Lovebirds, czyli zakochane ptaki na kartkach ślubnych – DIY

Co zrobić w przypadku zaproszenia na ślub pary, której zbyt dobrze nie znamy? Proponuję wykonanie kartki dla nowożeńców opierającej się na klasycznych wzorach. Namawiam do wykorzystania niezwykle wdzięcznego motywu lovebirds. Kolorystyka poniższych prac nawiązuje już do jesiennego sezonu, jednak możemy oczywiście dowolnie zmienić barwy kartek, nadając im zupełnie inny charakter.

Źródło: Kreatywny Ślub

  • WYKONANIE

Do przygotowania tej kartki potrzebne nam będą:

– kolorowe papiery, szablon wróbelka, nożyczki, klej, podwójna taśma klejąca, wstążka, naklejka z dowolnym napisem

– wzorzysty papier, nożyczki o ciekawym kształcie wykończenia, klej, dziurkacz w kształcie serca, kilka papierów w różnych odcieniach, guziki, ołówek, wstążka, stempelek z wybranym napisem oraz tusz.

Źródło: Kreatywny Ślub
Fot. Kreatywny Ślub

Pracę rozpoczynamy od budowy tła, nakładając kolejne warstwy kolorów i wzorów. Następnie w środkowej części kartki umieszczamy kształt serca, na który naniesiemy główną ozdobę kartki – zakochane wróbelki.

Fot. Kreatywny Ślub

Całość wykańczamy dodając detale takie jak ozdobne skrzydła czy kolorowa wstążka, które ocieplą naszą stylizację.

Fot Kreatywny Ślub

Z kolei drugą kartkę ozdobimy delikatnym wzorem, aby zadbać o wypełnienie całości kompozycji. Guziki posłużą nam za główną ozdobę i stopniowo postaramy się zamienić je w dwa wróbelki. Wokoło krawędzi guzików naniesiemy więc przy pomocy ołówka proste ozdoby takie jak dzióbki i ogonki.

Fot. Kreatywny Ślub

Następnie guziki przykleimy w wyznaczonych miejscach i naniesiemy na nie małe skrzydła wykonane z papieru. Dodatkowo proponuję dodanie kilku serduszek w różnych odcieniach, które z łatwością przygotujemy przy pomocy dziurkacza o tym kształcie. Na sam koniec warto wykorzystać stempelek z dowolnym napisem, aby podkreślić przesłanie naszej kartki.

Fot. Kreatywny Ślub
  • WYKOŃCZENIE

Obie prace ozdabiamy ostatnimi detalami i możemy zabrać się za wypisywanie życzeń dla młodej pary.

Fot. Kreatywny Ślub

blog slubny Zankyou

 

Ania Piggott, autorka pełnego inspiracji bloga Kreatywny Ślub.

 

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Więcej informacji

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz Firmę albo jesteś profesjonalistą w branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 19 krajach. Więcej informacji