PL Zaloguj
PL

Świeczki jako dekoracja kościoła i sali weselnej

Świece i ich piękne światło nadają bardzo romantycznego klimatu. Są atrybutem romantycznej kolacji czy dekoracji sali weselnej i kościoła w czasie ślubu.
W Kościele Katolickim światło świecy jest symbolem wiary i prawdy, dlatego świeca zawsze znajduje się na ołtarzu w czasie nabożeństwa. W dniu ślubu możecie wykorzystać świeczki także jako dekorację kościoła. Świecki można rozłożyć przed ołtarzem, można je pogrupować (np. po 3 w różnych rozmiarach), bądź ułożyć z nich dojście do ołtarza. Ważne, by świeczki stały w takim miejscu, by ogień nie stanowił zagrożenia. Należy też zadbać o podstawkę, by wosk nie pobrudził podłogi.

Świeczki jako dekoracja kościoła na ślub,- Fot. Dave Robbins
Dekoracja kościoła na ślub - Fot. Dave Robbins
Dekoracja sali weselnej. Fot Aga Images
Dekoracja sali weselnej. Fot Art de Vie

Na sali weselnej możliwości jest znacznie więcej. Świece można rozstawić na stołach (tutaj także bardzo ważne jest zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo) pomiędzy potrawami. Świece mogą także ozdabiać jedno miejsce- stolik w koncie sali, stolik z tortem czy upominkami dla gości.

Dekoracja sali weselnej. - Fot Art de Vie
Dekoracja sali weselnej. - Fot Art de Vie
Dekoracja sali weselnej.- Fot. Bride + Groom

Przy stołach okrągłych świece można postawić w centralnym miejscu stołu. Świeczki można także zawiesić w szklanych naczyniach, bądź przeznaczonych do tego lampionach- taka opcja będzie najbezpieczniejsza, a wygląda niezwykle efektownie!

Dekoracja sali weselnej. - Fot. Christine Farah

Jeżeli planujecie ślub w stylu rustykalnym, doskonałym (i niezwykle tanim) rozwiązaniem będzie wykonanie świeczników ze słoików po przetworach. Takie rozwiązanie pokazywaliśmy w innym artykule.

Dekoracja sali weselnej - Fot. Jessica Johnston
Dekoracja sali weselnej- Fot. Leigh Miller

Dużą zaletą świeczek jest ogromny wybór kształtów i kolorów. Czerwone serduszka, napis love, czy świeczki stworzone specjalnie na tę okazję (np. inicjały) to prosty pomysł na spersonalizowanie swojego przyjęcia weselnego.

Świeczki na ślubie i weselu - Fot. Rachel W. Miller
Wesele w plenerze- świeczki i lampki - Fot. Stephanie Williams Photography
Świeczki w słoikach na ślubie i weselu. - Fot. Todd Hunter McGaw Photoraphy
Świeczki na weselnym stole- Fot. Art de Vie

Zdjęcia: Art De Vie, Todd Hunter McGaw Photography, Stephanie Williams Photography, Rachel W. Miller, Leigh Miller, Jessica Johnston, Dave Robbins, Christine Farah, Bride + Groom.

SUKNIE ŚLUBNE 2015

BUTY ŚLUBNE 2015

DODATKI ŚLUBNE 2015

FRYZURY ŚLUBNE 2015

BUKIET ŚLUBNY 2015

PAN MŁODY 2015

STREFA PIĘKNA 2015

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Więcej informacji

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz Firmę albo jesteś profesjonalistą w branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 19 krajach. Więcej informacji