PL Zaloguj
PL

Ślub zimą: bukiety ślubne i dekoracje stołów

Foto: Denver Weddings

Organizacja ślubu zimą jest dużo bardziej skomplikowana niż w porach letnich, co nie znaczy, że ślub taki nie jest piękniejszy! A już na pewno dotyczy to panny młodej! Dziś porozmawiamy o tym, jaki bukiet ślubny będzie pasował Królowej Śniegu i jak przystroić salę na wesele w miesiącach zimowych!

Zimą musisz zapomnieć o bukiecie z polnych kwiatów, aczkolwiek w kwiaciarniach większość kwiatów dostępnych jest przez cały rok. Na początku, powinnaś zdecydować, czy Twój bukiet będzie dopasowany do kolorów panujących na zewnątrz, czy wręcz przeciwnie- będzie symbolem letniego słońca i  egzotycznych wysp.

Foto: Martha Stewart Wesela

 

Zacznijmy od pięknych bukietów zimowych, napawających melancholią, będących jednocześnie bardzo eleganckimi i pełnymi romantyzmu. Bukiet taki idealnie będzie pasował do kobiet, które planują zamążpójście, gdy za oknem będzie prószył śnieg. W bukietach zimowych przeważają biele, brązy, zielenie, żółcie i fiolety. Można do nich dodać gałązki jodłowe, szyszki lub kwiatowe kompozycje wykonane z delikatnej satyny.

Tych samych motywów kwiatowych możecie użyć do przystrojenia stołów weselnych.

Zimowy akcent może także zagościć na weselnych stołach

W okresie zimowym dostępny jest cały wachlarz kwiatów (jak np. róże, storczyki, ciemiernik, goździki, lilie, cyklamen, statice, koronka królowej Anny, itd.) ale w tym czasie atrakcyjnie będą też wyglądały wspomniane już szyszki i kwiaty z materiału, ale także gałęzie i kory drzew (jak na zdjęciu powyżej)  szukaj inspiracji w otaczającej Was naturze!

Foto: Elizabeth Anne Designs

 

Sukulenty także mogą się okazać dobrym pomysłem na bukiet ślubny i ozdobę sali weselnej. Są trwałe i nadają wiązance ślubnej niecodziennego wyglądu.

Fotografie, od lewej strony: Martha Stewart Wesela i Fotografia Forever

 

Bukiety złożone z białych i niebieskich kwiatów to kolejny pomysł na wpasowanie się w warunki panujące za oknem. Jest to także dobra okazja na „przemycenie” czegoś niebieskiego.

A co zrobić aby zerwać z kolorami zimy? Królewna Śnieżka może przecież promienieć ciepłymi kolorami!

Kolorami kwiatów i dekoracji można zmienić charakter zimowego wesela

 Zacznijmy od czerwonego, który mimo promiennego koloru, może nawiązywać do zimowego wystroju. Dodając do bukietu owoce żurawiny czy dzikiej róży, bardzo go rozświetlisz i ocieplisz.

Nie można także nie wspomnieć o możliwościach, jakie dają nam róże. Dzięki tym kwiatom, możemy skomponować bukiet we wszystkich kolorach tęczy i dzięki temu przegonić zimowy chłód.

Na koniec, pomysł bukietu ślubnego dla osób, które nie chcą w środku zimy przywoływać wspomnienia wakacji, ale też nie planują wypowiedzieć sakramentalnego „tak” z zimowym bukietem w dłoni. Połączenie pudrowego różu z czernią, to propozycja bardzo elegancka z jednoczesną nutką dziewczęcości.

Foto od prawej Martha Stewart Weddings i Heather Ham

Ostatnią propozycją Zankyou są kwiaty, które nigdy nie wychodzą z mody i będą odpowiednie na ślub w każdym miesiącu. Kwiaty storczykowe są bardzo delikatne i piękne a jednocześnie niezwykle trwałe. Storczyk posiada tyle wdzięku, że nie potrzebne są mu żadne dodatki.

Foto: www.myweddingflowerideas.co.uk

A jaki bukiet Waszym zdaniem pasuje do Królowej Śniegu? W okresach zimowych doskonałym wyborem będą także bukiety ślubne z broszek, lub niebanalne wiązanki z drewna balsa!

 

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Więcej informacji

Komentarze (1)

aniznik
29/10/2013

Cudowne inspiracje! Dowód na to, że ślub zimą może być pełen kwiatów:)
Pozdrawiam.

Komentuj

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz Firmę albo jesteś profesjonalistą w branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 19 krajach. Więcej informacji