Suknie ślubne o kroju princessy, czyli jak być księżniczką na własnym ślubie

suknie ślubne Kelly Star 2012 księżniczki
Suknie ślubne z kolekcji Kelly Star 2012

Suknie ślubne posiadają przeróżne kroje, z których najpopularniejszy jest krój księżniczki, tzw. princessa, niekiedy mylona z krojem klasycznym sukni ślubnej, a często trudno znaleźć rozgraniczenie między nimi.

Suknia o kroju księżniczki ma zapewne tyle samo zwolenników co przeciwników- niektóre Panny Młode nie wyobrażają sobie ślubu w innej sukni, inne stawiają na skromniejsze suknie w kształcie litery A bądź rybki. Niezależnie od tego, niewątpliwie jest to suknia ślubna, która pozwoli Ci być księżniczką na swoim ślubie i jest to jedna z niewielu okazji, kiedy taką suknię możemy ubrać…

suknia ślubna Princessa
Suknia ślubna FELIXIA z kolekcji Hanae Mori 2012

Suknie ślubne o kroju księżniczki mają dopasowaną górę sukni, którą najczęściej stanowi obcisły gorset. Od pasa w dół, suknia jest bardzo rozkloszowana,, zazwyczaj oparta na kole i składająca się z wielu warstw materiału, a dzięki charakterystyczny, bocznym cięciom, pięknie opływa i podkreśla sylwetkę. Princessa zazwyczaj zakończona jest długim materiałem, dostojnie ciągnącym się za Panną Młodą.

Corpetti ricchi di cristalli e gonne balloon per un abito da favola. Kelly Star Collezione 2012
Suknie ślubne o kroju księżniczki z kolekcji Kelly Star 2012

Suknie ślubne princessa potrafią być niezwykle różnorodne mimo projektu opartego na tym samym pomyśle. Księżniczki zazwyczaj nie wymagają dużej ilości ozdób- są niezwykle zdobne już same w sobie! Duża ilość falban i drapowań już zapewnia sukni jak i Pannie Młodej dużo uroku. Niemniej jednak, Panny Młode często decydują się na wybór bogato zdobionego gorsetu- perełkami, diamentami i koronką, aby jeszcze bardziej podkreślić wyjątkowość tego dnia!

Corpetto asimmetrico e voluminosa gonna in rouche. Abito Divina Sposa Collezione 2012
Suknia ślubna o kroju księżniczki z kolekcji Abito Divina 2012
Tre modelli con voluminosa gonna multistrato in chiffon. Divina Sposa Collezione 2012
Trzy modele sukien ślubnych bez ramiączek o kroju księżniczki z kolekcji Divina Sposa 2012

Komu najbardziej pasuje princessa? Jest to suknia, która niewątpliwie wyszczupla i ukrywa niedoskonałości- gorset ukształtuje sylwetkę, a długa, szeroka suknia zakryje nieperfekcyjne nogi i uda.  Taka suknia najbardziej polecana jest niskim kobietom, które w ten sposób wydłużą swoją sylwetkę.

Suknia ślubna princessa z kolekcji Pronovias 2012
Suknia ślubna princessa z kolekcji Sincerity 2012

Jeżeli marzysz, aby w dniu ślubu wyglądać jak prawdziwa księżniczka, zobacz suknie ślubne inspirowane księżniczkami z bajek! 

Jeżeli w dniu ślubu pragniesz bardziej podkreślić swoją sylwetkę, zobacz 6 najpiękniejszych sukien ślubnych o kroju rybki.

Tu znajdziesz listę salonów sukien ślubnych.