnymi pokojami dla gości.

Szczegóły

Opinia/i (0)

0.0
0 opinii

Podziel sie swoją opinią

Korzystałeś z tej usługi? Dodaj opinie

Najnowsze nowości redakcyjne

Cudowny ślub i wesele w zagrodzie! Stylowe i eleganckie!
Cudowny ślub i wesele w zagrodzie! Stylowe i eleganckie!

Lista wszystkich lokalizacji Zagroda Bamberska Restaurant and Hotel w Wielkopolskie:

Kościelna 43 60-534 Poznań