PL Zaloguj
PL

Makijaż ślubny w odcieniach fioletu dla każdego typu urody

Nie taki fiolet straszny jak go malują… niektórzy zastanawiają się dlaczego napisałam straszny o fiolecie, a no dlatego, że zdarzyło mi się parę razy zauważyć obawy Panny Młodej przed tym kolorem na próbnym makijażu. Generalnie kobiety boją się fioletu, bo im powiedziano albo mają taki stereotyp, że fiolet będzie wyglądał źle na zdjęciach, że będą wyglądać na zmęczone i dodatkowo będą wyglądać jakby miały, o zgrozo „podbite oczy”. Zgodzę się z tym, że nieumiejętne zrobienie makijażu kolorem fioletowym może poniekąd zrobić krzywdę dlatego trzeba wiedzieć jak tego koloru używać .

Paleta kolorów. Fioletowy.

Kiedy popatrzymy na paletę barw w kolorze fioletowym, dostrzeżemy różne odcienie, generalnie kolor fioletowy jest kolorem zimnym, ale fiolety dzielimy na ciepłe i zimne. Ciepłe, to te ciemniejsze, wszelkiego rodzaju śliwki,oberżyna( cztery pierwsze od góry), a zimniejsze to te, które są jaśniejsze,pastelowe i wpadają w błękit,biel,róż.

Dla każdego typu urody,a mamy cztery podstawowe czyli:
CHŁODNE: ZIMA i LATO
CIEPŁE: JESIEŃ i WIOSNA
Dla każdego rodzaju cery pasuje inny odcień fioletu. Dla Pań młodych, które są ZIMĄ- ciemne oczy, oliwkowa, ciemna, ale czasem też jaśniejsza cera, ciemne włosy i JESIENIĄ-dziewczyny o włosach w odcieniu rudym,od ciemnego do jasnego,o zielonych lub brązowych oczach cerze jasnej lub kości słoniowej) pasują kolory z górnej palety barw, czyli ciemniejsze. Tutaj mały haczyk jest przy zimach albowiem pomimo,że są odcieniem zimnym to w przeciwieństwie do lata, które też są „zimnym” typem dobrze im w ciemniejszym fiolecie takim jak śliwka czy ciemny wrzos:

Pani Zima - wizaż Alicja Głuszak

Z kolei panie, które są WIOSNĄ czyli mają „ciepły typ urody-jasne włosy w kolorze blond,
jak i ciemnoblond z rudawymi refleksami, jasne oczy o tęczówce niebieskiej lub zielonej,cera
jasna,lub z jasnożółtym odcieniem) najładniej wyglądają w fiołkowym, ale też lawendowym
kolorze (pasek środkowy).

Pani LATO- która uchodzi za „chłodny” typ urody charakteryzuje się popielatymi, jasnobrązowymi włosami, oczy są szare, jasnobrązowe, szaroniebieskie, kolorystyka cery podobna do wiosny jednak lato posiada jasną,mleczną cerę czy cerę z dodatkiem różowego pigmentu, poprzez oliwkową/kości słoniowej po opaleniźnie. Takie Panie najładniej wyglądają w jasnym odcieniu fioletu z dolnej palety barw kończąc na środkowej kolumnie Powyższe propozycje są po to, aby przyszłe mężatki zobaczyły, że umiejętnie dobrany kolor pod urodę oraz umiejętnie zrobiony makijaż bardzo ładnie się prezentuje i nie robi krzywdy.

Pani Lato- wizaż Alicja Głuszak

Jest to popularny, kobiecy kolor, w którym każdy typ urody wygląda bardzo dobrze. Kobietom, której motywem przewodnim jest fiolet na ślubie polecam makijaż właśnie w tym kolorze. Można go bardzo fajnie łączyć z czernią, bielą, złotem, pomarańczą,różem i na pewno każda z Pań znajdzie coś dla siebie.

Najnowsze trendy wśród makijaży ślubnych na rok 2015!


blog slubny Zankyou

 

 Alicja Głuszak- autor tekstu i bloga Alicja Maluje


Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Skontaktuj się z firmami ślubnymi powiązanymi z artykułem:

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Więcej informacji

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz Firmę albo jesteś profesjonalistą w branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 19 krajach. Więcej informacji